728 x 90

آفتاب پشت ابر نخواهد ماند!

اشرف۳
اشرف۳

دیدن زیبایی و سلیقه و مهندسی بچه‌ها ی سازمان در اشرف آدم را به وجد می‌آورد،آدم دوست دارد پرواز کند و بینشان باشد.

تظاهرات شهرهای مختلف اروپا و آمریکا را که می‌بینم باز همینطور، به وجد میایم و اشک شوق می‌ریزم،دختران و پسران جوان...

برایم مثل روز روشن بود که آفتاب پشت ابر نخواهد ماند.

بالاخره سازمان نیات خودش را از قلبها خواهد گذراند.

روزها و ماهها و سال‌ها سپری شد و مجاهد خون دل خورد و در بسیاری از موارد ضحاک زمان تلاش کرد مجاهد را چه از لحاظ شخصیتی و چه از لحاظ روانی منزوی کند.

تلاش بی‌وقفه‌ٔ مسئولان سیاست خارجی سازمان و شورا، به حق توانستند در عرصه‌ٔ بین‌المللی فعالیت صددرصد مطلوب را داشته باشند و این‌چنین سمپاتی شخصیت تراز اول بین‌المللی را جذب نمایند.

البته که این دستاورد سیاسی و مقاومت داخلی تماماً در گرو هدایت رهبری میسر بوده و هست.

ولی این‌چنین اقبال عمومی، نتیجه بلافصل دست‌آوردهای مقاومت هست، که البته کنش و واکنش موفق در عرصه‌ٔ سیاسی جهانی و مورد اقبال بیشتر واقع شدن مقاومت در میان خلق، دقیقا روی هم تاثیرات متقابل دارند. به عبارت دیگر موفقیت در هر کدام از این عرصه‌ها تاثیر مستقیم بر عرصه‌ٔ دیگر دارد. فعالیت سیاسی و بالطبع راهگشای سازمان که ریشه در ایستادگی و مقاومت ۴۰ساله سازمان دارد دقیقاً در پشتیبانی از خیزشهای مردمی و فعالیت کانون‌های شورشی تاثیر خاص خودش را دارد و بالعکس

روزهای شلیک دژخیمان در اشرف و شهادت بچه‌های سازمان، حال بدی داشتم به‌خصوص با توجه به این‌که دوستان نزدیکم را که می‌شناختم خبر شهادت‌شان را از سیما می‌شنیدم.

با ناراحتی از منزل بیرون رفتم ولی وقتی سوار اتوبوس شدم پیرمردی اشک ریزان بمن گفت فهمیدی چی شده؟ امروز صبح زود این نامردها به مجاهدین حمله کردند،و من به او نگاه می‌کردم و به اشکهایش و وقتی به محل کارم در بازار رسیدم دیدم قیافه‌ها عبوس و ناراحتند و همه من را داشتند ارزیابی می‌کردند،چون اغلب می‌دانستند که من هوادار سازمان هستم.

بعد از چند لحظه به دور من حلقه زدند و از حمله به اشرف می‌گفتند و ناراحت بودند و تمام صحنه‌ها تا مدتها از ذهنم دور نمی‌شد صحنه‌های آتش و خون!

لشکر یزیدیان با همان وحشیگری و رذالت و لشکر حسینیان با همان مقاومت و روابط زیبا و شهامتهای بی‌باکانه و شهادتهای مظلومان

«تیر زدی تبر زدی،جوانه شد جوانه شد». چه جمله‌ٔ زیبایی

برایم مسجل بود که سازمان اگر آن سازمانیست که من می‌شناسم و راهبرش آن رهبر تیزهوش و شیر بیدار‌یست که همه می‌دانیم، از این آتش خون بسلامت و سرفراز بیرون خواهد آمد،آزمایش خطیری بود، و من یک چیز را خوب می‌دانم هیچ غیرممکنی در برابر سازمان پرافتخار وجود ندارد.

و بقول آن خانم سیاستمدار که کاندید ریاست‌جمهوری کلمبیا بوده، که گفت من در اشرف ۳ناممکن را ممکن دیدم.

وقتی فکر می‌کنم و می‌بینم که هوشیاری سازمان و رهبری آن تا چه اندازه و در چه سطح بالایی قرار دارد،در پوست خودم نمیگنجم، باید که حقیقت واقعی سازمان به کل جهان عرضه می‌شد.

دیگر همه می‌دانند که تاثیر یک آلترناتیو با این سطح چه تاثیری در آینده‌ٔ نه تنها ایران بلکه کل منطقه خواهد داشت.

از تاثیرات اقتصادی و سیاسی گرفته تا حتی روابط اجتماعی در کل منطقه که بسیار نیازمند آن هستند.

یکی از هواداران قدیمی سازمان از زندانیان دوره‌ٔ شاه یک روز با من صحبت می‌کرد و می‌گفت یک توده‌ای، به او گفته بود در سازمان شما از هر طبقه و صنفی و سطح معلوماتی وجود دارد و این موضوع برایش عجیب بود، و این دوست عزیزم با پوزخند به او گفته بود این هنر سازمان هست که همه را جذب می‌کند، چون یک عنصر شاخص و بی‌نظیر دارد و آن، صداقت و فداکاریست.

زمانیکه عشایر و یا اکراد در عراق به اشرف۱میرفتند و می‌شنیدم حتی اشرف آب کشاورزان منطقه را تأمین می‌کند حس می‌کردم که این مهربانی حاصل و منتج از ایدئولوژی پربار و قوی سازمان هست و بس.

سرازیر شدن مردم عراق به اشرف تا سرازیر شدن سیاستمداران تراز اول کشورهای جهان، اینها نتیجه‌ٔ قطعی این ایدئولوژی و خط سیاسی سازمان است.

فکر می‌کنم پس از چندی مردم عادی آلبانی به طرف شهر بهشت شهر بی‌آلایش شهر پاکان اشرف ۳سرازیر شوند.

دست مریزاد به تک‌تک بچه‌های سازمان که غرور را نه فقط به هواداران بلکه به تمام ملت ایران برگرداند و من در چهره‌ٔ هر یک از تظاهر کنندگان، این غرور ملی را حس می‌کنم.

مغرضین سلطنت طلب که سودای حاکمیت مجدد با تکیه بر سپاهیان داشتند، پس از لیست‌گذاری سپاه در لیست تروریستی، بسیار مایوس شده‌اند و خوب می‌دانند آنان که محتاج قدرت سپاه جهل بودند هرگز قادر به جذب قشر جوان نخواهند بود.

صلاحیت داشتن اعتماد مردم، صداقت در گفتار و کردار و البته فداکاری و قیمت و بهاء دادن بوده و هست. بیش از ۵۰سال رنج، ۵۰سال!

 

امید و مقاومت

از مارک، مارکسیست اسلامی شاه تا منافق خمینی، از کوره‌های گدازان گذشتیم تا بدینجا رسیدیم.

فولاد آبدیده شدیم ولی به همه‌ٔ شما مجاهدین خلق ایران باید تبریک گفت و درود بر یکایکتان

درود بر مسعود شیر هوشیار و نیرومند

درود بر مریم رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت

درود بر مجاهدین، پیشتازان فدا و صدق،که چنین فضای غرور آمیز و پرشکوهی را برای هر ایرانی آزاده فراهم کردند.

 

ش. ب

مسئولیت محتوای مطالب وارده برعهده نویسنده است