728 x 90

پیام برچیدن کانون‌های جاسوسی‌ و تروریستی ملایان در آلبانی

بستن مرکز تروریستی رژیم در آلبانی
بستن مرکز تروریستی رژیم در آلبانی

اخبار پیرامون اخراج پی‌درپی عناصر رژیم آخوندی از آلبانی چه پیامی را در صحنهٔ سیاسی ایران و جهان ساطع می‌کنند؟

بی‌شک شاهد اقداماتی هستیم که تصور آن در یک دههٔ پیش، محیرالعقول و ناممکن به‌نظر می‌رسید: اخراج سفیر ملایان در سال گذشته، اخراج دو کارگزار و نماینده آن در یک ماه گذشته و اکنون مهر و موم کردن مرکز به‌اصطلاح فرهنگی «بنیاد سعدی» رژیم آخوندی در آلبانی.

این اقدامات را باید ضربات کاری و بنیادی بر ۳دهه کاروان جاسوس‌پروری و ماشین تروریسم ملایان در اروپا دانست. این اقدامات نشان از هوشیاری بین‌المللی نسبت به‌پوشش‌ها و تاکتیک‌های تروریستی نظام آخوندی دارند. این اقدامات بیانگر مسیر آغاز شده برای به‌انزوا کشاندن اختاپوس گروگان‌گیری و تروریسم رژیم ولایت فقیه هستند. این اقدامات که بی‌شک پشتوانه و حمایت بین‌المللی را برمی‌انگیزند، دستاوردی مهم و حیاتی برای دولتها و شهروندانشان است.

 

رژیم آخوندی همواره سعی کرده است با سرمایه‌گذاری کلان بر سپاه قدس فرامرزی‌اش، هم سیاست صدور ارتجاع به‌دنیا را پیش ببرد و هم دنیا را برای فعالان سیاسی و مخالفانش ناآرام کرده، سپس فضای ارعاب و ترور را به‌کشورها تحمیل کند و دولتها و سیاست‌ها را به‌گروگان بگیرد.

اقدامات ستودنی دولت آلبانی طی یک و نیم سال گذشته در دفع تروریسم و جاسوسی رژیم آخوندی از کشورش، فصلی تازه از شکست ۳دهه مماشات با ملایان و نیز نبرد جهانی با ماشین کهنه‌کار ترور و جنایت آنان است. از این رو این اقدامات در خدمت صلح و امنیت جهانی بوده و بسا شایستهٔ تقدیر از جانب فعالان حقوق‌بشر و مبارزان آزادی و دمکراسی در ایران و جهان می‌باشد.

 

نظام ملایان از نیمهٔ اول دههٔ ۸۰میلادی جوخه‌های ترور و ماشینهای انفجاری را روانهٔ کشورهای منطقه و اروپا نمود. همهٔ این اقدامات تروریستی برای سرپوش نهادن بر واقعیت سیاسی و اجتماعی در ایران بوده است؛ کما این‌که خود خامنه‌ای بارها اعتراف کرده است که با این اقدامات، حلقه‌های امن پیرامون نظام آخوندی در ایران ایجاد می‌کند!

 

نکته مهم و قابل‌ توجه این است که وقتی نظام یا دولت و ساختاری سیاسی همهٔ‌ سیاست و برنامه و بودجه و نیرو و تمرکزش را بر «حفظ نظام به‌هر قیمت» می‌گذارد، هیچ مأموریتی در خدمت به‌رفاه مردم و پیشرفت اقتصادی و حقوق‌بشر و دمکراسی برای خود قائل نیست؛ بلکه تمام توجهات و هزینه و تلاش و نیروی خود را بر جاسوسی و زندان و ترور و اعدام و حصار در حصار متمرکز می‌کند. از این رو باید سیاست صدور ارتجاع و ترویج تروریسم و گروگان‌گیری با پوشش «هلال شیعی» و «مراکز فرهنگی» را اولین وظیفهٔ «سفارت‌خانه‌»های رژیم ولایت فقیه در جهان قلمداد نمود.

 

ماشین جاسوسی و ترور و انفجار ملایان ـ با ویژه‌گی‌هایی که برشمرده شد ـ به‌مدت نزدیک به‌ ۳دهه در سایهٔ مماشات و استمالت اروپاییان، ترک‌تازی‌ها کرد و جنایتها در اروپا و عراق و سوریه و لبنان مرتکب شد؛ اما هیچ حسابرسی از جانب سیاست جهانی وجود نداشت. بهای سنگین سیاسی و انسانی و مادی چنین رویکردی را مردم و مقاومت ایران می‌پرداختند. به‌همین دلیل هم بود که ماشین گروگان‌گیری ملایان تا توانست با اروپاییان و آمریکاییان معامله و زد و بند کرد و دلار و یورو درآمد کرد!

 

اروپاییان و آمریکاییان بسیار تلاش کردند با دادن امتیازهای کلان به‌ملایان، این قوم وحشی مادون تمدن بشری را آرام کنند و از قبل آن به‌نان و نوای تجارت و سوداگری کلان برسند! البته در نوازشگری جلادان تروریست و گروگان‌گیر نشانه‌دار ولایت فقیهی، تا جایی که به‌پرداخت هزینه از جیب مردم ایران برمی‌گردد، معامله‌گران با آخوندها چندان هم بی‌ نصیب نماندند! اما در آن سوی این بازار معامله با خون و هستی مردم ایران، مقاومتها و پایداریها و افشاگریها و روشنگریهایی جریان داشت که توانست حتی با کندن کوه با سوزن، قدری چشم دنیا را به‌واقعیت ایران بینا کند و وجدانهای بیدار را آگاه و همراه.

 

این‌گونه بوده است که کم‌کم بر تروریسم ملایان، دهنه زده شد و آغاز انزوای منطقه‌ای و بین‌المللی نظام ولایت فقیه رقم خورد. روشنگریها و پایداریهای ایرانیان و پیشاپیش شان مقاومت ایران منجر به‌آماده‌باش دادن دولتها نسبت به‌تروریسم جهانی آخوندها شد. این واقعیت را طی ۲سال اخیر با دستگیری اسدالله اسدی در آلمان و تیم در ارتباط با وی، دستگیری عوامل جاسوسی آخوندها در فرانسه و آمریکا و اکنون سریال برخوردهای قاطع با آخوندها در آلبانی شاهد هستیم.

 

وزارت اطلاعات آخوندها با انتقال مجاهدین به‌آلبانی کیسه بسیار گشادی برای ترویج جاسوسی و ترور در این کشور دوخته بود. اما به‌موازات پیشرفت قاطعیت در مبارزه با ملایان طی ۲سال اخیر در ایران، دنیا نیز به‌زبان قاطع و محکم در محاورهٔ سیاسی و نظامی با این حاکمیت رسیده است. این تنها راه منزوی کردن این رژیم در دنیا و شکست دادن تمام طرح‌های جاسوسی و تروریستی آن در آلبانی یا هر نقطه‌ای از اروپا و آمریکا و منطقه می‌باشد.

 

اقدامات دولت آلبانی در برچیدن کامل جاسوس‌خانه‌ها و کانون‌های تروریستی ملایان از کشورش، گواه حقانیت و جواب داشتنِ پایداری و مقاومت و ایستادگی در برابر بزرگ‌ترین ماشین جنایت در جهان است. حقانیتی که مردم و مقاومت ایران بیش از ۴دهه بر آن پای فشرده و بهای بسا سنگین‌ انسانی و مادی را در راه تحقق آزادی و دمکراسی و حقوق‌بشر در میهنشان پرداخته‌اند.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/63c34978-d64d-477e-ba78-e901af8230aa"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات