728 x 90

نگرانی رژیم آخوندی از پیامدهای دیدار مایک پمپئو با رئیس‌جمهور و وزیر خارجه روسیه

رئیس جمهور روسیه و وزیر خارجه آمریکا
رئیس جمهور روسیه و وزیر خارجه آمریکا

در حالیکه رژیم آخوندی از پیامدهای دیدار وزیر خارجه آمریکا با رئیس‌جمهور و وزیر خارجه روسیه، نگران است، رسانه‌های حکومتی حساب کردن خامنه‌ای روی روسیه در مقابله با آمریکا را به زیر سؤال می‌برند:

رسانه وابسته به صادق خرازی، سفیر سابق رژیم در فرانسه، با درج یک مطلب تحلیلی تحت عنوان« روسیه از تنش ایران و آمریکا سود می‌برد»، می‌نویسد: صدای ضربات به طبل جنگ بین ایالات متحده و ایران برای گوشهای کرملین دلنواز است. در حالی که بحران بین واشنگتن و تهران تشدید می‌شود، مسکو خود را برای استفاده از این بحران آماده می‌کند؛ البته به‌شرطی که بتواند آسیبها را محدود کند.

روسیه همین حالا هم از اعمال مجدد تحریم‌های شدید آمریکا علیه صادرات نفت ایران سود می‌برد. با کاهش خرید ژاپن، هند، کره جنوبی و ایتالیا از ایران، شرکتهای روسی سهم بیشتری از بازار به دست آورده‌اند

این رسانه حکومتی می‌افزاید: در همین حال، سقوط صادرات نفتی ایران به‌مثابه زدن دو پرنده با یک سنگ بود: برای مسکو این امکان را فراهم آورد که با ریاض در مدیریت بازارهای نفتی جهانی همکاری کند

به‌رغم آن که در رسانه‌ها عمدتاً از اتحاد بین روسیه و ایران سخن می‌گویند، مسکو هیچ تعهدی به دفاع از تهران ندارد و از این رو، مجبور نیست در صورت حمله‌ ایالات متحده به اهداف ایرانی به آنها پاسخ دهد.

رسانه وابسته به صادق خرازی، نتیجه‌گیری می‌کند: می‌توان انتظار داشت که روسیه از تهدید درگیری ایالات متحده و ایران استفاده و خود را یک میانجی مسئول معرفی کند. هر اتفاقی که رخ دهد، در نهایت روسیه راهی می‌یابد که از هر اتفاقی در منطقه خلیج‌فارس به نفع خود استفاده کند.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات