728 x 90

FATF، بحران در باندهای ولایت فقیه

اف ای تی اف ( سازمان مبارزه با پولشویی)
اف ای تی اف ( سازمان مبارزه با پولشویی)

با تشدید اعتراضات مردم و هم‌چنین تغییر سیاست بین‌المللی و شکست برجام، سردمداران و کارگزاران رژیم در بن‌بست قرار گرفته‌اند. لذا از طرفی برای فرار از تحریمهای بیشتر، مجبورند به‌دنبال سفید سازی پرونده پولشویی و حمایت از تروریسم ارگانهای مالی خود بروند و از طرفی همین چرخشمداری و پذیرش ظاهری کنوانسیونهای بین‌المللی نظیر FATF می‌تواند عاملی برای‌ گیرافتادن بیشتر و تشدید تحریمها شود. این بن‌بست، به حدی جدی است که کواکبیان، عضو مجلس را به اعلان علنی تهدید و دشمن اصلی نظام پلیدشان یعنی مجاهدین خلق ایران در جلسه علنی مجلس ارتجاع می‌کند. بن‌بست و بحران فوق که باعث به هم پریدن و تخاصمات جدی بین باندهای رژیم آخوندی شده را می‌توان در نشریات حکومتی دید.

 

سایت حکومتی قابوس نامه طی مطلبی تحت عنوان، جنجال در مجلس و «متد شاه سلطان حسین» در پذیرش FATF نوشت:«بسیاری از دلسوزان نظام... ولایتمدار این سؤال را مطرح می‌کنند که براستی ضرورت برگزاری علنی جلسه مجلس پیرامون تصویب لایحه دولت به‌منظور پیوستن به توافق بین‌المللی مبارزه با تروریسم، چه بوده است؟. می‌پرسند که جیغ و داد امثال آقای کواکبیان در مجلس که از صدا و سیما پخش علنی می‌شود، جز ضعف و نابسامانی و تزلزل، چه چیزی را در انظار داخلی و بین‌المللی به نمایش می‌گذارد؟. براستی در شرایطی که دشمنان این نظام از شرق و غرب، از داخل و خارج برای براندازی آن، هم قسم شده‌اند،حسن نیت! ‌(بخوانید بلاهت) این جماعت را چگونه می‌توان تفسیر کرد؟. چه کسی نمی‌داند که منافع این دعوا و عربده‌کشی‌ها، آنهم در صحن علنی مجلس به جیب دشمنان و به‌طور خاص منافقین می‌ریزد. کسی نیست به این دوست ما بگوید، همان به‌اصطلاح «سازمان مجاهدین خلق» که تکیه کلام جنابعالی شده است، بیش از همه از بیانات غرای شما سود می‌برد.
اما تا آنجا که به اصل موضوع لایحه یعنی FATF «اف.ای.تی.اف » بر می‌گردد نیز بایستی به استحضار آقایان برسانیم که پروسه وادادگی و تسلیم طلبی در برابر دشمنان در جریان برجام، شما را اتودینامیک گام به گام به جایی رسانده است که دیگر هیچ اراده‌ای برای قد برافراشتن در میدان نبرد در شما باقی نگذاشته است. این پروسه ننگ‌آلود البته شما را در تونلی وارد کرده است که به کلیه شروط دشمن بهمان شیوه «شاه سلطان حسین» تن می‌دهید و پای برهنه تا درگاه خیمه دشمن خواهید رفت و تاج (به‌زعم شما) باد آورده را دو دستی بر سر حریف خواهید گذاشت».

 

هم‌چنین سایت حکومتی شعار سال نیز در مطلبی تحت عنوان «کواکبیان از تناقض‌گویی خودش دچار خجالت نمی‌شود؟ » با حمله به کواکبیان، عضو مجلس رژیم که به‌عنوان موافق پیوستن به کنوانسیون مبارزه با تأمین مالی تروریسم صحبت کرده بود، نوشت: «اولین تناقض‌گویی‌اش درباره اثر نپیوستن به کنوانسیون است. او گفت که اگر ایران نپیوندد باعث قطع همکاری بانکهای خارجی با ایران می‌شود. از طرف دیگر گفت که این کنوانسیون ربطی به FATF ندارد. آقای کواکبیان اگر ربطی به FATF ندارد پس چرا قرار است روی روابط بانکی اثر بگذارد. در ماه رمضان این قدرتناقض‌گویی! تناقض بعدی این‌که گفت که با پیوستن به این کنوانسیون چیزی ما را تهدید نمی‌کند. بعد می‌گوید اگر بپیوندیم می‌توانیم موضوع منافقین را در خارج دنبال کنیم. پس کواکبیان می‌داند که این کنوانسیون چه حقی برای کشورها ایجاد می‌کند. پس می‌داند که آمریکا هم می‌داند مسأله سپاه قدس و سپاه پاسداران را که گروه تروریستی می‌داند با همین کنوانسیون دنبال کند. این را بذاریم بر بی‌سوادی نماینده‌ها یا خیانت!»

 

بیشتر بخوانید:

 

 

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات