728 x 90

مهندسی ناشیانهٴ انتخابات

رحماني فضلي وزیر کشور روحانی
رحماني فضلي وزیر کشور روحانی
پس از این‌که محمد محدثین مسؤل کمیسیون خارجه، محمدعلی توحیدی مسئول کمیسیون انتشارات و مهدی سامع مسئول کمیسیون صنایع شورای ملی مقاومت ایران در اولین برنامه ارتباط مستقیم سیمای آزادی پس از نمایش انتخاباتی رژیم با عدد و رقم به افشای ابعاد حیرت‌انگیز مهندسی شدن انتخابات آخوندها پرداختند، شب گذشته سه‌شنبه دوم خرداد 96، رحمانی فضلی وزیر کشور آخوندها به صحنه آمد تا به نوعی دربارهٴ آنچه که مسؤلان شورای ملی مقاومت دربارهٴ سطح و عمق مهندسی کردن شعبدهٴ انتخاباتی رژیم مطرح کرده بودند، به پاسخگویی بپردازد.

آقای محدثین مستند به آمار و ارقام وزارت کشوری که رحمانی فضلی رئیس آن است گفت: «روز انتخابات در ساعت یکربع به 17بعدازظهر خبرگزاری فارس از قول وزارت کشور اعلام کرد تا این لحظه 20میلیون شرکت کردند. یعنی تقریباً 9ساعت بعد از شروع انتخابات. اینها یک رقمی تولید کردند اما متوجه عواقب آن نبودند. خب اگر تا یکربع به ساعت 17فقط 20میلیون شرکت کردند، چطور در این ساعتهای باقیمانده تا پایان وقت، 21میلیون دیگر شرکت کردند؟ ساعت پایان رسمی ساعت 18بود. زمان رأی‌گیری را در جاهایی مثل تهران تا ساعت 24تمدید کردند. در خیلی از شهرها تا ساعت 20و 21و بعضی‌ها هم همان ساعت 18و 19زمان رأی‌گیری تمام شد. حالا چطور می‌شود که در 9ساعت 20میلیون نفر شرکت کردند و در 2ساعت یا 4ساعت یا حتی 5ساعت بعدی در تمدید زمان رأی‌گیری، 21و 22میلیون دیگر شرکت کردند و رأی دادند؟! بگذریم که دو ساعت بعد، یعنی ساعت 19هم اعلام کرد 30میلیون شرکت کردند».

اینها نکاتی بود که آقای محدثین گفت و ظاهراً خیلی هم تاثیر داشته به‌نحوی که وزیر کشور رژیم خودش مجبور شد به صحنه بیاید و مشغول رفوکاری بشود!

حالا برویم سراغ حرف‌های رحمانی فضلی وزیر کشور رژیم و عدد و رقم‌هایی که همین دیشب به صحنه آمد و این‌چنین گفت: «حدود 42میلیون رأی گرفته شده».

این در حالی است که وی به صراحت می‌گوید در تهران از 9و 10 شب به بعد خیلی از مناطق تهران رای‌گیری افت داشته!... از ساعت 9 قسمت مرکزی و جنوب تهران ما تقریباً خالی شد صندوقها و شعبه‌ها ولی در قسمت شمالی تراکم داشتیم!

اینها حرفهای وزیر کشور رژیم است! حرفهای اپوزیسیون نظام نیست! حرف‌های خبرنگار نیویورک تایمز هم نیست که همان روز انتخابات گزارش کرد که من صبح رفتم جنوب شهر حوزه‌ها خلوت بود، عصر هم رفتم خلوت بود! این اذعان به خلوتی حوزه‌های جنوب و مرکز تهران در مهمترین ساعتهای روز رأی‌گیری حرف وزیر کشور روحانی است!

وقتی جنوب و مرکز تهران که در برگیرندهٴ بیشتر از دو سوم جمعیت تهران است، این همه رأی اعلامی را چگونه می‌خواهند به‌عنوان شمال تهران توجیه و حلال کنند!.

نکته بعد اینکه:
رحمانی فضلی در مصاحبه دیشبش می‌گوید: ما در تهران در هر 48ثانیه یک رأی گرفتیم!

و در کل کشور به‌طور متوسط هر یک دقیقه یک رأی گرفتیم!

رحمانی فضلی: «وقتی مامیگيم 40میلیون و خرده‌ای رأی‌گیری کردیم 40میلیون تقسیم بر ساعت تقسیم بر دقیقه هر دقیقه نشان می‌دهد که ما چقدر کار کردیم، مثلاً زیر یک دقیقه تا یک دقیقه بوده این فرایند که باید انجام می‌دادند اونچه که تشخیص هویت بود بین 5تا 8ثانیه انجام می‌شد».

یک نمونه مشخص را بررسی می‌کنیم: ولی‌فقیه ارتجاع طبق برنامه زنده‌ای که پخش شد.

از لحظه‌ای که شناسنامه‌اش را دست مأمور صندوق داد تا وقتی که آخرین برگة رایش را انداخت توی صندوق تقریباً یک دقیقه و 33ثانیه! شده است.

بگذریم که صحنه، اساساً ساختگی بود و خامنه‌ای برگة تعرفه را قبلاً گرفته بود، اسامی مورد نظرش را چه در انتخاب رئیس‌جمهور و چه در مورد اعضای شورای شهر که باید 32تا اسم می‌نوشت نوشته بود و همانجا از جیبش در آورد و انداخت توی صندوق. یعنی اگر مثل بقیه مردم می‌خواست اسامی را بنویسد دو سه برابر یعنی 4-5دقیقه طول می‌کشید!.

حالا بر این اساس بهتر می‌توان فهمید که رأی دادن در بقیهٴ صندوقها چقدر طول کشیده است. چون در حوزه‌های معمولی تعمداً مردم را نگه می‌داشتند تا صف تشکیل شود تا برای رنگ کردن رسانه‌ها از آن عکس و فیلم بگیرند.

جالب توجه این‌که خبرنگار رژیم آخوندی در تلویزیون رژیم رسماً می‌گوید پروسه اخذ رأی 10دقیقه طول می‌کشد. البته مشخص است در حوزه‌ها و صندوقهای معمولی نه شاهانه!

این‌جاست که باید از وزیر آخوند روحانی پرسید که این 48ثانیه را از داخل کدام قوطی عطاری پیدا کرده که به خورد ملت بدهد؟!

واقعیت این است که با وجود چنین شواهد مسلمی که در اخبار و اسناد خود رژیم هست، دیگر نیازی به سند و مدرک بیشتری برای اثبات مهندسی کردن نجومی نمایش انتخابات نیست، اما برای این‌که از بعضی حرف‌های دیگر رحمانی فضلی هم بی‌اعتنا نگذشته باشیم به دو سه جملهٴ دیگر او هم خوب است توجه کنیم:
او در یک جای صحبتهایش می‌گوید، «مستمراً به ما ایراد می‌گرفتن توی فضای مجازی که:
مگر شمردن یک صندوقی که هزار تا رأی داره چقدر کار داره؟».

بعد خودش جواب می‌دهد: «شمردن اون صندوق واقعاً کاری نداره ولی طی کردن این فرایند‌ که یک صحت انتخابات و قانونی بودن اون در مرحله اول باید به‌صورت نسبی حداقل 90درصدش تأیید بشه چون صحت نهایی با شورای نگهبان است».

توجه کنید که به همین صراحت خود رحمانی فضلی هم می‌گوید تعداد آرای متوسط هر صندوق حدود 1000رای بوده است!

وزارت کشور رژیم به‌طور رسمی از قبل اعلام کرده بود که 117هزار صندوق رأی در این نمایش در نظر گرفته شده است.

نتیجه 117هزار تا صندوق که به‌طور متوسط هرکدومشان 1000رای داشته می‌شود عددی در حدود 117میلیون رای!

یعنی بیشتر از جمعیت ایران و عراق و بحرین و کویت و امارات و عمان وحوثی‌ها و حزب‌الله!

واقعیت این است که در دستپاچگی کامل گاهی وقتها یک عدد و رقم‌هایی را اعلام می‌کنند که بعداً به هیچ شکلی افتضاحش را نمی‌تواند جمع وجور کنند.

ضمنا توجه به این نکته نیز بیشتر وضعیت این نمایش را روشن می‌سازد.

رحمانی فضلی می‌گوید: «ساعتهای آخر این شد که گفتیم هر کسی فقط کدش رو روی این تعرفه بنویسه دیگه لازم نیست پدر و مادر و فرزند و اینها چون وقت زیاد می‌گرفت».

در روز رای‌گیری هم رسماً اعلام کردند: «اگه کسی شناسنامه‌اش و المثنی‌اش گم شده بیاد با کارت ملی رأی بده، اگه کارت ملیش هم گم شده بیاد شماره‌اشو بگه کافیه، ما از ارگان صادرکننده شناسنامه‌اش استفسار می‌کنیم!

حالا سؤال این است که این حوزه‌ها چگونه به همدیگر خبر می‌دهند که فلان فرد این‌جا رأی داده است و شما در حوزه‌های دیگر از هیچ‌کس با این اسم و مشخصات و شماره کارت، قبول نکنید که رأی بدهد؟

چون وزیر مربوطه بلافاصله در همان مصاحبه‌اش می‌گوید: «سیستم ما آف لاین بود!».

علی القاعده این همه تناقض در حرفهای جناب وزیر بیانگر این است که ذهن وی آف لاین بوده است!
										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/95617a47-41b2-4550-94e4-4a572606ae09"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات