728 x 90

پزشک ناشناس اکباتان افشاگر ۴۴ سال مافیای جنایت

شهید آیدا رستمی
شهید آیدا رستمی

در دو روز اخیر فراخوانی در شبکه‌های اجتماعی توزیع و تکثیر شده است که از جامعهٔ پزشکی ایران می‌خواهد برای دادخواهی خون شهید قیام دکتر آیدا رستمی، اقدام به اعتصاب کنند. وقتی فراخوان را دنبال می‌کنی تا از علت قتل دکتر آیدا رستمی مطلع شوی، لایه‌های تودرتوی جنایت پشت جنایت، قلبت را می‌فشرد و روحت را مجروح می‌کند.

 

از سده‌های متمادی پیشین تاکنون مرسوم و قانون بین‌المللی بوده است که پزشکان و پرستاران چه در حین وقوع جنگ‌ها، چه در حوادث طبیعی و چه در قیام‌ها و انقلاب‌های اجتماعی، مصونیت امنیتی و صنفی و شغلی دارند. اما شرح جنایت صورت‌گرفته توسط مأموران حکومتی علیه دکتر آیدا رستمی، علاوه بر آتش گرفتن قلب آدمی و فشار روحی و روانی، گویای سبع‌ترین و درنده‌خوترین حکومت تاریخ تحت لوای دین، در هیأت جمهوری اسلامی است.

 

در خبرهای روز ۲۶آذر بود که خانم آگنس کالامارد دبیرکل عفو بین‌الملل و گزارشگر ویژه اعدام‌های فراقضایی، در توئیتی نوشته است: «رژیم ایران به‌دنبال ایجاد وحشت در جمعیت جوان است».

حالا تصورش را بکنید که ایجاد وحشت از طریق کشتن پزشک که در حریم حمایت قانون بین‌الملل و قوانین اساسی تمام کشورهای جهان است، معرف چه نوع حکومتی با چه تفکر و ایدئولوژیی است! آیا همین یک نمونه در قتل حیرت‌آور دکتر آیدا رستمی که به‌صورت رایگان به مجروحان اخیر در اکباتان تهران رسیدگی می‌کرده است، گویای یک تاریخچه‌ٔ پر از جنایات حیرت‌انگیز از ۴۴سال پیش تاکنون نیست؟ به‌راستی روزی که پرده از جنایات جمهوری اسلامی آخوندی برداشته شود، آیا بشریت ظرفیت تحمل و تاب‌آوری آن را دارد که در لوای دین و خدا و روحانیت، جنایاتی صورت گرفته و می‌شود که حتی سبع‌ترین حیوانات از آن پرهیز دارند؟

 

واقعیت این است که اتاق فکر نظام آخوندی با مدیریت شخص خامنه‌ای می‌خواهد حتی جامعهٔ پزشکی ایران را با سیاست «النصر بالرعب»، از دور امدادرسانی و انجام وظایف سوگند‌خورده به آن، دور کند. هدف از ربودن بزدلانه‌ٔ دکتر آیدا رستمی و کشتن وی به‌شکلی فجیع و حیرت‌انگیز، چشم‌زهر گرفتن از پزشکان و پرستاران شریف ایران است تا در نبرد بین جامعهٔ ایران با حاکمیت ملایان، مردم را در مقابل وحوش حکومتی تنها و بدون مداوا بگذارند.

این است ماهیت، هویت، ذات و تمامیت نظام ولایت فقیهی که در این ۴۴سال فقط جلاد، دژخیم، قاتل، دزد، چپاولگر و عناصر پلشت و نازل و مادون تمدن بشر را پرورش داده است.

 

خلاصه‌ی از شرح ربوده شدن و قتل شهید قیام ۱۴۰۱ دکتر آیدا رستمی ــ که بسیار شبیه قتل‌های دهه‌ٔ ۶۰ و قتل‌های زنجیره‌یی دگراندیشان است ــ آینه‌ٔ تمام‌نمای سیاست و ایدئولوژی ساختار جمهوری اسلامی می‌باشد.

به گزارش شبکه‌های اجتماعی دکتر آیدا رستمی ۳۶ساله و پزشک عمومی بود. او در چند هفته‌ٔ گذشته به‌صورت ناشناس در مناطق غرب تهران و محله اکباتان به مجروحان اعتراضات اخیر رسیدگی‌های پزشکی می‌کرد.

[یادآوری می‌شود که به‌دلیل حضور لباس شخصی‌ها و پاسداران و بسیجی‌ها در بیمارستانها و ربودن مجروحان از بیمارستانها، برخی پزشکان در مطب خود یا در خانه‌های مردم، به مجروحان رسیدگی می‌کنند.]

روز دوشنبه ۲۱آذر ۱۴۰۱ دکتر آیدا در حین مداوای چند مجروح در اکباتان، متوجه کمبود برخی اقلام پزشکی می‌شود. او شباهنگام پس از خروج از خانه‌ٔ یکی از مجروحان، با خودرو شخصی‌اش به یکی از داروخانه‌های شبانه‌روزی می‌رود و دیگر به اکباتان برنمی‌گردد و ناپدید می‌شود.

 

ظهر روز سه‌شنبه ۲۲آذر از کلانتری ۱۳۵ اکباتان با خانواده‌ٔ دکتر آیدا تماس می‌گیرند و می‌گویند آیدا بر اثر تصادف جان‌باخته است. مأمور کلانتری از خانواده دکتر می‌خواهد که جنازه را در بهشت‌زهرا تحویل بگیرند. خانواده دکتر آیدا به‌شک می‌افتند و اصرار می‌کنند باید پیکر دخترشان را ببینند. مأموران نخست مانع می‌شوند، اما در مقابل سماجت خانواده، عقب‌نشینی می‌کنند. خانواده دکتر بدون آن‌که پیکر دکتر را کامل وارسی کنند، در مشاهده‌یی کلی متوجه می‌شوند پیکر آیدا هیچ شباهتی با بدنی تصادف‌کرده ندارد و نسبت به مرگ او مشکوک می‌شوند. و این آغاز یک افشاگری و روشنگری درباره‌ٔ جنایتی هولناک است.

 

خانواده دکتر به پزشک قانونی مراجعه می‌کنند. آنجا به خانواده می‌گویند «به ما دستور داده شده علت واقعی مرگ آیدا اعلام نشود. دخترتان بر اثر تصادف فوت نشده، او را کشته‌اند». در عین‌حال، از طرف پزشکی قانونی در گواهی فوت نوشته‌اند «علت مرگ: برخورد جسم سخت». خانواده اقدام به مشاهده‌ٔ کامل پیکر دکتر آیدا می‌کند. آنها بدنی پر از آثار شکنجه و متلاشی‌شده را می‌بینند؛ نیمه راست صورت دکتر له شده، بینی‌اش خُرد شده، چشم چپش تخلیه شده و چند بخیه خورده و جابه‌جا کبودی‌، پیکر دکتر را پوشانده است.

خانواده به نیروی انتظامی می‌گویند که این وضعیت هرگز ناشی از تصادف نیست. آنها از نیروی انتظامی می‌خواهند به محل تصادف دخترشان برده شوند و خودروی او را ببینند. اما به آنها هرگز پاسخی داده نمی‌شود.

 

زندگی هر زن ایرانی کافی‌ست تا گواهی دهد که در این ۴۴سال «جهان خبردار نشد بر ایران چه رفته است». باز هم زنی افشاگر مافیای جنایات دینی و سیاسی و عقیدتی می‌شود. قتل جان‌سوز دکتر آیدا رستمی پزشک ناشناس اکباتان، باز هم بر حقانیت دادخواهی مردم ایران و اتحادشان در تداوم قیام و انقلاب تا سرنگونی و اخراج محتوم تمامیت نظام ولایت فقیهی، تأکیدی ملی و انسانی می‌کند.

سعید از تهران

مسئولیت محتوای مطالب وارده برعهده نویسنده است

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/5ef0d919-3d41-42d8-b5df-cb2797b22483"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات