728 x 90

وقتی زمین، زیر پای آخوندها سفت می‌شود!

بحران و تنش میان باندهای رژیم
بحران و تنش میان باندهای رژیم

مروری بر یک پروپاگاندای نخ‌نما

دم و دستگاه ولایی در بهار ۹۹ آن‌چنان پروپاگاندایی راه انداخته بود که گویی معجزهٔ هزارهٔ سوم رخ داده است. خامنه‌ای پشت سر هم می‌گفت: «علاج مشکلات کشور، دولت جوان حزب‌اللهی و جوان مؤمن است!». گویی این شامورتی جدید، حلال همهٔ مشکلات نظام است و با یک اجی مجی لاترجی گفتن، هر آرزویی که خامنه‌ای بکند برآورده خواهد شد.

این‌گونه تلقین می‌شد که انگار به‌زودی امت حزب‌الله «در قالب هسته‌های انقلابی به آمریکا رفته و هدایت جنبش سیاهان را در آنجا به دست خواهند گرفت» (۱)

علاوه بر فتح قدس، سایر «بلاد کفر»! ضمیمهٔ قلمرو ولایت خواهد شد. بسیجیان رسن به پیشانی، عنقریب کاخ‌سفید را تسخیر کرده، یک طبقهٔ آن را به حسینیه تبدیل خواهند کرد و یکی دیگر از طبقاتش را به بسیج دانشجویی واشنگتن خواهند داد و محلی هم در زیر زمین آن برای اصطبل در نظر خواهند گرفت! (۲)

فقط به این بسنده نخواهد شد. کاخ کرملین و کاخ واکینهام نیز روند به حسینیه تبدیل شدن را طی خواهند کرد! (۳)

پاسدار ـ تئوریسینهای ولایی آن‌چنان فضا را از پروپاگاندا انباشته بودند که گویی ماهواره‌های نظام در فضا تخم خواهند گذاشت، شهرهای پیچ در پیچ بمبهای هسته‌یی به‌وجود خواهد آمد.

پاسدار حسن عباسی باد به گلو می‌انداخت و رجز می‌خواند که فتح‌الفتوح ما این است که سفارت سابق آمریکا را در ایران به حسینیه تبدیل کرده‌ایم! باقی آن هم ساده است و مدعی می‌شد که ائمه نتوانستند حکومت اسلامی برپا کنند ولی خمینی و خامنه‌ای توانستند لابد برای این‌که هیچ‌کدام از ائمه قاسم سلیمانی نداشتند! (۴)

در بخارات ناشی از این پروپاگاندا، بسیجیان بی‌سواد و پامنبریهای حسن عباسی خیز برداشته بودند که همزمان با به بن‌بست رسیدن نئولیبرالیسم، هفت و نیم میلیارد انسان را در کرهٔ خاکی مدیریت کنند! (۵)

به ظاهر طنز می‌نماید ولی عین واقعیت است.

خوابیدن باد غول علاءالدین

چند ماه از این پروپاگاندای نخ‌نما نگذشته بود که باد غول علاءالدین خوابید و چراغ جادوی ولایت به پت‌پت افتاد. اولویت نمایندگان مجلس ولایی ـ که با منقاش خامنه‌ای گزین شده و در صندلی‌های سبز بهارستان چیده شده بودند ـ این شد که به تسخیر آپارتمانهای منطقهٔ سعادت‌آباد تهران فکر کنند و بزرگترین دغدغهٔ آنها تبدیل دناپلاس معمولی به شاسی بلند باشد.

قرار بود به فرمودهٔ مقام معظم کسی پیزور لای پالان دولت در حال اتمام نگذارد تا نظام از گردنه‌های پیچ در پیچ قیام بگذرد... ولی مگر می‌شود. کلان بحرانهای دوران پایانی مگر می‌گذارد. گیرم نمایندگان ولایی خفه‌خون بگیرند اما خود عظما ناگهان وسط هیر و ویر ـ و در حالی که قرار است همه به هم روحیه بدهند و بگویند ان‌شاءالله گربه است ـ ناگهان بند را آب می‌دهد و از «فرار و ترسیدن!» کد می‌دهد.

«بعضی‌ها اسم عقلانیت و عقل را می‌آورند اما منظورشان ترس، انفعال و فرار از مقابل دشمن است در حالی‌که فرار کردن و ترسیدن، عقلانیت نیست». (خامنه‌ای. ۲۱مهر۹۹)

البته ما نگفته‌ایم مقام عظما قیاس به نفس کرده و فرافکنی نموده‌اند ولی خواننده عاقل است و ممکن است فکرش به هزار جا برود!

عمود خیمهٔ نظام تا اینجایش را فکر نکرده بود که وقتی ف را بگوید تا فرحزاد او را می‌برند؛ از تقاضای هزار بار اعدام برای روحانی تا به رخ کشیدن ۲۰۰امضای موجود در دبهٔ ترشی مجلس برای استیضاح...

«جناب روحانی، امروز اکثریت قاطع ملت ایران به کمتر از عزل و مجازات شما راضی نمی‌شوند. با منطق شما، رهبر انقلاب باید دستور دهند هزار بار شما را اعدام کنند تا دل مردم عزیز راضی شود». (توئیت مجتبی ذوالنوری. ۲۵مهر۹۹)

سفت شدن بیش از حد زمین

نمایندگان چشته‌خور شده با دناپلاس این توصیهٔ گماشتهٔ بیت رهبر در مؤسسهٔ کیهان را چه زود از یاد بردند که هدف «دشمن»! بی‌دولت کردن نظام است تا پازل براندازی را از همان‌جا آغاز کند...

قرار بود «سر و صداهای اراذل مسلط بر ملت آمریکا ذهن کسی را مشغول نکند!» اما...

قرار بود در برابر مردم به جان آمده و شمشیر قیام از نیام بیرون کشیده، فقط یک صدای واحد از تمامیت نظام به گوش برسد ولی...

***

کشمکش و زد و خورد اکنون به رأس نظام رسیده است. به‌نظر می‌رسد در روزهای پایانی نظام، زمین سفت‌تر از آن شده است که گاوها قادر باشند از شاخ زدن به یکدیگر خودداری کنند.

پی‌نوشت: ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

(۱) پایگاه خبری برترین‌ها. ۲۷خرداد۹۹. قسمتی از مقالهٔ «انتقاد تند از شعار تبدیل کاخ‌سفید به حسینیه»

(۲) «زمانی که برجام تصویب شد آمریکایی‌ها گفتند ما می‌خواهیم مساجد ایران را به نایت کلاب تبدیل کنیم و من گفتم ما آمریکا را می‌گیریم و کاخ‌سفید را به حسینیه و زیرزمین آن را به طویله تبدیل می‌کنیم تا اسب‌های خود را برای برگزاری تعزیه نگهداری کنیم». (سایت قطره. ۲۹مرداد۹۹. بخشی از سخنرانی پاسدار حسن عباسی)

(۳) همان منبع

(۴) «این‌که سفارت آمریکا به یک محیط فرهنگی تبدیل شده پیروزی اول ما به حساب می‌آید، اما واقعیت این است که آمریکا ۴۲سال است که در پشت در معطل مانده و نتوانسته وارد این مملکت شود به هر روی ما می‌خواهیم کرملین، کاخ‌سفید و کاخ باکینگهام را به حسینیه تبدیل کنیم و این وعده قرآن است که با اراده خداوند مستضعفان وارث زمین می‌شوند و سند ما نیز این است که در هیچ دوره‌ای هیچ‌کدام از ائمه نتوانستند ۴۲سال حکومت دینی تشکیل دهند». (همان)

(۵) این حرف که آمریکا را تبدیل به جمهوری اسلامی می‌کنیم گفت: این حرف یک شعار یا بلوف نیست بلکه یک وعده الهی است

تحلیلگر مسائل استراتژیک در خصوص این حرف که آمریکا را تبدیل به جمهوری اسلامی می‌کنیم خاطرنشان کرد: این حرف یک شعار یا بلوف نیست بلکه یک وعده الهی است چرا که وقتی امام زمان (عج) ظهور کند ۷ و نیم میلیارد آدم در این کره خاکی نیاز به این فطرت پاک را دارند باید بدانید که نئولیبرالیزم آخرین نفس‌های خود را می‌کشد و ساختار جهان به‌گونه‌یی شده که ما در کشور خود می‌بینیم. » (خبرگزاری دانشجو ۱۶آذر۹۴).