728 x 90

پیک‌های پیاپی، پیش‌درآمد انفجار

سخن روز
سخن روز

سخنگوی وزارت بهداشت رژیم: در هفته جاری تعداد شهرستانهای با وضعیت قرمز از ۸۸ به‌۱۰۹ افزایش یافت.

زالی رئیس ستاد کرونا در تهران: موارد مرگ و میر در استان تهران با یک سیر شتابان رو به‌افزایش است و موج سوم در تهران شکل گرفته است.

طبرسی معاون بیمارستان مسیح دانشوری: اگر به‌همین منوال ادامه بدهیم در آبان ماه مرگ و میر به‌۶۰۰نفر در روز می‌رسد.

معاون دانشگاه علوم پزشکی اصفهان: شرایط سخت‌تر و پیچیده‌تر شده و شمار مبتلایان و مرگ و میر ۴-۵ برابری را در پی خواهد داشت.

حریرچی: از موج کرونا گذشتیم و درگیر دریای طوفانی هستیم. این هفته میزان موارد بستری با شیب بسیار شدیدی افزایش یافته است.

موج سوم آغاز شده است

اینها تنها گوشه‌یی از اعترافات مهره‌ها و عوامل دست‌اندرکار بهداشت و درمان رژیم طی یکی دو روز اخیر است که همه گواه آن است که موج سوم کرونا شروع شده و به‌زودی سراسر کشور را درمی‌نوردد. موجی که همهٔ دست‌اندرکاران اتفاق‌نظر دارند بسا مهیب‌تر و مرگبارتر از دو موج قبلی است و هیچ‌کس نمی‌تواند آن را نفی یا انکار کند، حتی آخوند روحانی نیز به‌رغم وقاحت بی‌حد و مرزش در عادی‌نمایی فجایع و سفید جلوه دادن سیاه، هم نمی‌تواند آن را کتمان کند و ناگزیر اعتراف می‌کند: «دوران بسیار سختی امسال پیش رو داریم» (تلویزیون رژیم ۲۷شهریور).

اما واقعیتی که سعی می‌کنند آن را بپوشانند و وارونه جلوه دهند این است که این موج سوم به‌طور نمایانتر و بارزتری نسبت به‌دو موج قبلی محصول مستقیم سیاست و عملکرد رژیم، و مشخصاً اصرار روحانی و سایر آخوندهای رژیم به‌برگزاری مراسم عزاداری محرم است. در این رابطه هم‌چنان تلاش می‌کنند که آن را ناشی از عدم رعایت پروتکلهای بهداشتی از جانب مردم قلمداد کنند.

توجیه پیشاپیش به کشتن دادن عمدی مردم

هنگامی که خامنه‌ای و روحانی و سایر آخوندهای حاکم بر برگزاری آیینهای عزاداری محرم «با همان شکوه همیشگی» تأکید می‌کردند، خودشان خوب می‌دانستند که دارند دروازه‌های مرگ را به‌روی مردم باز می‌کنند، اکنون اگر برگردیم و حرفهای آن روزهای این جنایتکاران را نگاه کنیم، به‌وضوح می‌توانیم این واقعیت را ببینیم.

از آنجا که همهٔ متخصصان می‌گفتند نتایج فاجعه‌بار برگزاری مراسم تاسوعا و عاشورا، دو سه هفتهٔ دیگر ظاهر خواهد شد، روحانی پیشاپیش برای منحرف کردن واقعیتها، بلافاصله پس از مراسم عاشورا پیامی فرستاد و ضمن قدردانی از گردانندگان هیأتهای مذهبی گفت: «تصاویر رعایت فاصله‌گذاری در عزاداریهای امسال غرور و افتخاری گران‌سنگ است». (تلویزیون رژیم ـ ۹شهریور) این در حالی بود که از قضا تصاویر همه حاکی از آن بود که فاصله‌گذاری مطلقاً در کار نبوده و نمی‌توانسته هم باشد. روحانی در ادامه از «مراجع عظام تقلید و علمای روشن اندیشی که با فتوای خود راه را گشودند» سپاسگزاری کرد. اشاره او به‌اظهارات و فتواهای جنایتکارانهٔ مراجع حکومتی است که بر انجام مراسم عزاداری «با همان شکوه همیشگی» و «به‌هر قیمت» اصرار کردند و برای خامنه‌ای و روحانی در روانه کردن مردم به‌قتلگاه کرونا «راه گشودند».

حریرچی معاون شارلاتان وزارت بهداشت نیز در نقش پامنبری روحانی در همان روز در همین رابطه با شیادی گفت: «ما در این چند روز اخیر با دو تا موضوع بسیار مهم مواجه بودیم در ارتباط با کرونا یکی برگزاری مراسم‌های عزاداری و یکی مسافرتهایی که به‌دلیل تعطیلات پیش آمد در مورد عزاداریها من خیلی واضح و صریح عرض می‌کنم که میزان رعایت مردم و عزاداران واقعاً ما را شگفت‌زده کرد». وی به‌این ترتیب پیشاپیش برگزار کنندگان مراسم عزاداری را تبرئه کرد و عامل را مسافرتها معرفی کرد. همین شارلاتان روز ۲۵شهریور نیز در تلویزیون رژیم با سفلگی به‌مجیزگویی خامنه‌ای پرداخت که طبق رهنمودهای ستاد کرونا روز عاشورا تکی نشست و تکی عزاداری کرد، اما مردم لاابالی‌اند و رعایت نمی‌کنند.

«نعمت» و «فرصت» کرونا برای نظام ضدبشری

واقعیت هم‌چنان که خامنه‌ای صراحتاً گفت، این است که او به‌کرونا به‌عنوان نعمت و فرصت نگاه می‌کند. نعمت و فرصتی برای آن‌که با انبوه تلفات کرونا به‌مثابه سپر انسانی در برابر خطر قیام و سرنگونی سد ببندد. از همین رو تجارب متعدد یک ماه اخیر از برگزاری کنکور تا برگزاری مراسم‌ها و تجمعات ماه محرم، تا اصرار بر بازگشایی زودرس مدارس، دیرباورترین افراد را هم ناگزیر به‌این باور می‌رساند که خامنه‌ای و روحانی عمداً مردم را به‌قربانگاه کرونا می‌فرستند. تا با حاکم کردن یأس و اندوه بر مردم و سراسر جامعه برای خود و نظام پلیدشان امنیت ایجاد کنند. تا آنجا که اکنون از حاشیه و متن رژیم هم ناگزیر به‌این حقیقت که نخست توسط رهبر مقاومت ایران مطرح شد گواهی می‌دهند. نمایندهٔ مجلس خودشان گفت: «انگار قسم خورده‌اند که تمام مردم را بکشند».

مصطفی معین وزیر پیشین رژیم و رئیس شورای عالی نظام پزشکی هم گفت: «بحران فراگیر کرونا تاکنون سرپوشی بر مطالبات جامعه بوده است» (روزنامه شرق ۱۱شهریور ۹۹).

آری، ولی‌فقیه ارتجاع گمان می‌کند که می‌تواند با کرونا و کلان تلفات آن، قیام را متوقف کند؛ اما دور نیست که عزا و اندوه جای خود را به‌خشم و کینه و عزم جزم برای سرنگون کردن کرونای ولایت دهد و همان‌گونه که مسعود رجوی رهبر مقاومت در آخرین پیام خود (۱۷شهریور) تصریح کرد: «ارتش گرسنگان آمادهٔ انفجار و شورش و قیام، طومار حساب‌های ولایت منحوس بر روی کرونا را درهم خواهدپیجید. آتشفشان خشم خلق فوران می‌کند. شورشگران پیروزی می‌سازند».