728 x 90

کهکشان ۹۸؛ این‌بار در کنفرانس بین‌المللی در اشرف ۳

کنفرانس بین المللی در اشر ف ۳
کنفرانس بین المللی در اشر ف ۳

رشته سپید و راه شیری کهکشان ۹۸این‌بار در آسمان اشرف ۳پدیدار شد.

ارابه کهکشان ۹۸تا پیش از این از تظاهرات‌های بزرگ بروکسل در بلژیک و واشنگتن عبور کرده بود این بار در اشرف ۳در آلبانی ظهور پیدا کرد.

برگزاری یک کنفرانس بین‌المللی در قرارگاه مجاهدین در آلبانی امری است که پیام سیاسی آن را قبل از همه حکام عمامه‌ به‌سر تهران به‌خوبی درک می‌کنند.

روز ۲۹ژوئن ۲۰۱۹برابر با ۸تیر ۹۸یک هیأت بین‌المللی از اشرف۳ در آلبانی بازدید کرد و سپس یک کنفرانس بین‌المللی با حضور رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت ایران خانم مریم رجوی و سخنرانی اعضای هیأت بین‌المللی و با شرکت هزاران رزم‌آور ارتش آزادی در اشرف ۳برگزار شد.

در این کنفرانس تحت عنوان «رژیم آخوندی منبع جنگ و بی‌ثباتی در منطقه، مقاومت ایران پیام‌آور صلح و آزادی» پارلمانترها و شخصیت‌های سیاسی، حقوقی و مذهبی از اروپا و استرالیا به سخنرانی پرداختند. مریم رجوی طی سخنانی در این گردهمایی بزرگ گفت:‌

«کشور ما ایران نه با یک حکومت قرون‌وسطایی در حال زوال، بلکه با مردم و قیام‌آفرینانی شناخته می‌شود که آزادی و دموکراسی و برابری را اراده کرده‌اند. از این نظر جای اشرف در قلب ایران است. ایران‌ به‌پاخاسته، گهواره قیام و انقلاب و سرزمین کانون‌های شورشی و شهرهای شورشی».

این سخن، جان کلام مقاومت دیرپای ایران است. این سخن، سیمای یک آلترناتیو ریشه‌دار و قدرتمند تاریخی است که با پایداری در نزدیک به ۴دهه در برابر مهیب‌ترین نیروی ارتجاعی تاریخ ایران، با پرداخت سنگین‌ترین قیمت و با تقدیم رشیدترین فرزندان خود برای آزادی ایران، اکنون بیش از هر زمان دیگر قیام و انقلاب را در شهرها و کانون‌های شورشی به‌پیش می‌برد. مریم رجوی آنگاه این حقیقت روشن را به اوج برد و این‌بار آنرا اینچنین نمایان کرد که:

«یک جنبش عظیم در مقابل آخوندها صف‌آرایی کرده و آماده خیز برداشتن است؛ جنبش رزمنده جوانان آگاه و محروم‌؛ توفان خواست‌های سرکوب شدگان، غارت‌شدگان و تهیدستان. و جنبشی که در دل خود کانون‌های شورشی را رویان و شکوفا کرده است. آری، آتش گدازانی در زیر خاکستر؛‌ یک آمادگی و عصیان اجتماعی و انبار باروت. همین موقعیت انفجاری است که آخوندها را عمیقاً به بحران‌سازی نیازمند کرده است…».

رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت در این کنفرانس به صراحت سیاست مماشات و استمالت از رژیم آخوندی را به چالش کشید و خطاب به یاری دهندگان این سیاست خائنانه خروشید:

«آیا بعد از همه حملات [در روزها و هفته‌های اخیر در منطقه از سوی ملاها] اکنون این واقعیت ساده به‌ مدافعان سیاست مماشات تفهیم شده است که سرچشمه جنگ در خاورمیانه همین رژیم است یا این‌بار می‌خواهند به آخوندها جایزه صلح بدهند؟ بهتر است بپرسم آن کسانی که مخالفت با نقض حقوق‌بشر در ایران یا افشاگری مقاومت درباره سایت‌های اتمی مخفی آخوندها را زمینه چینی جنگ معرفی می‌کردند، آیا شرم می‌کنند یا هم‌چنان در جستجوی راهی برای تبرئه رژیم‌اند؟ بله دفاع از فاشیسم دینی در زرورق ضد جنگ به واقع شرم‌آور است و البته کسی را نمی‌فریبد…».

نتایج سیاست خائنانه مماشات با دیکتاتوری ملاها بر هیچکس پوشیده نیست. مردم ایران آنرا با گوشت و پوست و تا مغز استخوان خود حس کردند. آخر بهای سنگین آن از جیب همین مردم ستمدیده و با خون گرم و جوشان مجاهدین و مقاومت ایران پرداخت شد. رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت حاصل بیش از سه دهه مماشات را اینچنین خلاصه کرد:

«یک لحظه، فقط یک لحظه تصور کنیم که اگر از آغاز، این «سیاست فاجعه‌بار» در کار نمی‌بود. در این صورت:
- قتل‌عام سی هزار زندانی سیاسی با سکوت مواجه نمی‌شد،
- تأسیسات بمب‌سازی اتمی رژیم امکان پیشروی پیدا نمی‌کرد…،

- آخوندها هرگز قادر به‌ اشغال پنهان عراق و برقراری سلطه ویرانگر خود بر آن نمی‌شدند،
- تراژدی سوریه با نیم میلیون کشته و میلیون‌ها آواره به‌وجود نمی‌آمد،
- اقتصاد کشور ما به‌سقوط و ویرانی کشیده نمی‌شد،
- و مهم‌تر از همه عمر این رژیم قرون‌وسطایی با لیست‌گذاری و سرکوب مقاومت ایران طولانی نمی‌شد.

- بمباران مجاهدین و ارتش آزادیبخش ملی در سال ۱۳۸۲و همزمان سرکوب مقاومت ایران در فرانسه در ۱۷ژوئن که آثار آن تا یک دهه ادامه داشت، کادوهای بی‌مانند برای طولانی کردن عمر رژیم بود …».

به این ترتیب مریم رجوی در کنفرانس بین‌المللی در اشرف ۳سیاست استمالت از آخوندهای حاکم بر ایران را اینچنین به چالش کشید و آنرا افشا کرد. اما در سمت درست تاریخ، حقیقتی تابناک خود را به این صورت بارز کرد. آنجا که حامیان شجاع مقاومت از اقصی نقاط جهان به ندای وجدان انسانی خود پاسخ داده و به حمایت از مقاومت و تنها آلترناتیو مردمی برخاستند. این حقیقت را مریم رجوی در جملاتی نغز و کوتاه این‌طور بیان کرد. آنجا که رو به شخصیتها و مقامات خارجی حاضر در کنفرانس بین‌المللی گفت:

«خوشبختانه مقاومت ایران با پشتیبانی مردم ایران و هوادارانش و با حمایت شما بر‌ همه این توطئه‌ها غلبه کرد و آخوندها را مات و مبهوت بر جای گذاشت و بر آنان پیشی گرفت. امروز همه ما و اشرف و اشرفی‌ها از شما برای حمایت‌های بی‌دریغ‌تان در سخت‌ترین شرایط در دو دهه گذشته سپاسگزاریم. تاریخ فراموش نخواهد کرد و نام این یاران مقاومت بر برگ‌های تاریخ زرین ایران تا ابد محفوظ خواهد ماند. به‌خصوص من از آنها بسیار سپاسگزارم زیرا سلامت شما [رزم‌آوران آزادی در اشرف ۳] را مدیون حمایت‌های این دوستان در این سالیان هستم…».

مریم رجوی آنگاه با یک یادآوری تاریخی، سیاست خائنانه مماشات را به باد حمله گرفت و گفت:

«نیازی به یادآوری تجربه چُمبرلن نداریم. تاریخچه همین رژیم نشان می‌دهد که سیاست مماشات پیوسته راهگشای جنگ و تروریسم بوده است…».

بر این حقیقت، شخصیت‌های حاضر در کنفرانس با سخنرانی‌های روشنگرانه خود صحه گذاشتند.

رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت در پایان این گردهمایی بزرگ از یاران مقاومت تقدیر و تشکر کرد و خطاب به آنها گفت:

«- شما سال‌های طولانی بر‌ همین مواضع پای فشردید،
- شما از راه‌حل حقیقی یعنی مقاومت برای آزادی و دموکراسی حمایت کردید.
- شما به‌یاری رزمندگان آزادی که در اشرف و لیبرتی در محاصره بودند برخاستید.
- امروز ثمره کوشش‌های بی‌دریغ خود را در این جا می‌بینید؛ در صفوف متحد و مصمم و پرانگیزه زنان و مردانی که خود را وقف آزادی ایران کرده‌اند. صفوفی که تا تهران و اغلب شهرهای ایران امتداد دارد.
حقانیت مواضع شما را امروز؛ شکوفایی اشرف۳و فردا؛ آزادی ایران گواهی خواهد کرد».

به این ترتیب کهکشان ۹۸از اشرف ۳از قرارگاه رزم‌آوران آزادی ایران عبور کرد و می‌رود تا در روز۶ژوئن در برلین آلمان و سپس در استکهلم و لندن پیام مردم و مقاومت ایران را با صدای بلند طنین‌انداز شود.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات