728 x 90

«آتش به اختیار» های خامنه‌ای و لو دادن اکانت‌سازیهای فیک

ساختن حسابهای قلابی توییتر
ساختن حسابهای قلابی توییتر

رونمایی از کارخانهٔ ساخت اکانت فیک!

یکی از «آتش به اختیار» های خامنه‌ای [بخوانید گزمه‌های سایبری در اینترنت]، به نام روح‌الله مومن‌نسب، در یک کلیپ ویدئویی گفته است:

«نرم افزاری ساختیم که از ای‌.پی‌.آی.های توئیتر استفاده می‌کرد و در توئیتر پست می‌گذاشت؛ مثلا با تغییرات بسیار جزیی در اسم و با عکس افراد اثرگذار و ضدانقلاب اکانت فیک می‌ساختیم و شروع به فعالیت می‌کردیم».

این راهزن اینترنتی که منصب، دهان پرکن «دبیرکل جبهه انقلاب اسلامی در فضای مجازی»! را یدک می‌کشد. با اعتراف به آتش به اختیار بودنش در رابطه با این اکانت‌سازیهای فله‌یی و خارج از قاعده و چارچوب می‌افزاید:

«در ادامه اسم یکی از این اکانتها توئیت می‌شد و نهایتاً کار به جایی می‌رسید که بقیه دوستان آن شخص حقیقی نیز این اکانت فیک را ریتوئیت می‌کردند».

این اقدام کثیف و به‌غایت جنایتکارانه، یکی از شگردهای سگان زنجیری خامنه‌ای برای مقابله با مقاومت ایران در فضای مجازی است که اینک از آن رونمایی می‌شود.

 

جعل هویت الکسیس کوهلر در توئیتر

ساخت اکانت‌های فیک به نام «افراد تأثیرگذار»! و جعل توئیت از سوی آنها در توئیتر، سابقه‌یی طولانی دارد. به نمونه‌هایی اشاره می‌کنیم:

در ۸آبان ۹۸ (۳۰اکتبر ۲۰۱۹) آتش به اختیارهای سایبری خامنه‌ای با انتشار ۶ توئیت جعلی از طرف یک اکانت فیک به نام آقای الکسیس کوهلر، رئیس دفتر ریاست‌جمهوری فرانسه نوشتند: «رئیس دفتر ریاست‌جمهوری فرانسه اعلام کرده است مجاهدین خلق به‌زودی از فرانسه اخراج می‌شوند».

بعد از انتشار این توئیت‌های جعلی، سایت‌های وزارت بدنام، مزدوران پیشانی سیاه آن مانند مسعود خدابنده و سیامک نادری و نیز «خبرنگاران دوست»! با استناد به این توئیت‌ها، این خبر مجعول را منعکس کردند. وقتی کاخ الیزه از سوی خبرگزاری فرانسه مورد سؤال قرار گرفت. آقای الکسیس کوهلر با تعجب گفت که این حساب توئیتری مربوط به او نیست. از سوی دیگر او حسابی در توئیتر ندارد.

این حساب توئیتری در فوریهٔ ۲۰۱۴ ایجاد شده بود.

 

دزدی هویت سرکنسول فرانسه و جعل خبر از قول او

در یک نمونهٔ دیگر، سپاه پاسداران به تاریخ ۱مرداد ۹۸ در یک خبر جعلی اعلام کرد پیر کوشار «یک دیپلمات تروریست مقیم اسراییل» در یک رشته توئیت از سفر خانم مریم رجوی به اسراییل با هدف دیدار با نخست‌وزیر این کشور و رئیس سازمان جاسوسی موساد خبر داده است. این دیدار با وساطت جولیانی و سفیر اسراییل در آلبانی هماهنگ شده است.

به‌دنبال این خبر جعلی، وزارتخانهٔ فرانسه اعلام کرد که سرکنسول فرانسه در بیت‌المقدس، آقای پیر کوشارد، سوژهٔ یک دزدی در شبکهٔ اجتماعی توئیتر قرار گرفته است.

این افتضاح به‌قدری بیخ پیدا کرد که روزنامهٔ لوموند در سوم مرداد همان سال نوشت:

«[رژیم] ایران از دو سال پیش سرمایه‌گذاری هنگفتی در عملیات راهزنی سایبری و پخش اطلاعات گمراه‌کننده انجام داده است... یکی از تکنیک‌ها عبارت است از جعل حساب یک مقام خارجی برای پخش اخبار و اطلاعاتی به سود [رژیم] ایران... پروفایل کنسول فرانسه می‌تواند به ساختار بزرگ تری وابسته باشد که شامل صدها حساب مجعول است».

لوموند افزود: «حساب‌های جعلی مرتبط با [رژیم] ایران... به اشتباه انداختن بازیگران صحنه سیاسی و رسانه‌ها و به‌طور کلی اجرای یک استراتژی هدفمندتر گسترش نفوذ» را دنبال می‌کنند.

 

جعل توئیت و انعکاس آن در یک سایت حکومتی

در یک اقدام شتاب‌زده، ناپخته و در عین‌حال هیستریک، سایت موسوم به «شهدای ایران»، وابسته به نهادهای اطلاعاتی رژیم، در ۲۷خرداد۹۹ با انتشار یک توئیت جعلی، مدعی شد که رئیس جمهور منتخب مقاومت، مریم رجوی از اعضای شورای شهر تهران، به‌خاطر نامگذاری خیابانی به نام مهندس بازرگان تشکر کرده است!

این سایت سپس از نهادهای امنیتی خواسته بود که هوشیار باشند، ببیند چه اهدافی پشت پردهٔ این نامگذاری است که باعث خوشحالی مجاهدین شده است!

 

جنگ در فضای مجازی، سخت‌تر از عملیات مرصاد!

این فاکت‌ها، مشت نمونهٔ خروار است.

یادآوری می‌شود که پاسدار سرتیپ غلامرضا جلالی سرکردهٔ پدافند غیرعامل رژیم در یک تاکتیک فرار به جلو ساختن اکانت‌های فیک را به مجاهدین نسبت داد اما ناخواسته به قدرت تأثیرگذاری آنها در جامعهٔ ایران اعتراف کرد:

«جنگ جدید با (مجاهدین) در فضای مجازی سخت‌تر از عملیات مرصاد است... بسیاری از کامنتهایی که سرشار از نفرت، توهین و استهزا است از سوی همین (مجاهدین)، آن‌هم با اکانت‌های فیک بارگذاری می‌شوند. در بسیاری از غائله‌ها رد پای (مجاهدین) هویداست، بسیاری از جریانهای خبری در فضای مجازی که ضد‌نظام و ضد انقلاب است ریشه در عملیات‌ روانی (مجاهدین) دارد. (مجاهدین). . تلاش دارند تا از برخی ضعفهای اقتصادی داخلی استفاده کرده و فرمان شورش صادر کنند... در اتفاقات سال گذشته ما شاهد بودیم که همین جریان فیک خبری نقش زیادی در القای کمبودهای غیرواقعی کالاهای اساسی داشت... آنها در تلاش هستند تا بر افکار عمومی و ذهنیت جامعه ایرانی تأثیر منفی بگذارند و یاس، ناامیدی و ناکارآمدی جمهوری اسلامی را القا کنند» (خبرگزاری حکومتی ایسنا ۷مرداد ۹۸).

فاش شدن یکی از شگردهای کثیف وزارت اطلاعات رژیم از زبان یک مهرهٔ لو رفته، از یک طرف، بیانگر ناکارآمدی این قبیل اقدامات در مواجهه با مقاومت ایران و موقعیت اعتلایابندهٔ آن و از طرف دیگر نشان‌دهندهٔ صحت‌وسقم افشاگریهای مجاهدین و دست بالا داشتن آنها در مقابله با این قبیل تشبثات است.

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/e2b1ba6e-87a4-4ccc-9f90-179e733b13db"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات