728 x 90

وعده سرخرمن روحانی و سیل بنیان‌کن مطالبات مردم

خامنه‌ای جنایتکار و قتل عام مردم باکرونا
خامنه‌ای جنایتکار و قتل عام مردم باکرونا

در ماه‌های گذشته آخوند حسن روحانی به مناسبت‌های مختلف ادعای خرید و تهیه واکسن از خارج را داشت، اما از آنجایی که خودش هم می‌دانست دروغ می‌گوید، برای توجیه سیاست عامدانه دولتش برای نخریدن واکسن معتبر از کشورهای اروپایی و آمریکا، موضوع تحریم و بلوکه شدن پولهای رژیم در خارج را بهانه می‌کرد.

روز ۳۰دی۹۹ تلویزیون شبکه خبر از قول او گفت: «آقای روحانی گفت اگر مانع‌تراشیها در تأمین خرید منابع واکسن از سوی دولت قانون‌شکن ترامپ نبود قطعاً واکسیناسیون را خیلی زودتر می‌توانستیم شروع کنیم».

این ادعای عوام‌فریبانه روحانی در شرایطی است که از ما‌ه‌ها پیش مقامات آمریکایی و سازمان بهداشت جهانی بارها اعلام کردند هیچ مشکلی در سرراه خریدن واکسن توسط رژیم وجود ندارد.

البته مدتی بعد معلوم شد نخریدن واکسن نه ربطی به تحریم و هزینه و مشکلات حمل و نقل دارد و نه مربوط به ملاحظات سیاسی و اقتصادی دولت است بلکه یک نگرش، رویکرد و استراتژی مشخص است که از بیت خامنه‌ای بیرون آمده و گامی است در همان مسیر قربانی کردن سلامت مردم پای امنیت نظام، چون پس از کارزار میلیونی «واکسن بخرید» که روحانی و وزیر بهداشتش را مجبور به عقب‌نشینی کرد، خامنه‌ای روز ۱۹دی ناگزیر به صحنه آمد و رودروی مطالبات مردم به صراحت گفت: «ورود واکسن آمریکایی و انگلیسی به کشور ممنوع است این را من به مسئولان هم گفتم الآن هم به‌طور عمومی می‌گویم»

اکنون آخوند روحانی به وعده سرخرمن «بهار و تابستان» متوسل شده تا شاید از این ستون به آن ستون در چند ماه آینده فرجی برای نظامش حاصل شود.

«یک واکسنی هم هست که با کمک یک کشور دیگر مشترکاً ما داریم نهایی می‌کنیم به اسم پاستور این واکسن در اختیار مردم قرار خواهد گرفت آن هم مربوط می‌شود به بهار سال آینده واکسنهای دیگر داخلی هم ما داریم که دو مورد آن مجوز تست بالینیش صادر شده آنها هم عمدتاً مربوط به تابستان سال آینده می‌شود». (تلویزیون شبکه خبر ۲۷دی ۹۹)

 

بسیار روشن شیخ شیاد دروغ می‌گوید و خودش بهتر از هر کس می‌داند واکسنی که در داخل تولید می‌شود با این فرض که تا ۶ماه آینده هم آماده شود تا زمانی که به تأیید بهداشت جهانی نرسد هیچ ارزشی ندارد و کسی هم به آن اعتماد نمی‌کند. و این در شرایطی است که پیک چهارم کرونا هم در پیش است.

در زمینه شیوع بیشتر بیماری و پیک جدید آن حریرچی معاون وزارت بهداشت گفت: «پیک چهارم اگر پیش‌بینی جناب آقای دکتر نمکی که دیروز جلسات مکرری که هست ایشان پیش‌بینی‌شان این بود که ما با پیکی در بهمن و اسفند مواجه خواهیم شد و امیدوار بودند که این پیش‌بینی درست از آب در نیاید ولی اگر خدایی نکرده این پیک پیش بیاید با توجه به فصل با توجه به وضعیت عید با توجه به‌مناسبتهایی که در پیش است با توجه به انتظاراتی که مردم دارند با توجه به وضعیت اقتصادی که موجود هست و عوامل مختلف می‌تواند بسیار شکننده و بسیار نگران‌کننده باشد» (تلویزیون شبکه خبر ۲۴دی۹۹).

اظهارات خامنه‌ای در ممنوع ساختن ورود واکسن از آمریکا و اروپا با واکنش گسترده‌یی در ایران و جهان روبه‌رو شد، و بسیاری از مردم در شبکه‌های اجتماعی هر چه فحش و ناسزا بود نثار او کردند.

البته غیر از مردم مهره‌هایی هم در حاکمیت هستند که در وحشت از بازتابهای اجتماعی این اقدام جنایتکارانه خامنه‌ای ممنوعیت واکسن را با هر توجیه و بهانه‌یی برنمی‌تابند و اعتراف می‌کنند نخریدن واکسن و واکسیناسیون نکردن مردم باعث بحران جدی برای مردم می‌شود.

در این زمینه محمدرضا ظفرقندی رئیس کل سازمان نظام پزشکی در توئیتی نوشت: «‌تهیه فوری واکسن مناسب و علمی برای مردم و به‌ویژه گروه‌های آسیب‌پذیر انتظاری به حق و بدیهی است. هر گونه تأخیر موجب ابتلا و مرگ و میر بیشتر و اوج‌گیری مجدد بیماری و مستلزم پاسخگویی است. تحریف، جنجال و هیاهوی یک‌سویه، مردم و جامعه پزشکی را از مطالبه این حق منصرف نخواهد کرد».

تحریف و جنجال و هیاهویی که این کارشناس حکومتی از آن نام می‌برد، همان تحریفی است که شخص خامنه‌ای آنرا کلید زد و گفت اطمینانی به واکسنهای تأیید شده دنیا ندارد. آخوندهای هم کاسه او نیز چنین حرفی را تکرار کردند.

از جمله آخوند موحدی کرمانی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: «هیچ بعید نیست که آمریکایی‌ها به‌عنوان خدمت پزشکی، واکسنهای جعلی را به ایران بفرستند تا پولی از ما بگیرند و بعداً یا مردم ما را بیمارتر کنند یا بکشند... . بنابراین هیچ دلیلی ندارد که ما خودمان را به دست اینها بدهیم که برای ما واکسن تهیه کنند».

این آخوند مرتجع اضافه کرد «خدا می‌داند اگر این کار انجام گیرد [واکسن کرونا از آمریکا و اروپا تهیه شود] چه اتفاقی در کشور ایران رخ می‌دهد. من فکر می‌کنم بیانات مقام معظم رهبری بسیار علمی، دقیق و حساب شده بوده است» (خبرگزاری مهر ۲۹دی۹۹).

 

ضد و نقیض‌گویی‌های آخوند روحانی و دولتش از جمله دفاع سعید نمکی از سخنان خامنه‌ای در زمینه ممنوعیت واکسن، تلاشهایی هستند برای پیش برد خط کلان تلفاتی کرونایی. خطی که بر اساس آن خامنه‌ای و روحانی با فریب و پنهان‌کاری باعث همه‌گیر شدن بیماری در تمامی نقاط کشور شدند. خطی در راستای سد بستن جلو قیام که موجب نفرت و نارضایتی مردم شده و برخی مهره‌ها و رسانه‌های حکومتی هم ناگزیر به آن اعتراف می‌کنند.

در این رابطه روزنامه مستقل ۱بهمن ۹۹ نوشت: «آنچه مسلم است تصمیمات اقتضایی، ضعف در سازماندهی، خلأ اعتبارات اختصاصی و ناکارآمدی قوانین چالش برانگیز بوده و نارضایتی‌های اجتماعی را گسترش خواهد داد»

خشم و نارضایتی اجتماعی از عملکرد حاکمیت در مقابله با کرونا و حکم ممنوعیت خامنه‌ای آن‌چنان گسترده و توده‌یی است که روزنامه ابتکار ۳۰دی ۹۹ نوشت: «با بروز هر باره اتفاقی مشابه، خاطره‌های نه‌چندان دور دوباره زنده می‌شوند و باری مضاعف را بر مخاطب تحمیل می‌کنند. این روند آرام آرام جامعه را درگیر بغضی گلوگیر می‌کند. بغضی که هرگز نمی‌توان تبعات شکستنش را پیش‌بینی کرد. اما تردیدی نیست که این بغض‌های تلمبار شده روزی خواهند شکست و احیاناً به سیلی بنیان‌کن تبدیل خواهند شد».

بله هیچ تردیدی در سیل بنیان‌کن وجود ندارد، سیلی از خشم و نفرت سراسری که اساس و بنیان حاکمیت را از بیخ و بن برخواهد کند و خاک ایران ز‌مین را از لوث وجود آخوندها پاک خواهد کرد.