728 x 90

«ابر قدرت» چراغ خاموش!

پرتاب ماهواره
پرتاب ماهواره

پاسدار حاجی زاده، قاتل دست به نقد ۱۷۶مسافر بی‌گناه هواپیمای اوکراینی، در پروپاگاندای جدیدی مدعی شد که حاکمیت آخوندی به یک «ابر قدرت» تبدیل شده است.

«امروز اعلام می‌کنم یک ابر قدرت هستیم. چراغ خاموش فضایی شدیم»!

 

فضایی شدن و فضازدگی

این پاسدار «فضایی‌شده» و «فضازده» که در لاف‌زنی ید طولایی دارد،‌ پس از گذشت تقریباً ۴ماه از موشک‌پرانی آخوندها به یک پایگاه آمریکایی برای مصرف داخلی و روحیه دادن به خودیهای نظام، تازه یادش افتاده که «اگر آمریکا پاسخ حملهٔ عین‌الاسد را می‌داد ۴۰۰نقطه را می‌زدیم»!

به قول آن ضرب‌المثل معروف «سنگ مفت و گنجشک مفت» حتی اگر می‌گفت ۱۰۰۰نقطه را هم می‌زدیم، راهی به دهی نمی‌برد؛ زیرا در همان تاریخ که مهره‌های رنگارنگ نظام از حرفهای شداد و غلاظ در مورد «انتقام سخت»! می‌زدند کاشف به‌عمل آمد که رژیم پیش از حمله به عین‌الاسد به مقامات عراقی اعلام کرده بود که می‌خواهد یک حملهٔ موشکی به خاک آنها انجام دهد. نیروهای نظامی فنلاند مستقر در خاک عراق بعدها گفتند که پیش از حمله هشداری دریافت کرده و وارد پناهگاه شده بودند.

سرهنگ تیم گرلند به خبرگزاری فرانسه گفت که نیروهای آمریکایی ساعتها پیش از پرتاب موشکها از این عملیات خبر داشتند و به سنگر رفته بودند».

 

رسانهٔ حکومتی مشرق (۱۸دی ۹۸) در این باره نوشت: «سخنگوی فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق، سرتیپ عبدالکریم خلف طی بیانیه‌یی اعلام کرد ما پیام شفاهی و رسمی از ایران دریافت کرده بودیم و تماس‌های داخلی و خارجی متعددی برای مهار موضوع و عدم ورود به جنگی دوباره انجام گرفت».

مشابه همین پروپاگاندا را در تاریخ ۲۸خرداد ۹۶ و در موشک‌پرانی آخوندی به دیرالزور در مرز سوریه و عراق شاهد بودیم؛ موشک‌هایی که قرار بود داعش را هدف قرار دهد برخی از آنها از بیابانها عراق سر به درآورد.

 

تزریق ماهواره به فضا با ۴میلیون بیکار جدید!

ادعای ابر قدرت شدن با هوا کردن یک موشک، در حالی است که احمد توکلی، عضو شورای مجمع تشخیص مصحلت نظام، در همان روز قدرت‌نمایی پوشالی پاسدار حاجی‌زاده اعلام کرد، یک «شکاف طبقاتی خطرناک» به‌وجود آمده و به‌زودی ۴میلیون به جمع بیکاران ایران اضافه خواهند شد:

«من به سران قوا نامه نوشتم و به آنها تأکید کردم که این شکاف طبقاتی خطرناک است و برای آینده تبعات خاصی را به‌دنبال دارد. همین الآن آمار وزارت کار دولت دوازدهم می‌گوید که بعد از کرونا ۴میلیون بیکار به تعداد بیکاران فعلی افزوده می‌شود؛ فکر می‌کنید افزایش این میزان به جمعیت بیکاران تبعاتی ندارد؟ البته که دارد. کرونا فقر را دامنه‌دار می‌کند و اگر زودتر این مشکلات جمع نشود به شرایطی می‌رسیم که برخی افراد که در دسته‌بندی بیکاران فقیر یا حقوق بگیران فقیر قرار می‌گیرند؛ چیزی برای از دست دادن نداشته باشند. می‌دانید که رسیدن به شرایطی که برخی افراد چیزی برای از دست دادن نداشته باشند؛ خطرناک است».(همشهری آن‌لاین ۵اردیبهشت ۹۹)

 

ابر قدرت شدن یا با ابر چالش مواجه بودن؟

ادعای «ابر قدرت شدن» و «تزریق ماهواره به فضا» در شرایطی صورت می‌گیرد که خودشان در رسانه‌های سانسور شدهٔ حکومتی می‌نویسند:

«اکنون تبعات اقتصادی کرونا و در پس آن، تبعات اجتماعی بیماری در کشور نمایان شده و فروپاشی اقتصادی و سپس فروپاشی اجتماعی در آینده نزدیک غیرقابل اجتناب خواهد بود و این مسأله در کنار مطالعه منحنی روند اعتراضات مردمی در کشور در سال‌های ۷۸، ۸۸، ۹۶و ۹۸ بروز مجدد نارضایتی‌های اقتصادی و اجتماعی در جامعه و کشیده شدن آن به سطح خیابان‌ها را طی ماه‌های آینده در پی خواهد داشت. البته این بار اعتراضات شدیدتر و همراه با خشونت خواهد بود و می‌توان از آن به‌عنوان یک ابر جنبش اعتراضی در کشور یاد کرد که بیشتر اقشار فرودست و متوسط جامعه در آن حضور خواهند داشت».

 

ادعای ابر قدرت شدن در حالی است که حکومت از بیم شورش لشگر گرسنگان، به مینیم‌های قوانین فاصله‌گذاری اجتماعی و قرنطینه پایبند نیست. یک اتاق تجمیع آمار کرونا به‌وجود آورده و به تمام جهان و ایران روزانه دروغ می‌گوید و لیچار می‌بافد. در همان‌حال «چراغ خاموش»! در حال دفن اجساد جان‌ باختگان در هزاران گور از پیش کنده است.

 

در معنای «چراغ خاموش»!

این رژیم با سردار پاسدارهایش در یک جا راست می‌گوید. در هنر «چراغ خاموش» رفتن، ایز گم کردن، جونمایی و گندم فروشی، دجالیت و پاچه ورمالیدگی و سرهم‌بندی دروغ، الحق و الانصاف روی دست تمام دنیا بلند شده. اگر روزی یک سازمان جهانی پیدا شود و بخواهد به این شاخص‌ها امتیاز بدهد،‌ حاکمیت آخوندی اولین ابر قدرت دنیا خواهد بود.

همان‌طور که «چراغ خاموش» موشک می‌سازد، «چراغ خاموش»! به‌دنبال پیشبرد رویاهای بر باد رفتهٔ اتمی است و به جامعه ملل آشکارا دروغ می‌گوید. «چراغ خاموش» برای دخالت‌های تروریستی در دیگر کشورها برنامه‌ریزی می‌کند. «چراغ خاموش» سرمایه‌های ملی مردم ایران را می‌دزدد و به جیب‌های گشاد و سیری‌ناپذیر خود می‌ریزد. «چراغ خاموش»! هم می‌خواست قتل فجیعانه و دلخراش ۱۷۶انسان را با تمام ‌آروزهایشان کتمان کند اما نتوانست.

 

پاسدار حاجی‌زاده در مورد خوردن خرمایی پز می‌دهد که دیگران بارها با هسته‌اش بازی کرده‌اند. لاف ‌آمدن در مورد موشک و ماهواره و «دریافت سیگنال» از آن، و طرح مسائلی مانند «سوخت جامد» و نیز «استفاده از مواد کامپوزیتی برای بدنهٔ‌ پیشران» ممکن است بسیجی‌های بی‌سواد را بفریبد و لب و لوچهٔ آنها را آب بیندازد ولی در بین ۶۶۰۰ماهوارهٔ پرتاب شده به مدار زمین از سوی ۴۰کشور و برای دنیای امروز که مشحون از ماهواره‌های پیچیده و پیشرفته است به طرز معناداری خنده‌دار به‌نظر می‌رسد و فقط اشتهای عقب ماندهٔ یک دایناسور عمامه‌دار را تبلیغ می‌کند که به همه چیز به دید وسیله‌ای برای حفظ موجودیت نامشروع خود فکر می‌کند و مشکل درجه یک او «امنیت»! است.

 

حتی اگر حاکمیت آخوندی موفق می‌شد بر روی استخوان زحمتکشان این مرز و بوم و به قیمت تاراج هست و نیست آنها قوی‌ترین سیستم موشکی و پیشرفته‌ترین ماهواره‌ها را تولید کند، از آنجا که نامشروع و ضدخلقی است، با همهٔ‌ اهن و تلپ و شعار و ادعا، انگشت کوچک شو روی پیش از فروپاشی هم محسوب نمی‌شود.

این حرف بیژن نوباوه وطن از مهره‌های حکومتی دربارهٔ اظهارات دیمتری مدودف، اینک در مورد «ابر قدرت چراغ خاموش»! بسیار گویاست و مانند تف سربالا به روی سر و ریش نظام می‌افتد.

«در بعد علمی هم اگر بخواهیم بحث کنیم امروز دیگر سلاح هسته‌یی تعیین کنندگی در دنیا ندارد... رئیس‌جمهور روسیه باید به یاد بیاورد که وجود ۳هزار کلاهک هسته‌یی و موشک بالستیک نتوانست مانع از فروپاشی آن کشور شود».(خبرگزاری حکومتی خانهٔ ملت. ۲۵تیر ۸۹)

 

نه تنها ماهواره، نه تنها شهرهای موشکی، بلکه اگر حتی این رژیم قادر بود و می‌توانست کلاهک‌ هسته‌یی بسازد باز از سرنگونی محتوم به دست مردم به ستوه آمدهٔ ایران گریزی نداشت. این ابر قدرت‌نمایی‌های پوشالی برای فرار از این واقعیت سوزان است؛ و اکنون عالم و آدم این را می‌دانند.