728 x 90

آدرس در کاخ‌سفید یا خیابان پاستور

بیماران کرونایی در راهرو بیمارستانها
بیماران کرونایی در راهرو بیمارستانها

آخوند حسن روحانی که با پشتیبانی خامنه‌ای میلیونها نفر را به قتلگاه کرونا فرستاد سرانجام در وحشت از انفجار خشم عمومی گفت باید مقررات را افزایش بدهیم.

پیام طبرسی رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری گفت: «اگر با همین روال پیش برویم ممکن است در آبان‌ماه به ۶۰۰مورد مرگ روزانه برسیم و یک پیش‌بینی دیگر نیز نشان‌دهنده ۹۰۰مورد فوت روزانه در اواسط آذر ماه است». (سایت عصر ایران ۷مهر۹۹)

در مورد تعداد فوتی‌های دانش‌آموزان در اثر بیماری کرونا، حریرچی معاون وزارت بهداشت گفت: «فوت‌شان در حد ۲۰۰ بوده». (تلویزیون شبکه دو ۵مهر۹۹)

زالی رئیس ستاد کرونا شتاب در بازگشایی‌ها را عامل شکل‌گیری موج سوم بیماری دانست: «با تغییر شرایط مشاغل آموزشی و با توجه به بازگشایی مدارس و دانشگاهها، طبیعتاً تعداد زیادی از افرادی که تا امروز در منزل بودند وارد عرصه شدند که این مسأله نیز در افزایش انتقال و ابتلا تاثیرگذار است». (خبرگزاری ایلنا ۳۰شهریور۹۹)

در زمینه بیداد کرونا در تهران و ناتوانی مردم برای پرداخت مخارج بیمارستان روزنامه آفتاب یزد ۸مهر۹۹ نوشت: «رئیس یک بیمارستان دولتی رسماً اعلام کرده بیماران کرونایی از امروز در راهروهای بیمارستان بستری خواهند شد. آی.سی.یو و بخش‌ها تکمیل است و مرگ مداوم از بیمارانی که به‌خاطر کمی دم و بازدم پرپر می‌زنند استقبال می‌کند... . اینجا برای سی تی اسکن و pcr پول زیاد می‌خواهند و کک هیچ‌کس نمی‌گزد».

با این‌که رسانه‌ها و مهره‌های حکومتی اقدامات دولت روحانی در زمینه بازگشایی مدارس، نمایش‌های جمعه و عزاداری را باعث افزایش بیماری کرونا در میان مردم خصوصاً کودکان مدرسه‌ها می‌دانند، اما آخوند روحانی در اوج وقاحت و دریدگی باز هم مردم را مقصر این وضعیت می‌داند.

این تلاش دولت روحانی آن‌قدر مضحک است که مجری تلویزیون شبکه دو رو به حریرچی معاون وزارت بهداشت گفت: «فکر نمی‌کنید که ما زیاد داریم توپ را در زمین مردم می‌اندازیم؟». (تلویزیون شبکه دو ۵مهر۹۹)

علت چیست و چرا کار به اینجا کشید؟

مینو محرز عضو ستاد حکومتی مبارزه با کرونا گفت: «مکرر هشدار می‌دهیم مردم از ترددهای غیرضروری در خیابان‌ها پرهیز کنند. اما در مقابل مشاهده می‌کنیم که دولت و وزرات آموزش و پرورش مردم را به هر نحوی به خیابان می‌کشانند». (روزنامه جهان صنعت ۵مهر ۹۹)

اما شیخ حسن روحانی یک آدرس دیگر هم داد و گفت: «مردم برای کمبود و مشکلات، اگر می‌خواهند لعن و نفرین کنند، این لعن و نفرین آدرسش کاخ‌سفید در واشنگتن است، کسی به مردم آدرس اشتباه ندهد» . (سایت عصر ایران ۷مهر۹۹)

در این رابطه اردشیر مطهری ضمن پوشاندن نقش خامنه‌ای، در رد اظهارات روحانی که واشنگتن را مقصر این وضعیت دانست گفت: «آدرس مشکلات کشور کاخ‌سفید نیست بلکه خیابان پاستور [محل ساختمان ریاست‌جمهوری] و دفتر کار کسانی است که ۷سال کشور را معطل مذاکره با کاخ‌سفید کرده‌اند». (خبرگزاری مجلس ۶مهر ۹۹)

احسان ارکانی یک عضو دیگر مجلس ارتجاع در وحشت از قیام و آتشی که از صدای اعتراض مردم برمی‌خیزد گفت: «آقای روحانی، آقای قالیباف مردم مچاله شدند مردم گلایه دارند، بشنوید صدای گلایه‌های این ملت را. آقای روحانی مدتها است که قرنطینه‌اند». (خبرگزاری مجلس ۶مهر۹۹)

خامنه‌ای و روحانی تلاش کردند با فرستادن مردم به میدان مین کرونا امنیت نظامشان را تأمین کنند و مشکلات را به خارج از مرزها خصوصاً سیاست دولت آمریکا ربط بدهند، اما مردم که به‌خوبی می‌دانند مشکلاتشان ناشی از حاکمیت سرکوبگر و فساد ولایت فقیه است، شعار می‌دهند «دشمن ما همین‌جاست دروغ می‌گن آمریکاست».

آری کرونا چالشی است که خامنه‌ای آنرا گریبانگیر مردم ایران کرد، اولین مورد این چالش پنهان‌کاری دو ماهه این بیماری از مردم به‌خاطر نمایش‌های ۲۲بهمن و انتخابات مجلس ارتجاع بود.

چالش دیگر ساده‌انگاری و جدی نگرفتن وضعیت بود تا جایی که خامنه‌ای موضوع کرونا را یک امر ساده، پیش پا افتاده و معمولی قلمداد کرد و به متخصصان حکومتی توصیه کرد کرونا را بزرگ نکنید.

پس از آن دولت ضدمردمی هم نه تنها تدابیر لازم برای مقابله با بحران را اتخاذ نکرد، بلکه هم‌چنانکه اشاره شد با سیاست‌های ضدمردمی و بازگشایی‌ها عملاً بحران را در میان مردم گسترش داد.

روحانی در دفاع از سیاست ضدمردمی بازگشایی ادعا کرد، سیاست عدم بازگشایی کار دشمنان است و آنها می‌خواهند به بهانه کرونا کشور را به تعطیلی بکشانند، در صورتی که اغلب متخصصان و کادر درمان بیمارستانها بارها به او و دولتش گوشزد کردند، بازگشایی‌ها بیش از پیش بیماری را میان مردم گسترش می‌دهد.

آری این سردمداران حاکمیت به‌ویژه علی خامنه‌ای و آخوند حسن روحانی هستند که کرونا را تبدیل به یک فاجعه ملی کردند، و حالا که تمام استانهای ایران در آستانهٔ انفجار است، با لفاظی آخوندی می‌خواهند خشم و نفرین مردم را متوجه جای دیگری کنند.

برای توجیه این سیاست ضدمردمی بود که از همان زمانی که دولت روحانی مجبور شد به شیوع بیماری کرونا در کشور اعتراف کند، خامنه‌ای کرونا را ساخته آمریکا با نیت ضربه زدن به ایرانی‌ها دانست و کمکهای خارجی را هم رد کرد.

این در شرایطی است که او و آخوند حسن روحانی با بهترین امکانات درمانی خود را قرنطینه کرده تا مبادا دچار مشکل شوند.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/d10e25b4-8700-43a0-a61d-4e3185300ca6"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات