728 x 90

چهارشنبه‌ سوری سرخ این سال

چهارشنبه‌ سوری سرخ این سال
چهارشنبه‌ سوری سرخ این سال

چهارشنبه سوری امسال شعله‌ور شدن آتشی است که مردم ایران‌زمین از دیماه و با قیام همه‌گیر روشن کرده‌اند

بسیار بعید می‌دانم که در تاریخ سرزمین کهن ایران سرمایی کشنده‌تر از سرمای ولایت فقیه سابقه داشته باشد. کسانی‌که با کشت و زرع سر و کار دارند خوب می‌دانند که سرما و یخبندان زمستان چقدر برای زمینشان مفید و لازم است، چرا که این سرماست که آفتهای موذی را از بین می‌برد و زمین را در فصل پایان سرما، برای پذیرش بذر آماده می‌کند. اما برودت نظام منجمد آخوندی از جنس دیگری است؛ به جای از میان برداشتن آفات، خود به موذی‌ترین آفت تبدیل شد و به جان شکوفه‌های آزادی افتاد و پس از زمستان سخت و طولانی رژیم پهلوی جوانه‌ها و برگها و گلبرگ‌های بهار آزادی را خشکاند و سوزاند. چرا که پس از زمستان سرد دیکتاتوری سلطنتی، زمستان بسا سردتر یخ‌زده آخوندی از راه رسید، اگر ‌چه قرار نبود که برسد.

روشن کردن آتش اما برای فراخواندن گرما، که زندگی است و برای نشان‌دادن خانه به فروهر که همان همزاد و جوهر زندگی است. شعله‌ور کردن آتش، پاره کردن شبِ اختناق است. بی‌جهت نیست که در سالهای سرد و سیاه حکومت آدمخوار آخوندی، ایرانیان، به‌خصوص جوانان، به این جشن سنتی جان تازه‌یی دادند و از آن ابزاری ساختند تا شبِ سیاه را ریشه‌کن کنند.

 

گاهی مترقی‌ترین سنتها در طول زمان از رونق می‌افتند، اگر ‌چه به‌خاطر ریشه عمیقشان از بین نمی‌روند. با ظهور حکومت عقب‌افتاده آخوندی در ایران‌زمین، مردم به اهمیت معنوی سنت‌های ملی پی‌بردند. مراسم چهارشنبه سوری، شاید به‌خاطر حضور آتش سرکش، در سالهای حکومت آخوندی هر سال پرشکوه‌تر برگزار شده است. سردمداران رژیم آخوندی مطهری، مکارم شیرازی، جوادی آملی، تا آخوندهای خرده‌پا رسم چهارشنبه ‌سوری را زشت و خرافه شمرده و کسانی‌که آن را اجرا می‌کردند را احمق و بی‌عقل خوانده‌اند. از این جماعت خشک‌مغز بیش از این انتظاری نیست.

اما چهارشنبه ‌سوری امسال شعله‌ور شدن آتشی است که مردم ایران‌زمین از دیماه و با قیام همه‌گیر روشن کرده‌اند. رژیم اسقاطی آخوندی در پیسی بی‌سابقه به وسط میدان پریده و از «مغایرت استفاده از مواد آتش‌زا با سنت چهارشنبه سوری» دم می‌زند و یا صحبت از «چهارشنبه سوری به‌عنوان جشن پاسداشت دور هم بودن می‌کند، اما زمانی که مواد آتش‌زای خطرناک وارد این آئین شد، این سنت، از اصالت خود فاصله گرفت». رژیم پا به گور از ترس شور آتش چهارشنبه ‌سوری به دلسوزی برای نوزادان و زنان باردار، بیماران و سالمندان روی آورده که صدای ناشی از انفجار برایشان بد است... اما وقتی توصیه و نصیحت‌های خنده‌آور آخوندی را به سمع عموم رساندند، یادشان می‌رود تا طبیعت وحشی و خونریزشان را پنهان کنند: «با کسانی که در سه‌شنبه آخر سال در میادین، تقاطع‌ها و خیابانها دست به اقدامات خارج از عرف بزنند به‌شدت برخورد می‌شود. خودروی این افراد تا پایان عید در پارکینگ پلیس می‌ماند و خودشان به دستگاه قضایی تحویل داده می‌شود» (از افاضات سرکرده پلیس رژیم در تهران). رژیم شب‌پرست آخوندی از آتش می‌ترسد.

 

چهارشنبه سوری امسال رژیم فاسدی را می‌سوزاند که به غیر از سرنگونی تام و تمام چیز دیگری در تقدیرش نیست

چهارشنبه سوری این سال آتشی است که از زمان سرکار آمدن این رژیم ضدایرانی هرگز خاموش نشده است و این بار با شعله همه‌گیرش از جای‌جای خاک وطن، سرکش می‌رود تا ریش و ریشه این فاسدترین و مرتجع‌ترین موجودات را بسوزاند. چهارشنبه‌سوری امسال با قیام سراسری، که سر خاموشی ندارد، رژیم فاسدی را می‌سوزاند که به غیر از سرنگونی تام و تمام چیز دیگری در تقدیرش نیست. جشن ملی چهارشنبه‌سوری امسال بدون شک جشن آتش برای روشنایی و آزادی در ظلمت استبداد آخوندی است و با قیام ایران‌زمین، این بار بیش از همیشه شعله‌ور می‌شود. آتش امسال آتش کاوه‌های آهنگر است که فروزان در هزار اشرف، به جان تمامیت رژیم افتاده که با شعله‌های خشم جوانان و زنان قهرمان آن را سرانجام خاکستر خواهد کرد. چهارشنبه‌سوری امسال، به واقع جشن ملی برای آزاد کردن هرچه سریعتر وطن از لوث دشمنان ایران‌زمین خواهد بود و هر کوچه سنگری، هر خانه قلعه‌یی و هر خیابان، میدانی برای کارزار آزادی است. کانونهای شورشی جوانان انقلابی دیگر هیچ شانسی برای ضحاک عمامه‌دار باقی نخواهند گذاشت. آتش قیام در زیباترین وطن روشن شده است و تا پس‌گرفتن ایران سرِ بازایستادن ندارد. به قول آخوند محمد خاتمی: مسأله فراتر از اصلاح‌طلبی و اصول‌گرایی است و ما برای اولین بار با این موجود بی‌خاصیت هم عقیده هستیم.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/01a09007-17a0-48b1-bdb5-7093e95e10cd"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات