728 x 90

سرگیجه نظام در تنگنای شکست برجام و انزوای منطقه‌یی

شکست برجام و واکنش سران رژیم آخوندی
شکست برجام و واکنش سران رژیم آخوندی
تشتت و ترس در میان باندهای حاکمیت، که پیآمد اجتناب‌ناپذیر قرار گرفتن حاکمیت در تنگنای زهر اتمی و شکست برجام است، بر اثر ناکامیها در سیاستهای مداخله‌جویانه در منطقه، تشدید می‌شود و به تفسیرها و تحلیلهای متناقض در رسانه‌های حکومتی دامن می‌زند.

رژیم در تبلیغات داخلی‌اش برای جلوگیری بیشتر از ریزش نیروهای وحشت زده‌اش مدعی است که آمریکا و جامعه جهانی در سیاستهای ضد رژیم دچار انشقاق شده‌اند.

این در حالی است که منابع خبری رژیم خبر از انسجام جامعه جهانی برای تنگ‌ترشدن حلقه انزوای رژیم می‌دهند:
(تلویزیون رژیم – ۱۸شهریور)
از جمله تلویزیون رژیم روز ۱۸شهریور در یک گزارش خبری گفت: «خبر دیگر این‌که رئیس‌جمهور آمریکا جداگانه با ولیعهد عربستان، ولیعهد امارات و امیر قطر تلفنی گفتگو کرد. کاخ سفید در بیانیه‌یی اعلام کرد رئیس‌جمهور در این تماسها گفت اشتراک مواضع شرکای واشینگتن عاملی مهم برای مقابله با ایران است».

هم‌چنین رسانه‌های حکومتی خبر دادند: «رکس تیلرسون، وزیر خارجه آمریکا در نشست خبری مشترک با خالد الحمد الصباح وزیر خارجه کویت بر ضرورت اتحاد شورای همکاری خلیج‌فارس برای مقابله با تهدیدهای منطقه‌یی از جمله تهدیدرژیم ایران تأکید کرده است. رکس تیلرسون از ابتکار امیر کویت برای حل اختلافات بین اعضای شورای همکاری خلیج‌فارس حمایت کرده و گفته است: آمریکا و کویت بر نقش مهم اتحاد اعضای شورای همکاری خلیج‌فارس برای مقابله باچالشهای منطقه‌یی که ما همگی با آنها مواجهه ایم از جمله مقابله با تهدیدهای رژیم ایران، تأکید دارند.

در همین زمینه روز گذشته نیز دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با امیر کویت از کشورهای خاورمیانه خواست که با کشورهایی چون رژیم ایران مقابله کنند» (سایت الف- ۱۸شهریور).

درهمین حال خبرگزاری سپاه پاسداران به‌دنبال تبلیغات رسانه‌ها و مقامات دولت روحانی مبنی بر پشیمانی عربستان از ضدیت با نظام، ناگزیر نوشت «اندکی بعد از شایعه دستور ریاض به رسانه‌های خود برای عدم تعرض به ایران، وزیر مشاور عربستان در امور خلیج‌فارس، نظام را منبع «تروریسم» و حزب‌الله را «حزب شیطان» توصیف کرد... السبهان در توئیتر خود نوشت:‌ سرچشمه تروریسم و افراط‌گرایی در جهان، ایران و فرزند بزرگش حزب شیطان هستند و جهان همان‌طوری که با داعش برخورد کرد، باید با منبع آن نیز برخورد کند. ملل ما نیازمند صلح و امنیت هستند» (خبرگزاری فارس- ۱۷شهریور).

از سوی دیگر به‌رغم ادعای حسن روحانی مبنی بر رسمیت یافتن فعالیتهای هسته‌یی رژیم خبرگزاریهای جهانی خبر دادند: «مجلس عوام جمهوری چک طرح پیشنهادی دولت برای لغو قانون منع شرکتهای چک از تأمین تجهیزات برای مجتمع اتمی بوشهر را رد کرده است» (آسوشیتدپرس- ۱۷شهریور).
										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/28fcb902-a47a-4951-8432-fb625ec793dd"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات