728 x 90

گردهمایی بزرگ مقاومت ایران - قدرت آلترناتیو (۱۸)

گردهمایی برای یک ایران آزاد با حضور مریم رجوی در ویلپنت
گردهمایی برای یک ایران آزاد با حضور مریم رجوی در ویلپنت

در ادامه بررسی آنچه که در گردهمایی‌های بزرگ ایرانیان همه ساله در پاریس برگزار می‌شود، در این شماره، برخی وقایع مراسم سال ۱۳۹۵مرور می‌گردد.

در آن گردهمایی، برخی از نامداران‌ترین چهره‌های شرکت‌ کننده در مراسم عبارت بودند از: نیوت گینگریچ، جان بولتون، امیر ترکی فیصل، آلخو ویدال کوآدراس، رودی جولیانی، اد رندل، جولیو ترتزی، لیندا چاوز، پاتریک کندی، گری کندی، فرانسیس تاونزند، اینگرید بتانکورد، راما یاد، سید احمد غزالی و...

در قسمت‌های پیشین این مجموعه عمدتاً به متن گردهمایی بزرگ ایرانیان در پاریس پرداخته شد، در این قسمت به حواشی همایش پرداخته می‌شود و تلاش می‌گردد از حواشی به متن و اصل گردهمایی وارد شویم.

 

گردهمایی بزرگ ایرانیان ۱۳۹۵صفحه اول نشریه مجاهد

گردهمایی بزرگ ایرانیان ۱۳۹۵ صفحه اول نشریه مجاهد

 

گردهمایی بی‌نظیر در سالنی بی‌نظیر

یکی از ترفند‌های رژیم آخوندی هنگام انعکاس گردهمایی‌های بزرگ ایرانیان در پاریس، تلاش برای پنهان کردن ابعاد واقعی این مراسم است.

از آنجا که اصل مراسم و شرکت انبوه هموطنان آزاده در این مراسم قابل‌انکار نیست و کمیت انعکاس رسانه‌یی آن در جهان مانع جدی رژیم و رسانه‌هایش در نادیده گرفتن آن است، آخوندها تلاش می‌کنند با تعابیر و تبلیغات خاص خود، این مراسم را کوچک و کم‌اهمیت جلوه دهند.

از این‌رو نگاهی به حواشی این همایش عظیم جالب توجه است.

گردهمایی بزرگ ایرانیان در سال ۹۵ در سالن بورژه پاریس برگزار شد. سالن بورژه یکی از بزرگترین مکانهای نمایشگاهی فرانسه و اروپاست که اساساً برای ایجاد نمایشگاههای بین‌المللی مورد استفاده قرار می‌گیرد. نمایشگاهی که در آن صدها کمپانی می‌توانند با استفاده از محوطه عظیم سالن، محصولات خود را به نمایش بگذارند. به‌عنوان نمونه پورتال هوا فضای ایران متعلق به رژیم در تاریخ ۳۰خرداد سال ۱۳۹۴ در خبری نوشته بود: در پنجاه‌و‌یکمین سالن صنایع هوانوردی در بورژه در حومه پاریس، بیش از ۲۲۰۰شرکت صنایع هوافضا محصولات خود را عرضه کرده‌اند.

 

معرفی سالن بورژه و ابعاد آن در پورتال هوا فضای رژیم

معرفی سالن بورژه و ابعاد آن در پورتال هوا فضای رژیم

 

نام کامل این سالن عبارت است از «سالن بین‌المللی هوانوردی و فضا».

نمایشگاه جهانی هوا فضا که هر سال در بورژه پاریس برگزار می‌شود، یکی از بزرگترین رویدادهای حوزه هوا فضا است. مقاومت ایران برای برگزاری گردهمایی سالانه خود به چنین مکانی با ابعاد غیرقابل تصور نیازمند است.

 

برخی حواشی گردهمایی بزرگ ایرانیان در سال ۹۵ با نیم‌میلیارد توئیت!

گردهمایی بزرگ ایرانیان در سال ۹۵ در این سالن با میهمانان ویژه‌یی هم‌چون جولیانی، جان بولتون، جولیو ترتزی و... خود یک نقطه‌عطف در حضور میهمانان برجسته در گردهمایی یک نیروی اپوزیسیون در جهان تا آن روز بود. امیر ترکی فیصل و انبوه چهره‌های سیاسی معروف شرکت‌‌کننده در آن، به‌گفته سی.ان.ان عربی توئیتر را منفجر کردند، نیممیلیارد توییت!

خبرگزاری آناتولی که معمولاً وارد خبرهای اپوزیسیون ایران نمی‌شد، نوشت: مریم رجوی گفت: تنها راه رهایی از اوضاع بد ایران، تغییر نظام است.

وزیر خارجه امارات گفت: حضور امیر ترکی الفیصل در گردهمایی اپوزیسیون ایران، اقدامی شجاعانه بود.

بسیاری از تلویزیونهای کشورهای عربی گردهمایی بزرگ ایرانیان در پاریس را مستقیماً پخش کردند.

روزنامه الخلیج چاپ امارات نوشت: نیم‌میلیارد نفر هشتگ ایران آزاد را نگاه کردند.

تلویزیون آرتی روسیه گفت: اپوزیسیون ایران به سرنگونی رژیم ولایت فقیه فراخوان داد.

دقایقی قبل از شروع گردهمایی بزرگ مقاومت ایران در پاریس، هشتگ آری به مریم رجوی، (RajaviYes#) روی ترند جهانی سایت اجتماعی توئیتر در رتبه اول قرار گرفت و تا ساعتها در همین رتبه باقی ماند.

 

نکته‌‌یی به‌یادماندنی که آن‌ روز مریم رجوی گفت و سال بعد در خیابانهای ایران تکرار شد

در گردهمایی بزرگ ایران آزاد که با شرکت ایرانیان و حامیان مقاومت ایران از سراسر جهان برگزار شد، رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت مریم رجوی گفت: «یک‌سال پس از توافق اتمی، هر دو جناح در برابر یک جامعه عمیقاً ناراضی، شکست خورده‌اند».

یک‌سال و نیم بعد جوانان پیشاپیش مردم ایران در قیام بزرگ دیماه ۹۶ شعار دادند: «اصلاح‌طلب، اصول‌گرا، دیگه تمومه ماجرا»!‌

 

منتخب آنچه که برخی رسانه‌ها گزارش کردند

العربیه ۲۰تیر ۹۵: مریم رجوی خواستار اخراج رژیم ایران از سازمان همکاری اسلامی شد.
سایت سی.ان.ان(عربی): گردهمایی اپوزیسیون ایران و سخنرانی امیر الفیصل توئیتر را منفجر کرد.

الاهرام مصر ۲۰تیر: «مریم رجوی پرزیدنت شورای ملی مقاومت ایران گفت: شبکه تروریستی ”داعش“ و رژیم آخوندها در ایران ۲روی یک سکه هستند که شعارشان توحش و بربریت است. مریم رجوی پرزیدنت شورای ملی مقاومت گفت: سقوط رژیم آخوندها ضروری است».


واکنش رسانه‌‌یی رژیم به مراسم  

رسانه‌های حکومتی در سلسله‌یی از واکنش‌های سراسیمه به گردهمایی بزرگ مردم ایران در پاریس واکنش نشان دادند:
خبرگزاری سپاه پاسداران خامنه‌ای (فارس) نوشت: شاهزاده «ترکی الفیصل» گفت: «اصل صدور انقلاب نظام ایران موجب درگیریهای گسترده در منطقه شده است». 
جان بولتون، سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل‌متحد که سابقه ضد نظام ایران دارد نیز در این مراسم حضور داشت.
سایت حکومتی مشرق نوشت: عصر امروز نشست مجاهدین در پاریس و با پوشش زندۀ رسانه‌های منطقه‌‌یی عربستان سعودی از جمله "العربیه"، "الحدث" و "اسکای نیوز عربی" برگزار شد. این شبکه‌ها حتی خبرنگاران خود را هم برای پوشش لحظه‌به‌لحظه‌ این نشست به محل برگزاری آن اعزام کردند. از چند روز پیش این شبکه‌ها پوشش گسترده نشست دشمنان جمهوری اسلامی ایران را در صدر برنامه‌های ضدایرانی خود قرار داده و این نشست را که مجاهدین میزبان آن بود، «گردهمایی بزرگ اپوزیسیون» ایران خواندند.
رسانه حکومتی انتخاب نوشت: امروز تعدادی از مجاهدین در پاریس علیه نظام ایران جلسه‌یی با حضور برخی از مسئولان ضدایرانی عرب تشکیل دادند.

 

رسانه‌های خارجی و گردهمایی بزرگ ایرانیان

الفجر(مصر) ۲۰تیر: «این یک رویداد مهم در تاریخ ایران بود که روز شنبه پاریس پایتخت فرانسه شاهد آن بود، جایی که کنفرانس اپوزیسیون ایران برگزار شد. 
تلویزیونهای العربیه، اسکای نیوز و اورینت(تلویزیون اپوزیسیون سوریه) گردهمایی بزرگ مقاومت ایران در پاریس را به‌طور مستقیم پخش کردند. سایت روزنامه واشنگتن تایمز این گردهمایی را به‌مدت ۹ساعت پوشش داد.
روزنامه مکه(روزنامه سعودی) ۲۰تیر ۹۵: تا‌به‌حال سازمان مجاهدین خلق ایران تحرکی بزرگتر و فعال‌تر از آنچه دیروز در پاریس پایتخت فرانسه برگزار کرد، نداشته است. 
قدس پرس(مصر): نماینده پارلمان مصر در گردهمایی پاریس: آزادی سرانجام محقق خواهد شد.
القبس کویت: مریم رجوی: سیاست ولایت‌ فقیه برای تحمیل سلطه خود بر یمن، لبنان، عراق و سوریه شکست خورده است.
واشنگتن تایمز: حمایت دوحزبی شخصیتهای آمریکایی از گردهمایی اپوزیسیون ایران
عرب تایمز: ژاندارک ایران

عرب تایمز: بعد از ۳۷سال از حاکمیت ملاها، ژاندارک ایران ظاهر شده برای شناساندن چهرهٔ واقعی ایران با پیامی از تمدن، نه آنان که در داخل تونل‌های تاریک عقب‌ماندگی را نمایندگی می‌کنند.
تلویزیون الاخباریه(عربستان) ۲۰تیر ۹۵ در پایگاه اینترنتی: «بزرگترین گردهمایی مقاومت ایران با حضور مریم رجوی رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت و با حضور فشرده بیش از ۱۰۰هزار نفر و حضور قدرتمند رسانه‌های غربی در پاریس برگزار شد».
الشرق‌الأوسط انگلیسی: بیش از صدهزار نفر در گردهمایی ایران آزاد در پاریس جمع شدند و به سرنگونی فراخوان دادند.
روزنامه الشرق‌الأوسط انگلیسی: بیش از صدهزار مخالف ایرانی روز شنبه در یک گردهمایی عظیم در پاریس گردهم آمدند و فراخوان به سرنگونی رژیم مذهبی حاکم بر ایران سردادند. 
روزنامه الخلیج امارات: نیم‌میلیارد نفر هشتگ ایران آزاد را نگاه کردند.

آرتی روسیه ۱۹تیر ۹۵: گردهمایی سالیانه مقاومت ایران در پاریس برگزار شد. مریم رجوی پرزیدنت شورای ملی مقاومت در سخنرانی خود در شروع این گردهمایی به سرنگونی رژیم ولایت‌ فقیه فراخوان داد. 
تلویزیون فاکس نیوز: مریم رجوی رهبر بزرگترین گروه اپوزیسیون ایران است و می‌گوید رژیم ایران به‌خاطر حمایت دولتی از تروریسم و افراطی‌گری اسلامی مورد حسابرسی قرار نگرفته است. 
خانم کری کندی رئیس انجمن رابرت کندی برای عدالت و حقوق‌بشر و رئیس شورای رهبری عفو بین‌الملل در آمریکا در سخنرانی در گردهمایی بزرگ مقاومت ایران گفت: ما امروز این‌جا و در همبستگی با مردم ایران هستیم. 

 

آری به مریم رجوی، ساعت‌ها در رتبه اول ترند جهانی

دقایقی قبل از شروع گردهمایی بزرگ مقاومت ایران در پاریس، هشتگ آری به مریم رجوی، روی ترند جهانی سایت اجتماعی توئیتر در رتبه اول قرار گرفت و تا ساعتها در همین رتبه باقی ماند.
بیل ریچاردسون، فرماندار، سفیر و وزیر پیشین در آمریکا : رژیم ایران باید نیروهایش را از سوریه بیرون بکشد.
اسقف بیشاب پریچارد، از شخصیتهای برجستهٔ مذهبی انگلستان، در گردهمایی بزرگ مقاومت ایران، ضمن حمایت از مجاهدان لیبرتی گفت: «من و ۵۰اسقف بیانیه‌یی را در حمایت از لیبرتی، به خانم رجوی تقدیم  کردیم. «خانم رجوی سمبل همزیستی میان مذاهب مختلف و پشتیبان اقلیتهای مذهبی است».
جولیو ترتزی، وزیر خارجه پیشین ایتالیا، در گردهمایی بزرگ ایرانیان در پاریس گفت: «مجاهدین لیبرتی سمبلهایی از مقاومت، ایستادگی و آزادی هستند و بیشتر ایرانیان حتماً به مجاهدان لیبرتی افتخار می‌کنند».

 

 

صالح القلاب، وزیر پیشین تبلیغات اردن در سخنرانی خود در گردهمایی بزرگ مقاومت ایران

هیات نمایندگان کشورهای عربی در گردهمایی بزرگ مقاومت ایران

 

صالح القلاب، وزیر پیشین تبلیغات اردن در سخنرانی خود در گردهمایی بزرگ مقاومت ایران، ضمن یادآوری انقلاب ضدسلطنتی مردم ایران گفت: «بعد از انقلاب سال ۵۷، من در ایران بودم. من وارد اولین خانه سازمانی که شدم، محل سازمان مجاهدین خلق ایران بود. ما خواهان آزادی بودیم. مانند شما. اما این رژیم وقتی سر کار آمد، کسانی مانند قاسم سلیمانی جنایتکار مردم سوریه، یمن و عراق را به‌قتل رساندند».

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/82de13c4-d15e-4401-9884-f24c9ce3ffa7"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات