728 x 90

ولوله سرنگونی درون نظام ـ چرا؟

ولوله سرنگونی درون نظام
ولوله سرنگونی درون نظام

حقا که سرتاپای رژیم پیام سرنگونی را خوب گرفته‌‌اند، حتی بیشتر از مخالفان نظام، یعنی با گوشت و پوست و استخوانشان پیام احتضار و سقوط را لمس کرده‌‌اند. اتفاقاً هر کس هم که در رابطه با پایان کار نظام آخوندی شک و یا ناباوری داشت با نگاهی به واکنشهای سر‌‌کرده‌‌های رژیم بعد از قیام 96 شکش به یقین تبدیل می‌شود.

طرح این موضوع از آن جهت دارای اهمیت است که باور ما را به دوران سرنگونی ارتقاء داده، و همچنین قدرت و تأثیرگذاری قیام در بهم ریختگی تعادل کل نظام و ترس و وحشت و پوسیدگی دشمن را از این دوران به نمایش می‌گذارد.

در همین زمینه نگاهی به هول و ولای آقایان اصلاح‌‌طلب بعد از قیام می‌پردازیم.

روحانی سر قبر دجال: «رژیم گذشته صدای اعتراض مردم را هم نشنید و فقط یک صدا شنید و آن انقلاب مردم بود. برای حکومتی که فقط می‌خواهد صدای انقلاب را بشنود، بسیار دیر است. حکومتها باید صدای نصیحت، خواست، مطالبه، انتقاد و اعتراض مردم را به خوبی بشنوند».    سایت جماران 11بهمن 96

این حرفهای یک منتقد نظام نیست که هشدار می‌دهد، ببینید رئیس‌جمهور مملکت چقدر اوضاع را خطرناک می‌‌بیند که از موضع اپوزیسیون نظام! پز دموکراتیک گرفته و از تریبون قبر امام سرنوشت رژیم سرنگون شده شاه را به رخ خامنه‌ای می‌کشد که خلاصه حواست باشه اوضاع قمر در عقرب است.

یعنی خودش و ولی‌فقیه و رژیمش را با شاه و رژیم شاه و سرنگونی آن مقایسه می‌کند. حرفهایی که دیکتاتورها بجز در واپسین روزها و ماههای عمر حکومت خود از آن پرهیز می‌کنند.

یا این‌که حجاریان تئوریسین باند مغلوب درباره نتایج و پیامدهای قیام سراسری دی ماه مردم می‌نویسد:‌ «رخداد دی ماه 96 جامع بود و یکباره شعله گرفت و شعارهای معترضان حول تمامیت نظام بود.... اعتراضاتی که مانند موج دریا عقب می‌روند و با شدت بیشتر باز می‌گردند. عبور از روحانی یعنی گذر از دولت و رسیدن به حاکمیت و اصل نظام و در آخر عبور از جمهوری اسلامی».             سوم بهمن، روزنامه اعتماد


احمد مازنی نماینده مجلس رژیم: «عبور از اصلاحات یعنی تشویق به سقوط نظام! برخی می‌خواهند بگویند جمهوری اسلامی اصلاح پذیر نیست».         7بهمن ۱۳۹۶  سایت تابناک   

«کاری نکنیم که فضای کشور متشنج شود. چون این فضا خواست بدخواهان ملت و کسانی است که به‌دنبال از بین بردن امید مردم هستند».    محمدرضا عارف دنیای اقتصاد 12/10

صفایی فراهانی یکی از عناصر باند موسوم به اصلاح‌طلب، به تلنبار شدن خشم فروخفته مردم علیه نظام ولایت فقیه طی دهه‌ها حکومت آن می‌گوید: ”این فریادها با گذشته تفاوت ماهوی دارد“ و کلیت نظام ولایت فقیه را هدف قرارداده به‌طوری‌که می‌بایست: ”یک‌بار قبول کنیم که ما و از ما بالاترها (سران نظام) باعث این فریادها شدیم“. (سایت حکومتی آفتاب 19دی 96)

در رابطه با این بحث یعنی ولوله و دغدغه سرنگونی نمونه و مثال زیاد است، ما فقط نمونه‌‌هایی از باند روحانی را آوردیم. به‌راحتی می‌توان این مقوله را از روزنامه‌‌های هر دو باند رژیم و ارگانهای آن از سپاه گرفته تا... به خوبی دید.

واقعیت این است که قیام ایران و استمرار آن، تعادل بالا تا پایین نظام را بهم زد. در مثل بکسوری را می‌ماند که ضربات اساسی به گیجگاهش خورده تلوتلو می‌خورد ولی سعی می‌کند خود را سرپا نگه دارد.

سؤال پایه‌یی اینجاست که چرا این هول و ولا و دستپاچکی و عدم تعادل بعد از قیام؟ مگر چه شده؟ مثلاًًًً در قیام 88ما این میزان بهم ریختگی و روحیه باختگی را به این صورت و مشخصاً سلاخی دستگیر ‌شدگان را در زندانها نداشتیم، این دفعه چه اتفاقی افتاده که اصلاح‌‌طلب و اصول‌گرا هر دو با یک فرهنگ و لهجه علیه قیام صحبت می‌کنند؟ چه شده است که هر دو باند صبح تا شب ورد اغتشاشگر و دخالت خارجی و... می‌خوانند؟

علت اصلی را باید در:

  1. رادیکالیسم و آشتی‌ناپذیری زنان و مردان و جوانانی دید که هیچ چیزی جز زنجیرهایشان برای از دست دادن ندارند.
  2. رهبری قیام دیگر نه رهبری قیام 88است که خائنانه مردم را کف خیابانها زیر گلوله و باتون رها کرده و صحنه را خالی کرد، بلکه قیام رهبریی دارد که حداقل 36سال است که این جنبش را قاطعانه دارد هدایت می‌کند و لحظةی هم سر سازش با رژیم نداشته.
  3. یکی دیگر از اصلی‌ترین دلایل این عدم تعادل، شکنندگی و پوشالی بودن نیروی نظامی است که خود خامنه‌ای و شرکاء بهتر از هر کسی خبر دارند، ازجمله وارفتگی سپاه و به‌‌خصوص فرماندهان آن که به هیچ‌وجه در شرایط بهم خوردن تعادل‌قوا اهل ایستادن نیستند و رژیم نمی‌تواند روی آنها در اوضاع و احوال سخت حساب کند.
  4. در مورد شرایط بین‌‌المللی هم که بقول معروف آن سبوی اوباما بشکست و آن پیمانه ریخت و حالا در پشت صحنه به دست و پای اروپا افتاده‌اند.

و اما وظایف ما

وظیفه ما به‌‌مثابه زنان و مردان آزاده ایران این است که با استمرار قیام نگذاریم که رژیم به نقطه تعادل رسیده و خودش را جمع‌وجور کند.  از اینرو با شعله‌‌ور کردن قیام و سرنگونی آخوندها به آزادی و دموکراسی و یک زندگی شرافتمندانه و انسانی دست پیدا کنیم.

موفق باشید

م. ایمان

مسئولیت محتوای این مطلب برعهده نویسنده است و سایت مجاهد الزاماً آن را تأیید نمی‌کند

 

 

 

 

 

 

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/b50c1a61-875c-4299-8ccf-3dc808f40a1e"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات