728 x 90

«پل صراط شورای نگهبان»!

شورای نگهبان و رد صلاحیتهای گسترده
شورای نگهبان و رد صلاحیتهای گسترده

مشکلی دارم ز دانشمند مجلس باز پرس

توبه‌فرمایان چرا خود توبه کمتر می‌کنند؟

گوییا باور نمی‌دارند روز داوری

کین همه قلب و دغل در کار داور می‌کنند

حافظ

 

نمایش انتخابات و ماجرای حذف و تصفیهٔ برخی مهره‌های نظام، در روزهایی که حاکمیت آخوندی با بحرانهای مهلک درگیر است، واکنش‌های مختلفی را در درون نظام برانگیخته است. یکی از این واکنش‌ها مربوط به‌ آخوند هادی ابراهیمی، امام نمایش جمعهٔ فراشبندی فارس است که در آن واحد هم طنز است و هم بیانگر فلاکت نظام در سکانس آخر سرنگونی.

آخوند مزبور در نمایش جمعه ۴بهمن ۹۸ گفته است: «عده‌ای نگران از این‌که چرا رد صلاحیت شدند و عده‌ای هم خوشحال که مورد تأیید قرار گرفته‌اند... واقعاً انسان به‌یاد قیامت می‌افتد... یک عده‌ای خوشحالند و مجوز عبور از شورای نگهبان پل صراط را می‌گیرند تا وارد بهشت و مجلس بهشتیان شوند. عده‌ای هم از بس گناهکارند و مرتکب جرم، دزدی، اختلاس، رشوه‌گیری شدند و گناهان زیادی در پرونده‌شان ثبت و ضبط شده است رویی برای واسطه قرار دادن کسی ندارند و مستقیم وارد جهنم می‌شوند. گروهی هم تلاش می‌کنند که بعضی‌ها شفاعت‌شان کنند تا بلکه نگهبانان پل صراط دلشان به‌رحم آید و از شر جهنم نجات پیدا کنند».(سایت ائمه جمعه ۵بهمن ۹۸)

این آخوند پاچه‌ورمالیده و بی‌اعتقاد به‌ خدا و آخرت و روز جزا، مجلس ارتجاع و «به‌چاپ به‌چاپ و اختلاس و رشوه‌گیری» حاکم بر آن و دیگر ارگانهای حاکمیت را به‌ «بهشت!» تشبیه می‌کند و می‌گوید آخوندهای کله‌گنده و موس‌موس‌کنندگان خامنه‌ای و آنهایی که جزو دم و دمبالچه‌های ولی‌فقیه هستند خوشحالند که مجوز عبور به‌ بهشت را گرفته‌اند! البته راست می‌گوید؛ زیرا مجلس ارتجاع چراگاه خورندگان مال مردم و محل چفت و بست و عقد قراردادهای میلیونی است. ساکنان این بهشت آخوندی هرگاه چیزی را اراده کنند دست دراز می‌کنند و میوه‌های تازه به‌سمتشان سرازیر می‌شود. اصلاً نیازی نیست زحمت کشیده و از جای خود بلند شوند، همیانهای زر مسکوک خود با پای خودشان به‌سراغ آنها می‌آیند. در مثل مناقشه نیست. صندلیهای سبز بهارستان برای آنان حکم همان زمین جنت را دارد!

این از تعریف بهشت... اما جهنم چیست؟

جهنم به‌تعبیر آخوند ابراهیمی، محرومیت از این خوان یغما یا بهشت عدنی است که ولایت فقیه برای چاکران دربار خود و خیل دست‌بوسان مهیا کرده است. آنهایی که از چشم خامنه‌ای افتاده و صلاحیت‌شان تأیید نشده، از ساکنان جهنم هستند؛ زیرا در حسرتی دایمی و جانسوز نسبت به‌امکانات و ثروتهای بادآورده‌ای که در اختیار داشتند، افتاده و مدام غبطه می‌خورند.

قیامت هم لابد از دید این آخوند مفسر آخرت و روز جزا! انتخابات نمایشی و روند رد و تأیید صلاحیت نمایندگان مجلس است.

بسیار خوب، بهشت تعریف شد و هم‌چنین جهنم. فهمیدیم قیامت نیز چیست؟ نقطهٔ ابهام در این وسط فقط پل صراط یا مسیر عبور به‌ بهشت است. آخوند ابراهیمی آن را نیز تعریف کرده است. او می‌گوید مأموران گرز به‌دست و همیشه غضبناک پل صراط؛ آنها که مو را از ماست بیرون می‌کشند و با نگاههای مراقب و تیز خود نمی‌گذارند ناسره خود را به‌جای سره جا بزند و از پل باریک‌تر از مو رد شود. اعضای شورای نگهبان هستند.

برای رد شدن از روی پل صراط باید دم آنها را دید. احوط آن است که یک مرغ درست و حسابی و چاق و چله یا برهٔ پروار، زیر عبا زد و برای آنها برد، دست‌کم یک خیک دوشاب تازه یا تغاری سرشیر‌ و یا یک گلوله مسکه... نه نه، با این چیزها راضی نمی‌شوند، زمانه عوض شده است، الآن بحث از دکل نفتی و انحصار شکر است. نباید ساده بود و فکر کرد که با پیشکش‌های ارزان و بنجل رضا می‌دهند و راه‌بند پل صراط را برمی‌دارند تا تو عبور کنی. فقط یک راه‌حل برای عبور باقی است. اگر مجرم کبود ناصیه نیستی و دوسیه‌ات به‌اندازه کافی سیاه، نگران نباش آخوند ابراهیمی گفته است: «...گروهی هم تلاش می‌کنند که بعضی‌ها شفاعت‌شان کنند تا بلکه نگهبانان پل صراط دلشان به‌رحم آید و از شر جهنم نجات پیدا کنند» از من به‌ یک اشارت از تو به‌سر دویدن... باقی را خود دانی چکار کنی.

«عده‌ای هم از بس گناهکارند و مرتکب جرم، دزدی، اختلاس، رشوه‌گیری شده‌اند و گناهان زیادی در پرونده‌شان ثبت و ضبط شده است رویی برای واسطه قرار دادن کسی ندارند و مستقیم وارد جهنم می‌شوند» آنها آن ۹۰نفری هستند که رد صلاحیت شده‌اند و عذاب جحیم برای آنها قطعی است؛ آنهایی که عبدالرضا هاشم‌زایی در موردشان دچار شوک شد و نتوانست حذفشان را هضم کند. صاف صاف درآمد و نه تنها به‌نگهبانان پل صراط بلکه به‌ «مقام معظم!» یعنی صاحب بهشت و دوزخ و برزخ و نمی‌دانم قیامت و صحرای محشر گفت:

«...اما شوک بعدی این صلاحیتها و رد صلاحیتها برادران... بیش از ۹۰نفر یک‌سوم این مجلس رد صلاحیت شدند ۴۰نفر ثبت‌نام نکردند فقط من یکی نمی‌توانستم فقط من یکی نمی‌توانستم ثبت نام کنم به‌علت سن از بعضی‌ها ما پرسیدیم در یک جلسه‌ای که بود گفتن چون ما دیدیم کاره‌ای نیستیم نیامدند چرا اینجوری باید باشد من تبریک میگم به‌ شورای نگهبان سخنگویش به‌عنوان این‌که یک فتح‌الفتوحی اتفاق افتاده میاد توی تلویزیون و اعلام می‌کند بیش از ۹۰نفر مشکل مالی داشتند! من از مقام معظم رهبری می‌خواهم که یک دادگاه صالحه تشکیل بشه این ۹۰نفر را با سخنگوی شورای نگهبان با هم محاکمه کنند».[صدای کشدار احسنت! از طرف نمایندگان عبور نکرده از پل صراط!]

...

یارو را باش! چون خودش به‌علت کبر سن عاطل و باطل مانده و از دتکتور نگهبانان پل صراط نگذشته، فکر می‌کند «در مجلسی که کاره‌ای نیستند»، می‌توان سخنگوی شورای نگهبان را هم به‌ محاکمه کشید! آن هم در یک «دادگاه صالحه!»... به‌دست کی؟ «مقام عظمای ولایت!»؛ سلسله‌جنبان دزدی، اختلاس و رشوه‌گیری و جنایت.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات