728 x 90

اتحاد خامنه‌ای و کرونا برای قتل‌عام مردم

کرونای ولایت
کرونای ولایت

پس از یک بازی کثیف در رابطه با خرید واکسن کرونا و از دست رفتن نخستین فرصت خرید، سران و مهره‌های ریز و درشت حکومتی به میدان آمدند و هر کدام دروغهایی گفتند.

اما واضح بود که قصد خرید واکسن را ندارند و سرانجام این‌که روز جمعه ۱۹دی۹۹ خامنه‌ای اعلام کرد خرید معتبرترین واکسن جهان که مورد تأیید سازمان بهداشت جهانی ممنوع است: «ورود واکسن آمریکایی و انگلیسی به کشور ممنوع است این را من به مسئولان هم گفتم» (تلویزیون شبکه خبر۱۹دی۹۹).

خامنه‌ای با دجالیت و وقاحت آخوندی خود را به فراموشی زده که طی یک‌سال گذشته چه صحبت‌هایی در رابطه با کرونا کرده است.

اول گفت چیز مهمی نیست زیاد بزرگش نکنید! «این بلا به‌نظر ما بلای آن‌چنان بزرگی نیست، از این بلاها بزرگتر هم وجود داشته و داره، و مطلب آخر هم این است که مسأله یک مسأله گذرا است، یک چیز فوق‌العاده نیست، «تلویزون شبکه خبر ۱۳ اسفند۹۹)

 

در این یک‌سال خامنه‌ای و حکومتش، از لاپوشانی ورود کرونا به ایران تا آمار مهندسی شده و دروغین ابتلا و فوتی ناشی از کرونا، با جان مردم بازی کرد، و سرانجام در دشمنی با مردم ایران آب پاکی را روی دست همه ریخت و حرف آخر را زد که واکسن خریداری نمی‌کنند.

سازمان عفو بین‌الملل در یک موضع‌گیری علیه این اقدام خامنه‌ای نوشت: «علی خامنه‌ای واکسن نجات بخش کووید۱۹ از انگلستان و آمریکا برای میلیون‌ها نفر از مردم ایران را ممنوع اعلام کرده است که در راستای یک دهه اهانت مقامات رژیم ایران به حقوق‌بشر

این حق هر کسی است که در برابر کووید۱۹ حفاظت شود و واکسن‌هایی که ایمنی و مؤثر بودن آنها ثابت شده در این تلاش نقشی کلیدی دارند.

این بی‌مسئولیتی است که رهبر مذهبی ایران با ارجح دانستن کار سیاسی، با جان میلیون‌ها تن از مردم ایران بازی می‌کند.

مقامات ایران باید نادیده گرفتن بی‌شرمانه تعهدات خود در مورد حقوق‌بشر بین‌الملل را که با محروم ساختن عمدی مردم ایران از حق حفاظت از ویروس مرگباری که بیش از ۵۵۰۰۰نفر از مردم این کشور را کشته است، متوقف کنند» (عفو بین‌الملل ۹ژانویه ۲۰۲۱).

این‌که خامنه‌ای بگوید به واکسن فایزر اعتمادی ندارد! هیچ ارزشی ندارد، چرا که این معتبرترین واکسن دنیا است و پیشرفته‌ترین کشورهای جهان در حال تزریق گسترده آن هستند.

اما چرا خامنه‌ای چنین حرف‌هایی زد؟! آیا چیزی جز دشمنی با مردم ایران و کمر به قتل‌عام آنها در این رویکرد می‌توان یافت؟!

چطور کسی که تنها در ۲روز بیش از ۱۵۰۰نفر از مردم معترض ایران را به گلوله بست و کشت، دم از اعتماد به واکسن می‌زند؟ این سیاست ضدمردمی خامنه‌ای در راستای کشتار مردم به‌ویژه جوانان در قیامهای دی‌ماه۹۶ و آبان ماه ۹۸ است، خامنه‌ای در پی فرستادن هر چه بیشتر مردم در قربانگاه کرونا برای حفظ حاکمیت منفورش است.

علی خامنه‌ای در حالی واکسنهای معتبر و تأیید شده جهانی را قابل اعتماد نمی‌داند که، توسط یکی از نهادهای غارتگرش به نام ستاد اجرایی فرمان امام در حال ساختن یک واکسن غیرمعتبر است.

در حالی رژیم از خرید واکسنهای معتبر جهانی طفره می‌رود که با کوبا قرارداد دارد تا از واکسن ساخت کو با استفاده کند، اما کوبا حاضر نشده است که مرحله تست سوم گسترده آنرا روی مردم خودش انجام بدهد و قرار است تست سوم آن روی مردم محروم ایران انجام شود که معلوم نیست چه عواقب خطرناکی برای مردم دارد.

اما با وجود این‌که خامنه‌ای و روحانی از خرید واکسنهای معتبر سرباز می‌زنند رؤسای سه نهاد سازمان پزشکی به همراه رئیس مجمع انجمنهای علمی در نامه‌یی به آخوند حسن روحانی خواستار به کارگیری تمام مساعی دولت برای تهیه واکسن مطمئن و مورد تأیید مراجع علمی از طرق مختلف و با استفاده از همه ظرفیت‌های بخش دولتی و خصوصی شده و نوشتند:

«امروز اولویت تهیه و خرید واکسن، نیازی حیاتی و ضروریست که باید صرفاً بر اساس نگرشی علمی و بر اساس مصالح ملی و فارغ از مسائل سیاسی به آن پرداخته شود و در کوتاه‌ترین زمان ممکن در اختیار مردم و اقشار آسیب‌پذیر و گروه‌های پر خطر و کادر خدوم و فداکار درمان قرار گیرد. جنابعالی واقفید که طی مراحل علمی و تولید انبوه واکسن داخلی به‌زودی میسر نخواهد شد... لذا اینجانبان به‌عنوان نمایندگان جامعه پزشکی کشور مؤکداً از جنابعالی می‌خواهیم... تمام مساعی دولت. . را برای تهیه واکسن مطمئن و مورد تأیید مراجع علمی از طرق مختلف و با استفاده از همه ظرفیت‌های بخش دولتی و خصوصی و به دور از مسائل سیاسی مبذول نمایید» (روزنامه مردم‌سالاری ۲۲دی ۹۹).

 

علاوه بر این‌که برای کارشناسان و کادر درمان حرف خامنه‌ای در زمینه نخریدن واکسن از کشورهای اروپایی و آمریکا ذره‌یی قابل اعتبار ندارد، برخی از خودیها و حتی آخوندهای حکومتی هم مقابل فتوای ضدبشری خامنه‌ای ایستادند تا جایی که مجبور شد صفی از جیره‌خواران و کارگزارانش در مجلس و دولت را در حمایت از فرمان ممنوعیت درمان به صحنه آورد. حتی رسانه‌هایی که در حمایتی ناگزیر از کارزار مردمی «واکسن بخرید» نوشته بودند «۸۰ کشور دنیا ۷میلیارد دوز واکسن فایزر را تهیه کردند و به‌صورت رایگان در اختیار مردم قرار داده‌اند» برای کتمان ضعف و بی‌اعتباری خامنه‌ای سکوت کردند.

آخوند وحید هروآبادی نوشت: «با این‌که رهبری بارها درباره اصول اقتصاد مقاومتی گفته‌اند در ماجرای گرانی بنزین در آبان۹۸ گفتند من تخصصی در این مسأله ندارم، قاعدتاً در زمینه واکسن نیز تخصص نداردند، سؤال این است که چه کسانی چنین مشورتی داده‌اند و مخالفان با این نظر نیز فرصت مشورت دادن را داشته‌اند؟»

اظهار لحیه خامنه‌ای در زمینه رد واکسنهای معتبر و توصیه او به دولت روحانی که واکسن معتبر از کشورهای آمریکا، فرانسه، انگلیس نخرد، در حالی است که پیش از این مردم نسبت به تعلل رژیم برای خرید واکسن مطالباتشان را در کارزار بزرگ «واکسن بخرید» فریاد کردند. کارزاری که موجب همدلی و پیوند اقشار مختلف مردم علیه حاکمان جنایتکار شد و خار چشم خامنه‌ای و پاسدارانش شد.

 

در زمینه تاثیر مخرب تأخیر در خرید واکسن معتبر، انجمن ایمونولوژی حکومتی هشدار داد تأخیر در خرید و واردات واکسن کرونا موجب بروز خسارات جبران‌ناپذیر و از دست رفتن جان انسانهای بیشتری می‌شود. در بخشی از اطلاعیه آنها که ۱۳دی توسط خبرگزاری ایرنا منتشر شد آمده است: «با توجه به گسترش روزافزون پاندمی، کثرت جمعیت، وسعت ابتلا، تعداد بالای مرگ و میر، افزایش احتمال جهش ویروس در شرایط گسترش آلودگی، نیاز به زمان طولانی برای تکمیل مراحل ۱، ۲ و ۳ کارآزمایی بالینی و نیز ظرفیت محدود تولید انبوه واکسن در کوتاه مدت، این انجمن بر خرید فوری واکسن به میزان مورد نیاز تأکید می‌کند.

بدیهی است هر گونه تأخیر در این امر موجب بروز خسارات جبران‌ناپذیر و از دست رفتن جان انسانهای بیشتری شده، همزمان شانس ایجاد سویه‌های جدید ویروس و مقاوم به واکسن در کشور را بیشتر می‌کند.

اطلاع‌رسانی جنبه‌های عمومی تولید واکسن و نیز وضعیت خرید از منابع خارجی باید به‌طور شفاف توسط مرجعی واحد، در وزارت متبوع صورت پذیرد و از سخن پراکنی و تناقض‌گویی توسط منابع مختلف جلوگیری به‌عمل آید.

از طرفی تولید واکسن موضوعی فنی و تخصصی است و لازم است ابعاد علمی و تخصصی آن توسط متخصصان رشته‌های مرتبط که مسئولیت علمی پروژه را به عهده دارند، صورت پذیرد. لذا از مجریان طرح‌های مطالعاتی واکسن انتظار می‌رود از اظهارنظرهای خارج از تخصص خود در رسانه‌ها خودداری کرده و این مهم را به متخصصان مربوط بسپارند».

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/9705ce13-b60a-40e1-8b5a-d384f99b5a2c"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات