728 x 90

هشدار! خشم انفجاری مردم، توسعه‌طلبی نظامی رژیم - مروری بر رسانه‌ها

گزیده روزنامه‌های حکومتی
گزیده روزنامه‌های حکومتی

هشدار!خشم انفجاری مردم، توسعه‌طلبی نظامی رژیم

در روزنامه‌های حکومتی یکشنبه ۲۷مهر، اغلب مطالب تکرار موضوعات ۳روز گذشته است که روزنامه‌ها منتشر نشده‌اند. مهم‌ترین این موضوعات به تشدید تضاد در رأس نظام و حمله به روحانی اختصاص یافته است. در کنار آن دعواهای باندی در عرصه‌های مختلف و بالاخره نگرانی نسبت به وضعیت انفجاری جامعه و دود و دم روحانی برای رفع تحریم تسلیحاتی رژیم، روزنامه‌های باند مغلوب را به هشدار واداشته است.

آرمان به‌نقل جعفرزاده ‌ایمن آبادی عضو سابق مجلس رژیم نوشته است: «آنچه مسلم است و اکنون در جامعه می‌بینید مشخص است که مردم ناراضی هستند. مشکلات کشور به‌دلیل قطع ارتباط با بیرون است. ما به‌دلیل این‌که ارتباطمان با نظام بین‌الملل قطع است دچار چنین شرایطی شدیم. بخش اعظم مشکلات با ناشی از قطع ارتباط است... ظاهراً این فرهنگی که همه سوار یک کشتی هستیم در کشور جا نمی‌افتد و همه می‌خواهند دیگری را هدف قرار دهند».

در واکنش به ادعای روحانی که رفع تحریم تسلیحاتی نظام موجب خوشحالی مردم می‌شود، اعتماد در جنگ باندی و در وحشت از خشم مردم نوشته است: «خبر رفع تحریم تسلیحاتی بر‌خلاف نظری که رئیس‌جمهور اعلام کردند خبر خوشحال‌کننده‌ای برای افکار عمومی به‌شمار نمی‌رود و حتی با انتقادهای جدی در رسانه‌های اجتماعی روبه‌رو شد. در شرایطی که رفع تحریم‌های دارویی و حیاتی ایران انجام نگرفته برای مردم رفع تحریم‌های تسلیحاتی در لیست اولویت‌های اولیه قرار ندارد. شکاف میان ملاحظات افکار عمومی و ملاحظات دولت در حوزه مقابله با تحریم‌ها و امر حکمرانی مثبت نخواهد بود». این روزنامه در ادامه بر ضرورت تسلیم تأکید کرده و از جمله نوشته است: «بدون تنش‌زدایی گسترده با همسایگان عرب و نیز باز‌نگری در سیاست‌های منطقه‌یی و اولویت بخشیدن به واحد سیاسی دولت - ملت به‌عنوان شاقول و معیار تصمیم‌گیری بعید است که روند امور با گشایش عمده‌یی همراه شود».

جهان صنعت هم در همین مورد نوشته است: «این‌که روحانی اعلام کرده از فردای پایان تحریم‌های تسلیحاتی ایران می‌تواند به خرید و فروش تسلیحاتی بپردازد، لااقل در شرایط فعلی اقتصاد ایران و روزگار کرونایی خبر خوبی برای مردم ایران نیست و روحانی بهتر است به جای اعلام این خبر، گوش به بانگ و غریو شکایات و گلایه‌های مردم از اقتصادی دهد که او عهده‌دار مدیریتش بوده است... در شرایط فعلی سامان دادن به اقتصاد اولویت بیشتری دارد».

شاخ در شاخ شدن باندها؛ علامت فاز پایانی

ابعاد این جنگ در فرهنگ پاسدار لمپنی که باندها در مورد هم به کار برده‌اند بارز است. و نیاز به تفسیر ندارد. برای نمونه کیهان در یادداشت روز خود به قلم پاسدار سعدالله زارعی نوشته است: «روحانی در زمان "بحران فراگیر آمریکا" ... دعوت به تسلیم می‌کند و این حتی از وادادگی اطرافیان امام حسن علیه‌السلام هم بزرگ‌تر است».

جوان وابسته به سپاه هم شکاف موجود در رأس نظام را غیرقابل تغییر ارزیابی کرده و نوشته است: «پافشاری رئیس‌جمهور و مقامات ارشد دولت روی گزینه‌های «صلح»، «سازش» و «مذاکره» نشان می‌دهد که «استانداردسازی رفتار ایران» یک «باور تعمیق یافته» و «غیرقابل تغییر» است».

در مقابل روزنامه شرق از باند هم‌سو با روحانی به‌نقل از علیرضا معزی معاون اطلاع‌رسانی و ارتباطات دفتر روحانی در مورد باند رقیب نوشته است: «چرا ادبیات آنها تا این اندازه خصمانه و به‌قول معاون ارتباطات رئیس‌جمهوری خارج از شأن نمایندگی، دهان‌دریده و فرو مایه است؟».