728 x 90

«بیت»خامنه‌ای فاسدترین نهاد سیاسی اقتصادی(۱)

بیت خامنه‌ای فاسدترین نهاد سیاسی اقتصادی
بیت خامنه‌ای فاسدترین نهاد سیاسی اقتصادی

یک حسینه و یک خانه ساده

در۳تیر۹۸ خزانه‌داری آمریکا خامنه‌ای و دفترش موسوم به "بیت رهبری"را تحریم کرد.

یک روز بعد آخوند مکار روحانی، در رابطه با تحریم خامنه‌ای گفت: « رهبر ایران مانند سایر رهبران دنیا نیست که در حسابهای خارجی خود میلیونها دلار داشته باشد که بخواهند آن را تصرف و یا مسدود کنند"؟ اموال رهبری یک حسینیه و یک خانه ساده است»!(خبرگزاری حکومتی ایرنا ۴تیر ۹۸)

تحریم بیت‌العنکبوت خامنه‌ای به‌عنوان اصلی‌ترین نهاد قدرت و ثروت و نقطه کانونی سرکوب مردم ایران و منشاء صدور تروریسم به منطقه و جهان، یک ضربه کیفی بر رأس دیکتاتوری ولایت‌فقیه بود که مقاومت ایران سال‌ها پیگیر تحقق آن بود.

اهمیت لیست‌گذاری این نهاد فاشیستی «ولایت فقیه» (به‌عنوان بزرگ‌ترین کانون جنایت سازمان‌یافته تاریخ معاصر ایران) آنجا بیشتر روشن می‌شود که به یادآوریم این بنیاد ضدبشری با اصل ۱۱۰قانون اساسی رژیم، پوستین قانونی هم به تن دارد!

لیست‌گذاری بیت خامنه‌ای از یک دید صرفاً اقتصادی

بر اساس گزارش بانک جهانی، تولید ناخالص داخلی ایران از دهه ۱۹۷۰بیش از ۳۰درصد کاهش یافته و قدرت خرید ارز ملی کشور(ریال) سقوط شدیدی داشته است. صندوق بین‌المللی پول در۱۳ اردیبهشت ۹۸ گزارش داد که ایران با ۴۷.۵درصد تورم در رتبه پنجم بالاترین نرخ تورم در جهان قرار دارد و از این نظر در آسیا نیز پس از کره شمالی در رتبه دوم قرار دارد.

در آخرین گزارش بانک جهانی در۶ژوئن۲۰۱۹ آمده است:« تولید ناخالص ملی ایران به منفی چهار و نیم درصد رسیده است». سازمان شفافیت بین‌المللی که فساد جهانی را مانیتور می‌کند، در شاخص مشاهده فساد، ایران را کشور ۱۳۸در میان ۱۸۰کشور در زمینه فساد رده‌بندی کرده است.

در آخرین گزارش۲۹تیر۹۷« بنیاد واک فری» که شاخص برده‌داری جهانی را منتشر می‌کند، ایران تحت حاکمیت ولایت‌فقیه را جز ده کشور اول با بیش‌ترین اشاعه بردگی مدرن در سطح جهانی طبقه‌بندی کرده است.(دگلوبال اسلیوری- ۲۰ژوئیه ۲۰۱۸)

نرخ تورم در آسیا

نرخ تورم در آسیا

پیامدهای اجتماعی حاکمیت شوم «بیت» خامنه‌ای

حکومت آخوندی با ناکارآمدی اقتصادی ناشی از اختلاس، غارت و چپاول سرسام‌آور تاثیرات جبران‌ناپذیری بر زندگی مردم گذاشته و بسیاری از خانواده‌ها به‌علت مشکلات ناشی از فقر، بیکاری و گرانی متلاشی شدند. آمار تکان‌دهنده از افزایش نجومی تعداد کودکان کار، خودکشی، گورخوابی، کودک‌فروشی، کلیه‌فروشی، بیکاری، آوارگی زنان و کودکان، طلاق، فحشا، اعتیاد و حاشیه‌نشینی در کنار شکنجه و اعدام صدهزار ایرانی محصول ننگین باند چپاولگر خامنه‌ای و پاسداران فاسد طی چهار دهه می‌باشد.

محمدرضا بادامچی نماینده رژیم در ۱۶فروردین۹۷ در مجلس ارتجاع گفت: « در این ۴۰سال دو تریلیون دلار سرمایه خارجی وارد کشور شده است اما ما چه کردیم؟ کارنامه چهل ساله اقتصادی ما چگونه بوده است؟ از غم جوانان بیکار و «زنان سرپرست خانوار» گرفته تا مصیبت کارتن خواب‌ها و بی‌خانمانها و درد کودکان بی‌پناه و هزار رنج بزرگ ایرانی‌ها شرمسار نیستیم، مردم در آتش بی‌تدبیری ما می‌سوزند»!

بیت ولی‌فقیه، نماد فساد اقتصادی

در انقلاب ۱۳۵۷ که به سقوط دیکتاتوری سلطنتی پهلوی منجر شد، قیام مردم به‌علت مبارزه با فساد حکومتی، ظلم و فقر بود، مردم انتظار داشتند با ساقط کردن دیکتاتوری شاه ایران وارد دورانی نمونه از رشد و عدالت اجتماعی در یک حاکمیت ملی شده و ایران تبدیل به الگویی از رشد اقتصادی اجتماعی شود. اما با سرقت رهبری انقلاب توسط خمینی و به قدرت رسیدن دیکتاتوری ولایت فقیه، سلطه باندهای فاسد اختلاس‌گر، رانت‌خوار و سوءاستفاده‌چی، سرطان چپاول و غارت سراپای نظام اقتصادی مملکت را فراگرفت.

عبدالغفور ایران نژاد در۴تیر ۹۸در مجلس رژیم گفت: «هنوز محرومیت زمان قبل از انقلاب در حوزه انتخابیه‌ام (چابهار، نیک شهر،کنارک) مشهود می‌باشد. با وجود دریای مکران شهرستانهای چابهار، نیکشهر کنارک و قصرقند ۵۰درصد جمعیت شهری و ۷۰درصد جمعیت روستایی فاقد شبکه لوله‌کشی و آب شرب سالم می‌باشند و به‌صورت سرپایی با تانکر برای هر نفر ۱۵لیتر در شبانه روز متأسفانه نبود لوله‌کشی آب شرب باعث مرگ چندین نفر از فرزندان این منطقه شده است»!

این البته تنها مشتی است نمونه خروار از فقر مردمی که در بندر چابهار سرمایه‌شان زیریوغ سپاه پاسداران و توسط گماشتگان خامنه‌ای غارت می‌شود و خود نیز به‌علت نداشتن آب آشامیدنی طعمه مرگ و بیماری‌ می‌شوند.

حمزه امینی از هشترود۱۶مرداد۹۷ در مجلس رژیم گفت‌: «این دزدی که در بین بعضی از مسئولان به ظاهر مومن‌مان، یک فرهنگ؟! شده، مگر در اسلام دزدی هست؟ این آتش جهنم را باید مسئولان رده بالای مملکت‌مان در همین دنیا به این مسئولان دزدیکننده نشان بدهند نگذارند به جهان آخرت چون اینها ایمانی به دنیای آخرت ندارند اگر ایمان داشته باشند بیت‌المال را نمی‌خورند.‌». امروز آتش خشم شلعه‌ور و فروزان توسط مردم و کانون‌های شورشی در خیابانهای شهرهای بپاخاسته بیت‌العنکبوت را به لرزه انداخته و دور نیست که بیت‌خامنه‌ای را نیز منهدم نمایند.

شماری از اختلاس‌های نجومی معروف دیکتاتوری ولایت فقیه

شماری از اختلاس‌های نجومی معروف دیکتاتوری ولایت فقیه

یک حسینه ویک خانه ساده! باعث و بانی فقر و فلاکت۸۰میلیون ایرانی

آخوند روحانی در رابطه با تحریم خامنه‌ای در۴تیر۹۸گفت: اموال رهبری یک «حسینیه» و یک «خانه ساده» است. ببینیم این ادعا چقدر واقعی است؟

در سال‌های اخیر گزارشهای متعددی در مورد ثروت و دارایی‌های خامنه‌ای و نهادهایی که مستقیماً به دفتر او مربوط هستند، منتشر شده است اما یکی از کامل ترین آنها در سال ۲۰۱۳ توسط خبرگزاری رویترز منتشر شد که حکمرانی خامنه‌ای را بر یک «امپراتوری ۹۵میلیارد دلاری» خبر داده بود.

بر اساس گزارش «رویترز» بخش عمده ثروت تحت کنترل خامنه‌ای مربوط به «ستاد اجرایی فرمان امام» است که در بخشهای مختلف تولیدی و خدماتی؛ از صنعت نفت و امور مالی و بانکداری گرفته تا تولید دارو و پرورش شتر مرغ فعالیت دارد و سالانه میلیاردها دلار درآمد کسب می‌کند.

در اردیبهشت۹۸ سفارت آمریکا در عراق با انتشار یک پست در صفحه رسمی فیس‌بوک خود از ثروت ۲۰۰میلیارد دلاری خامنه‌ای پرده برداشت و با استناد به منابع معتبری نوشت: «فساد در جمهوری اسلامی طی ۴۰سال گذشته از رأس هرم قدرت تا همه اجرای آن ریشه دوانده و در حالی که بسیاری از مردم ایران به‌علت وضعیت وخیم اقتصادی با فقر دست به گریبان هستند، تنها داراییهای علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی به ۲۰۰میلیارد دلار می‌رسد.»

امپراطوری اقتصادی علی خامنه‌ای

امپراطوری اقتصادی علی خامنه‌ای

دو پارگی ذاتی دیکتاتوری آخوندی

در زیر سیطرهٔ شوم ولایت‌فقیه طی چهل سال گذشته، حکومت در ایران از یک‌سو شامل وزارت‌خانه‌ها و سایر نهادهایی است که بخشی از قوه مجریه محسوب می‌شوند،

و از سوی دیگر در برگیرنده نهاد ولایت‌فقیه و نهادهای نظامی، امنیتی و مالی، تروریستی است و این‌ها همه طبق قانون اساسی رژیم است که به خامنه‌ای امکان می‌دهد به‌عنوان فرمانده کل قوا مسئولیت عزل و نصب فرماندهان ارشد نظامی و انتظامی را برعهده به عهده بگیرد.

یا اعضای نهادها و سازمانهای مختلف برای خامنه‌ای در نظر گرفته است که مدیریت صدا و سیما و بسیاری نهادهای عرفی دیگر را می‌توان نام برد.

نهادها، ارگانها و ادارات تحت کنترل «بیت» خامنه‌ای

نهادها، ارگانها و ادارات تحت کنترل «بیت» خامنه‌ای

ارائه اسامی و کارکرد‌های واقعی تمامی مجموعه‌ها و زیرلایه‌های این امپراطوری عظیم در این نوشته عملی نیست، در نتیجه به این توضیح مختصر اکتفا می‌گردد.

اسامی مهم‌ترین بنگاههای اقتصادی «بیت»‌ خامنه‌ای

اسامی شماری از مهم‌ترین بنگاههای اقتصادی ایران که عمدتاً در قطب‌های ۱۴گانه زیر سازمان یافته‌اند، به این شرح است:

یک ـ «ستاد اجرایی فرمان امام»

دو ـ بنیاد مستضعفان

سه ـ آستان قدس رضوی

چهار ـ بنیاد شهید

پنج ـ کمیته امداد

شش ـ بنیاد تعاونی سپاه پاسداران

هفت ـ قرارگاه خاتم‌الآنبیا

هشت ـ بنیاد تعاونی بسیج

نه ـ شرکت سرمایه‌گذاری غدیر

ده ـ سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح (ساتا)

یازده ـ قرارگاه خاتم‌الاوصیا

دوازده ـ بنیاد تعاون نیروی انتظامی (ناجا)

سیزده ـ بنیاد تعاون ارتش (بتاجا)

چهارده ـ بنیاد تعاون ستاد کل نیروهای مسلح (ودجا)

غارتکده‌ای موسوم به «ستاد اجرایی فرمان امام»

این تابلو، پشت‌پرده همان «حسینیه» و یک »خانه ساده» است!

این تابلو، پشت‌پرده همان «حسینیه» و یک »خانه ساده» است!

هیچ‌کس هرگز به مخیله‌اش هم خطور نمی‌کرد که خامنه‌ای (یک روضه‌خوان) روزی اینچنین بر تمامی دارایی‌های یک ملت چنگ بیندازد!

ثروت ۹۵میلیارد دلاری خامنه‌ای (به روایت «رویترز») یا ثروت ۲۰۰میلیارد دلاری او (به روایت افشاگری سفارت آمریکا در عراق) بیشتر از ثروت اعلام شده بیل‌گیتس یا رئیس آمازون (ثروتمندترین فرد کنونی جهان) است.

برای اطلاع بیشتر در این مورد نگاه کنید به جدول سالانه‌ای که مجله «فوربز» در معرفی ثروتمندترینهای جهان منتشر می‌کند.

امروز هر چند که معضلات اقتصادی ایران یک فهرست طولانی را تشکیل می‌دهند؛ (از رشد اقتصادی منفی گرفته

تا جمعیت میلیونی بیکاران، افزایش نامعقول و ویرانگر حجم نقدینگی، ورشکستگی نظام بانکی، نابودی پرشتاب ظرفیت‌های زیست‌محیطی، ناکارآمدی در برابر فجایع طبیعی مانند زلزله و سیل و... تورم بی‌مهار، گرانی، بیکاری، بی‌خانمانی و......)

اما عامل اصلی و تعیین‌کننده‌ای که سایر مشکلات به‌طور مستقیم یا غیرمستقیم تابع آن هستند، همانا سلطهٔ «بیت» خامنه‌ای و بازوی نظامی آن سپاه پاسداران بر اقتصاد کشور است. یعنی سیاست اخصی که با واگذاری عمده‌ بنگا‌ه‌های اقتصادی ایران از بخش دولتی به نهادهای امنیتی،‌ نظامی تحت سیطرهٔ ولایت فقیه، به یک روند منظم به‌اصطلاح قانونی تبدیل شده است.

امری که اکنون سال‌هاست به یک پروسه مستمر و تعیین‌کننده تبدیل شده و اقتصاد ایران را به شکلی سیستماتیک در خدمت پروژهٔ بقاء قلب دیکتاتوری قرار داده و تمامی‌ توانایی‌های اقتصادی کشور را در خدمت «بیت» خامنه‌ای سازمان می‌دهد.

به‌عنوان نمونه یکی از اقدامات خامنه‌ای خرید سهام یکی از بزرگترین بانک‌های ایران در سال (۱۳۸۶) و خرید سهام بزرگترین شرکت مخابراتی کشور در سال ۱۳۸۸ توسط «ستاد اجرایی فرمان امام» بود. این دست‌اندازیهای مالی در سال ۱۳۸۹«ستاد اجرایی فرمان...» را به‌صورت یکی از صندوقهای بزرگ سرمایه‌گذاری خصوصی جهان در آورد.

«ستاد اجرایی فرمان امام» همچنین بخشی از داراییهای خود را از طریق مصادره و تملک اموال، اماکن و منازل مصادره شده مخالفان به‌ویژه خانواده‌های مجاهدین و املاک اقلیت‌های مذهبی و تجاری که به ناچار ترک وطن کرده‌اند، به دست آورده است.

تحریم «بیت» خامنه‌ای خواسته مردم و مقاومت ایران

تحریم «بیت» خامنه‌ای، وزارت اطلاعات و سپاه پاسداران از خواسته‌های مردم و مقاومت ایران از سال‌ها پیش از این است. زیرا رژیمی که مطلقاً هیچ قانون بین‌المللی را به‌رسمیت نمی‌شناسد، آمار جنایاتش تنها برضد مردم خودش به ۱۲۰هزار اعدام، و خصوصاً به‌قتل‌عام زندانیان سیاسی در سال ۶۷بالغ شده است، و از سوی دیگر دست در خون مردم سوریه، عراق، یمن، لبنان و غیره هم فرو برده است. و همزمان دست به غارت ثروتها و منابع ملل همسایه (مانند معادن فسفات سوریه) نیز گشاده است، و متأسفانه در همان حال پیوسته توسط سیاست استعماری مماشات و استمالت برخی دولتهای غربی نیز حمایت شده است، در لیست تحریم‌های تروریستی قرار دادن چنین جرثومه‌ای، هم یک شاهکار سیاسی و هم یک ضربه کاری به قلب مالی هیولایی است که خفاش‌وار خون مردم ایران و ملل منطقه را می‌مکد.

ضروری است به یاد داشته باشیم که: خامنه‌ای و گردانندگان بیتش، از یک‌سو مسئول چپاول و غارت سرمایه مردم ایران، و از سوی دیگر بواسطه سپاه پاسدارانش مسؤل تمامی جنایتها و سرکوب مردم ایران و دیگر ملل منطقه،

و در وجهی دیگر توسط نیروی تروریستی قدس و متعلقاتش مسئول جنایت‌های مخوف تروریستی در دیگر نقاط جهان است.

قطع شریانهای مالی چنین جانوری البته که قبل از هر چیز یک ضربه نظامی هم به فاشیسم مذهبی حاکم بر ایران محسوب می‌گردد.

این حرف بالاترین مقامات رژیم است که آشکارا گفتند: « موشکی پرتاب نمی‌شود، گلوله‌ای شلیک نمی‌شود مگر با طراحی و به فرمان و دستور دفتر خامنه‌ای باشد»!

لذا انهدام «بیت» خامنه‌ای خواست برحق و مشروع مردم ایران و دیگر ملل منطقه و دیگر جهانیانی است که در معرض عملیات تروریستی این رژیم قرار دارند.

ادامه دارد...

سند پی.دی.اف مقاله کامل بیت خامنه‌ای فاسدترین نهاد سیاسی اقتصادی
										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/97aee686-1b58-4a2b-9636-f76f3f940422"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات