728 x 90

گردهمایی بزرگ مقاومت ایران - قدرت آلترناتیو (۱۳)

گردهمایی بزرگ مقاومت ایران - ۳ تیر ۱۳۹۱
گردهمایی بزرگ مقاومت ایران - ۳ تیر ۱۳۹۱

ده روز مانده به گردهمایی بزرگ ایرانیان در پاریس

 

روز ۹تیرماه ۱۳۹۷پانزدهمین گردهمایی بزرگ ایرانیان در پاریس برگزار می‌شود. این گردهمایی به‌دنبال ۱۴گردهمایی پیشین که همه ساله در همین ایام برگزار می‌گردد، به‌مناسبت پیروزی ایرانیان در سال ۱۳۸۲و فائق آمدن آنان به بزرگترین توطئه ارتجاعی استعماری بر ضد مقاومت مردم ایران، انجام می‌شود.

در جریان آن توطئه دولت وقت فرانسه به رهبری ژاک شیراک تلاش کرد در جریان یک معامله کثیف تجاری با حکومت آخوند فریبکار محمد خاتمی رئیس جمهور وقت نظام، رئیس جمهور مقاومت برای دوران انتقال را دستگیر و تسلیم آخوندها کند، توطئه‌یی که با مقاومت یکپارچه ایرانیان آزاده و مبارز شکست خورد و مقاومت ایران، توانمند‌تر از پیش، به مبارزه با ارتجاع حاکم بر ایران ادامه داد.

در این مجموعه نوشته‌ها تلاش می‌شود نمایی کلی از گردهمایی‌های انجام شده در این مسیر ۱۵ساله مرور و برخی از مهمترین نکات هر گردهمایی یادآوری شوند.

گردهمایی بزرگ مقاومت در سال ۱۳۹۱در شرایطی برگزار شد که مقاومت ایران در گیر امر خطیر کارزار حقوقی علیه نامگذاری استعماری تروریستی و جا‌به‌جایی اجباری رزمندگان آزادی از یک قرارگاه به قرارگاهی دیگر بود و همزمان مذاکرات آخوندها با سرکردگان سیاست جهانی مماشات در جریان بود.

 

گردهمایی بزرگ ایرانیان در سال ۱۳۹۱

 

روز سوم تیر ۱۳۹۱تاریخ برگزاری گردهمایی بزرگ ایرانیان در ویلپنت بود. مریم رجوی در ابتدای این مراسم گفت:

« در چنین روزی و در این گردهمایی می‌خواهم به شما بگویم که از دیدن جمعیت پرشور شما چه احساسی دارم.
من در شما و با شما دهها میلیون ایرانی را می‌بینم که تشنه آزادی‌اند.
من صدای خواهران دلیرم از سراسر ایران را می‌شنوم؛ صدای زندانیان سرفرازی که در سیاهچال‌های خامنه‌ای مقاومت می‌کنند، و صدای دانشجویان، کارگران، معلمان و همه مردمی که تشنه آزادی و رهایی اند.
بله ما صدای همه شما را از سراسر ایران می‌شنویم و فریادتان در گوشمان طنین‌انداز است. آری فریاد هر ایرانی، آزادی، آزادی است.
من در شما، مردم به جان آمده‌ خاورمیانه را می‌بینم که در برابر تهدید اصلی تمام منطقه، یعنی فاشیسم دینی حاکم بر ایران، ایستاده‌اند. از مردم سوریه تا عراق و افغانستان و سایر کشورهای منطقه که نمایندگانشان در این جا حضور دارند و در شما نیروی عظیم انسانیت و عدالت و عشق و ایمانی را می‌بینم که خستگی و ناتوانی نمی‌شناسد،»

 

هموطنان شرکت کننده در گردهمایی بزرگ مقاومت ۳تیر ۱۳۹۱

هموطنان شرکت کننده در گردهمایی بزرگ مقاومت ۳تیر ۱۳۹۱

 

سال ۹۰ سال یک پیروزی سرفصلی برای مردم و مقاومت ایران

 

مریم رجوی در شرایطی که توفان بهار عربی درگرفته و دیکتاتورهای منطقه یکی یکی سقوط می‌کردند و مردم ایران نیز شعار می‌دادند، قذافی، مبارک، بن علی، نوبت سید علی! بخشی از سخنانش را به اوضاع سیاسی منطقه اختصاص داد و ضمن اشاره به پیروزیهای مقاومت در برابر ماشین دروغ و توطئه آخونده در قبال مقاومت ایران گفت:

«ما توانستیم چرخه افترا و نیرنگ را در هم بشکنیم. ما توانستیم طرحی نو دراندازیم و دوران تازه‌یی را بگشاییم؛ طرحی بر اساس شفافیت و روشنایی و حقیقت و عدالت، طرح احترام به دستاوردها و فضیلت‌های بشری و بازگشت نهادهای بین‌المللی به دفاع از حقوق بشر؛ طرح اعاده حقوق خلقها و احیای ارزش مقاومت و فداکاری.
بله! نیروی انسانیت و عدالت به میدان آمده است، تاریخ ورق خورده است، ‌دیکتاتورها یکی از پس از دیگری سرنگون می‌شوند، بنابراین سیاستهایی نیز که حافظ آنها بود، باید تغییر کند.
این تغییر در توان ماست و ما آن را محقق خواهیم کرد. این است معنای تغییر دوران و دوران تغییر»

 

سال ۹۰ سال پیروزی مردم و مقاومت ایران و پیروزی اشرفی‌ها و اشرف‌نشانها 

 

مریم رجوی در توضیح بیشتر وضعیت مقاومت ایران و توطئه‌های رژیم بر ضد آن گفت:

«همه می‌دانید که در یک سال گذشته، طرح انحلال و انهدام سازمان مجاهدین در میان بود؛ ضرب‌الاجلی برای یکسره کردن کار اشرفی‌ها، و قرارداد هفت‌ ماده‌یی آخوندها با دولت عراق برای تسلیم یا نابودی این جنبش.
اکنون خوشحالم که به شما و به ملت بزرگ ایران بگویم که امانت شما، این جنبش رزم‌آور ضد رژیم ولایت فقیه، شکوفه قهرمانی‌های تاریخ ایران، در پناه لطف خدا، از تاراج خزان و گزند قتل‌عام و انحلال در امان ماند. و اکنون برای ایفای رسالت تاریخی خود، صد چندان شکافنده‌تر، استوارتر و قدرتمندتر است.
و حالا، آی اشرف‌نشانها!
از شما می‌پرسم آیا شما هم برای مسئولیتهای این دوران، یعنی تلاش و نبرد صد برابر برای آزادی مردم ایران آماده‌اید؟
آری، به کوری چشم دشمن، اشرف تکثیر شد و اشرفیها بیشماران شدند.»

 

حرف آخر مریم رجوی در گردهمایی بزرگ ایرانیان در سال ۱۳۹۱

 

حرف آخر مریم رجوی در گردهمایی بزرگ ایرانیان در سال ۹۱اما چیز دیگری بود سخنی درباره سرمایه‌های تاریخی و کنونی مردم ایران در مبارزه با ارتجاع و استعمار.

در روزهایی که تقریباً تمامی شرایط سیاسی داخلی، منطقه‌یی و بین‌المللی تماماً با آنچه که ۶سال پیش در همین عرصه‌ها جریان داشت، تغییر کرده، و در روزهایی که ساعت به ساعت، خبرها و تحولات کم‌نظیری در تعادل‌قوای بین مردم و دیکتاتوری حاکم بر ایران در حال چهره نمودن است، نگاهی به گوشه‌یی از سخنرانی مریم رجوی رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران برای دوران انتقال در سال ۹۱، می‌تواند ما را به درک تازه‌یی از قدرت یک آلترناتیو نائل کند. نیرویی که در میان توفان حوادث چند ده ساله و بنیان‌کن، ایستاد، سر خم نکرد، ره گم نکرد و مردم و اعضا و هوادارانش را در مسیر اصولی حفظ کرد. تا در پیچیده‌ترین لحظات نبرد بگوید: هدف، کسب آزادی است، نه کسب قدرت!

مریم رجوی در گردهمایی بزرگ ایرانیان در سال ۹۱پس از تشریح سیاستهای منطقه‌یی و جهانی و توضیح وضعیت رژیم در داخل کشور، سخنی هم درباره سرمایه‌های تاریخی و کنونی مردم ایران در مبارزه با ارتجاع و استعمار داشت همراه با این یادآوری که مردم ایران در مبارزه با ارتجاع مذهبی حاکم بر ایران، چه چیزهایی دارند و به چه چیزهایی می‌توانند تکیه کنند و متقابلاًً چه کمبودهایی دارند که باید آنها را برطرف کنند.

 

مریم رجوی در گردهمایی بزرگ مقاومت ۳تیر ۱۳۹۱

مریم رجوی در گردهمایی بزرگ مقاومت ۳تیر ۱۳۹۱

 

گزارش مریم رجوی به مردم در گردهمایی بزرگ ایرانیان در سال ۹۱ 

مریم رجوی رئیس جمهور برگزیده مقاومت در گردهمایی بزرگ ایرانیان در سال ۱۳۹۱و در فراز پایانی سخنانش بحثی را مطرح کرد که اشراف به آن برای یک جنبش و یک حرکت اجتماعی گسترده، ضرورت تام دارد، او در سخنانی تقریباً کوتاه تلاش کرد یک تصویر تقریباً کامل از اوضاع جبهه نبرد مقاومت و مردم با فاشیسم مذهبی حاکم بر ایران به دست داده و بگوید:

دارایی‌های ما چیست؟

ما در برابر ارتجاع، چه چیزهایی در دست دادیم؟

و چه کارهایی باید انجام دهیم؟

 

نقش دختران و پسران ایران در دوران جدید

 

مریم رجوی گفت:

«و سرانجام خطابم به شما دختران و پسرانم در سراسر ایران است. می‌خواهم از نقش و مسئولیت شما در دوران جدید صحبت کنم:
انقلاب 57با تلاش نسل جوان ایران به پیروزی رسید.

قیام تیر ۷۸و قیامهای شکوهمند ۸۸، برآمد اعتراض و خشم شما جوانان ایران بود.

و بی‌تردید بهار ملت ایران با شور و نیروی شما شکوفا می‌شود.

آخوندها، در برابر شما، سد قطوری از اختناق و سرکوب ساخته‌اند که در جهان کنونی نظیر ندارد.

جنگ روانی گسترده‌یی راه انداخته‌اند که آماج اصلی‌اش باورها، اراده‌ها و امیدهای شماست. هدف اعدام‌های بی‌وقفه، هم‌چون اعدام چهار تن از فرزندان دلیر هموطنان خوزستانی ما در هفته گذشته، مرعوب کردن شماست. روشن است که بیزاری از آدمکشان حاکم و فرهنگ و رفتار عقب‌مانده آنها در سراسر جامعه ایران موج می‌زند.

اما این انزجار، به تنهایی کافی نیست. شما باید همزمان به دارایی مبارزاتی ملت ایران و سرمایه‌های حقیقی آن چشم بدوزید. به فردای روشن، امید داشته باشید و با این امید، شعله‌های مقاومت را برافروزید.
آخوندها از همین می‌ترسند.»

 

مریم رجوی اهداف آخوندها در جنگ با نسل جوان ایران را عیان می‌کند 

 

مریم رجوی در ادامه سخنانش خطاب به جوانان میهن علل وحشت آخوندها را شرح داد و گفت آخوندها

«به همین دلیل، سه هدف عمده‌ را با حمله‌های زهرآگین خود نشانه می‌روند:
نخست، تاریخچه پرافتخار پایداری ملت ایران،
دوم، سازمان و جنبش مقاومت،
و سوم، فرهنگ و ارزش‌های مبارزاتی
آخوندها می‌خواهند این پندار مأیوسانه را دامن بزنند که بها پرداختن برای آزادی بیهوده است. و این ایدئولوژی بی‌هزینگی است که باید الگو قرار گیرد.
آنها چشمه‌های امید جامعه ایران و در قله آن اشرف و اشرفی‌ها را هدف قرار داده‌اند. می‌خواهند این نتیجه را به شما جوانان ایران القا کنند که « از دست شما کاری ساخته نیست و هر تلاشی بی‌فایده است».
اما حقیقت چیست؟ »

 

دارایی‌های دختران و پسران ایرانی در نبرد با آخوندها

 

مریم رجوی پس از روشن کردن اهداف آخوندها در مقابله با جوانان ایرانی، به آنچه که مردم، تاریخ و جوانان ایرانی در نبرد با دیکتاتوری در دست دارند اشاره کرد و گفت:
«حقیقت این است که شما نیروی جوان و نوجوی ملتی هستید که از پشتوانه یک قرن مبارزه برای آزادی، از انقلاب مشروطه تا نهضت ملی به رهبری مصدق بزرگ، برخوردارید و از نظر مبارزاتی و ظرفیت تغییر و دگرگونی، در زمره سرشارترین و داراترین ملت‌های جهانید.
من می‌خواهم بگویم که شما تنها نیستید، شما به یک جنبش مقاومت سازمان‌یافته متکی هستید؛ جنبشی که طی سه دهه در برابر سرکوب قرون‌وسطایی آخوندها، شعله‌های پیکار آزادی را فروزان نگه داشته است،

جنبشی سرشار از ارزشها و نیروی تغییر دهنده انسانی

و جنبشی با یکصد و بیست هزار شهید، با ۳۰هزار مجاهد و مبارز قتل‌عام شده، و قهرمانانی هم‌چون صدیقه و ندا و هزاران هزار گل سرخ دیگر؛

جنبشی بناشده بر آرمان آزادی، که از فردای سرقت انقلاب ایران توسط خمینی، مرزهایش را با ارتجاع و انحصار‌طلبی و دیکتاتوری ترسیم کرد.

و راهبرش برخلاف همه دعاوی چپ‌نمایانه،گفت: مسأله اصلی انقلاب ایران، مسأله آزادی است.
راهبری که بر «یک آرمان» و «یک تعهد» پای فشرد و یک لحظه از آن دست برنداشت:
بله، آرمانِ آزادی و تعهدِ قیمت دادن برای آزادی؛ تعهدی، البته در اوج آگاهی و خرد انقلابی، با اشراف به تمامی خطرهای کمین کرده بر سر راه.»

 

 

هموطنان شرکت کننده در گردهمایی بزرگ مقاومت ۳تیر ۱۳۹۱

هموطنان شرکت کننده در گردهمایی بزرگ مقاومت ۳تیر ۱۳۹۱

 

بزرگترین دارایی خلق، داشتن یک رهبری پاکباز با آرمان آزادی است


مریم رجوی در ادامه سخنانش خطاب به جوانان گفت:

«گوش کنید که مسعود درباره این آرمان و این تعهد، چه گفته است: «وقتی مقاومت ما پیروز شود، یکی از بزرگترین موانع جنبش‌های آزادیخواهی معاصر و بلکه مهم‌ترین عامل انحراف و اضمحلال آنان که همانا تجاوز به حریم مقدس ”آزادی“ تحت انواع و اقسام بهانه‌ها است، از میان برداشته‌می‌شود. آری، در انسان‌شناسی توحیدی، احیای مقوله آزادی همانا احیای بشریت است».
ما رهروان مسیری هستیم که به احیای مقوله آزادی و به احیای بشریت و ارزش‌های انسانی، قیام کرده است.
بله، ما به این آرمان، به این مسیر و به این راهبر افتخار می‌کنیم.


آرمان آزادی، در تاریک‌ترین لحظات تاریخ، راهگشا است 

 

مریم رجوی اهمیت مسلح بودن به آرمان آزادی را توضیح داد و گفت:

«در پرتو این افق بلند، بسا تضادهای بغرنج سیاسی و مبارزاتی و آرمانی حل شده است؛ تضادهایی که جنبش‌ها و قیامهای کنونی در خاورمیانه و شمال آفریقا تازه با آن آشنا می‌شوند.
تجربه درهم شکستن دعاوی اسلام پناهی ارتجاعی و دجالگریهای ضداستکباری که جامعه ایران سال‌هاست آن را پشت سرگذاشته است.
تجربه شکل‌گیری دیرپاترین ائتلاف سیاسی تاریخ ایران و اتحاد عمل جریانها و شخصیتها با عقاید مختلف و در یک مناسبات دموکراتیک، در شورای ملی مقاومت ایران.
تجربه مقابله و افشای صدور ارتجاع و تروریسم رژیم ولایت فقیه به‌عنوان تهدید امروز جهان.
و به‌ویژه تجربه تشکیلات مجاهدین در یک مناسبات دموکراتیک.
و تجارب انسانی پیشرفته آن که دکتر آلخو ویدال کوادراس نایب رئیس پارلمان اروپا در دیدارش از اشرف آن را یک «الگو و مرجع اخلاقی و معنوی برای جهان» توصیف کرد.
به همین دلیل است که از نظر آخوندها، اشرف ممنوعه‌ترین کلام در ایران امروز است.

 

هدف، به دست گرفتن قدرت به هر قیمت نیست!


فراز پایانی سخنان مریم رجوی، درسی ماندگار برای تمامی نسل‌های آینده است تا روشن شود مبارزه برای آزادی، در ماهیت خود، تلاش برای حاکمیت دموکراسی است نه تحصیل قدرت! مریم آن روز گفت:

«بگذارید بار دیگر تصریح کنم که هدف این جنبش، به‌دست گرفتن قدرت به هر قیمت، نبوده و نیست.
هدف ما، تضمین آزادی و دموکراسی، به هر قیمت است.
و هم‌چنان که بارها گفته‌ایم، همین که در مزار شهیدان‌مان در خاوران باشیم، برای ما کافی است.
هدف ما یک جمهوری مبتنی بر جدایی دین و دولت است که در آن، همه ادیان و مذاهب، از حق مساوی برخوردارند. و برنامه ما در این سه کلمه خلاصه می‌شود: آزادی، دموکراسی و برابری»

 

 

صفحه ویژه گردهمایی بزرگ مقاومت ایران و ادامه سلسله مقاله