728 x 90

کرونا و اعترافات ماورای وقاحت روحانی

وقاحت آخوند شیاد روحانی
وقاحت آخوند شیاد روحانی

روحانی آخوند شیاد که موفقیت نظام در مقابله با کرونا و مهار آن‌ را به رخ دنیا می‌کشید و به شکلی خنده‌دار سایر کشورها را دعوت می‌کرد که بشتابند تا رژیم تجارب خود را در اختیار آنها قرار دهد، اینک با ذلت و خواری ـو البته وقاحت مافوق‌ تصور که فقط در انحصار آخوندهاست‌ـ اعتراف کرد که ۲۵میلیون نفر از مردم ایران به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

«تخمین ما بر این هست که تاکنون ۲۵میلیون ایرانی به این ویروس مبتلا شدند... ما باید این احتمال [را] بدهیم که ۳۰ تا ۳۵میلیون نفر دیگر در معرض ابتلا خواهند بود خوب این نکته خیلی مهم است... ما باید خودمان را آماده بکنیم از لحاظ تخت از لحاظ امکانات و از لحاظ درمان... ما یک جمعیت چندده میلیونی پیش رو داریم که در میان هر ۱۰۰۰نفری که در ابتلا قرار می‌گیرند، ممکن هست ۱۰۰نفر، بیشتر از ۱۰۰نفر نیاز به بستری شدن داشته باشند، باید خودمان را برای این آماده کنیم»(شبکهٔ خبر ۲۸تیر ۹۹).

یک‌کم به‌تأخیر بیافتد ببینیم چه می‌شود!

روحانی در لابلای اظهاراتش تلویحاً موضوع گندم را پیش کشید تا زمینه را برای کمبود این مایحتاج اساسی مردم آماده کند. وی ابتدا با شیادی از عدم نیازمندی به گندم خبر داد و گفت: «من بالاتر از این می‌خواهم بگویم مردم بدانند حتی گندم حالا ما نیاز نداریم» و سپس بلافاصله ادامه داد: «البته به گندم ما برای احتیاط از یک کشوری گندم خریده بودیم تا این حادثه [کرونا] شد گفتند حالا یک‌کم تأخیر بیفتد ببینیم چه می‌شود. هنوز هم یک‌کم تأخیر بیفتد از اسفند تا امروزی که من دارم صحبت می‌کنم هنوز می‌گویند یک‌کم به‌تأخیر بیفتد».

معنای این اعتراف دهشتناک این است که بعید نیست تحت حاکمیت آخوندها مردم در تأمین اصلی‌ترین قوت لایموت خود نیز دچار مشکل گردند و به این سبب روحانی از ترس اعتراضات عمومی و جهت پیشگیری از آن بلافاصله اضافه کرد:

«حالا ما نیاز نداشتیم و نیاز هم نداریم نه امسال نیاز داریم نه سال دیگر به گندم نیاز نداریم الحمدالله ۱۲درصد هم خرید گندم ما امسال نسبت به پارسال تا به امروز بیشتر بوده ما شرایط خوبی داریم».

پس‌گرفتن ادعای صدور تجهیزات پزشکی

رئیس‌جمهور شیاد آخوندها در سخنان خود در یک عقب‌نشینی، آشکارا ادعای سخیف و مضحک خود مبنی بر صدور تجهیزات پزشکی به سایر کشورها را پس‌گرفت و گفت:

«مورد بعد نیازمندی‌های اینها [کادر پزشکی و درمانی] هست، چیزهایی که اینها نیاز دارند، حالا آقای دکتر نمکی گاهی می‌گوید فلان جا مثلا اکسیژن کم آمد و در آنجا نمی‌دانم هر چه که نیازمندی اینها هست، یک‌جا ممکن است ونتیلاتور نباشد به اندازه کافی، یک‌جا ممکن است سی.تی اسکن کم باشد؛ هر چه تجهیزات یک جا ممکن است گان به اندازه کافی نباشد همه تجهیزات لازم را باید برای اینها آماده کنیم».

هیچ استانی سفید نیست اما بازگشایی کماکان ادامه خواهد یافت

روحانی بی‌ هیچ اشاره‌ای به سیاست جنایت‌بار بازگشایی مشاغل و اماکن تجاری ـ‌که با توافق خامنه‌ای بر مردم تحمیل و آنها را به‌سوی میدانهای مین کرونا گسیل کرد‌ـ با بی‌شرمی اذعان کرد که هیچ استان سفیدی در کشور وجود ندارد و معنای «استان سفید» از نگاه رژیم را این‌گونه تشریح کرد:

«آنجا که که می‌گوییم سفید یعنی درگیری آن در حد قابل‌تحمل است در حد معمول هست؛ والا سفید به آن مفهوم اصلاً ما نداریم. همهٔ کشور درگیر این بیماری هستند» و به این ترتیب اعتراف کرد که هیچ جایی نیست که از گسترش ویروس در امان مانده باشد. اما در عوض با بیان این‌که «تولید بسیار مهم هست هم برای بخش زندگی مردم، [و هم] سلامت مردم و این‌که مردم بتوانند شرایط زندگی مناسبی داشته باشند» بر سیاست جنایتکارانهٔ بازگشایی پای فشرد.

روحانی و خامنه‌ای با اتخاذ سیاست ایمنی دسته‌جمعی [بخوانید کشتار جمعی] تصور می‌کردند که خواهند توانست اعتراضات مردمی را خاموش نگه‌دارند. از این رو طی هفته‌های اخیر با شقاوتی کم‌نظیر به ادامه این سیاست مبادرت کردند. اما اکنون با بروز اعتراضات در بهبهان و شمار دیگری از شهرها به وحشت افتاده‌اند.

روزنامه حکومتی ستاره صبح روز ۲۹تیر در وحشت از شورشهای خیابانی و آتشی که زیر خاکستر کرونای ولایت هر آن ممکن است شعله‌ور شود نوشت:

«نخبگان و کسانی که دل در گرو آینده جامعه دارند و نگران‌اند این خشونت‌ها، کشور را درگیر امواج طوفانهای سهمگین کند»... همین رسانه سپس با اشاره به‌ شدت خشم و نفرت مردم از احکام جنایتکارانه قضاییه جلادان نوشت:

«آگاهان نگران‌اند که اگر چه زمینه‌های اعتراضها و نارضایتی‌ها به‌دلیل برخی بی‌تدبیری‌ها وجود دارد، اما اعمال خشونت می‌تواند جرقه‌ای برای شعله‌ور شدن و برافروخته شدن خشم مردم ناراضی باشد و کار از دست همه خارج شود».

مقصر کیست؟

روحانی در سخنان خود وقیحانه چندین بار با گلایه از مردم به‌خاطر عدم رعایت مسائل بهداشتی تلاش کرد آنها را مقصر اصلی شیوع دهشتناک و دوبارهٔ کرونا جلوه دهد. اما کیست که نداند در شرایطی که بخش زیادی از مردم نان برای خوردن ندارند، کارگران قادر به پرداخت هزینه ماسک و دستکش روزانه برای خودشان نیستند و خرید و فروش ماسک‌های بازیافتی به یک شغل تبدیل شده است، صحبت از رعایت مسایل بهداشتی تا کجا مضحک و مسخره است.

تردیدی نیست که خامنه‌ای و روحانی به‌زودی آثار جنایت بزرگ پنهان‌کاری و فرستادن مردم به قربانگاه کرونا را در پاسخ کوبندهٔ جوانان شورشی و گرسنگان خواهند دید و با سوزاندن ریشهٔ کرونای ولایت از دام ویروس مرگبار کرونا هم عبور خواهند کرد.