728 x 90

اربعین و شبح هولناک پیک ششم

سخن روز
سخن روز

در حالی که وزیر بهداشت دولت رئیسی جلاد از جشن غلبه بر کرونا در ظرف چند روز آینده خبر می‌دهد، اما بسیاری از پزشکان و متخصصان سلامت و درمان نسبت به‌نزدیک شدن شبح مخوف خیز ششم کرونا هشدار می‌دهند و نسبت به‌وقوع کشتاری مهیب‌تر از آنچه طی یک ماه گذشته شاهد آن بودیم، در هفته‌های آینده خبر می‌دهند. حتی خبرگزاری نیروی تروریستی قدس (۱۳مهر) خبر داد: «در ۱۴روز آینده احتمالاً شاهد اوجگیری دوباره شاخصها و احتمال آغاز پیک ششم در کشور خواهیم بود».

کارشناسان علل مختلفی برای این فاجعهٔ در راه، ذکر می‌کنند، از عقب بودن فاحش واکسیناسیون در ایران نسبت به‌همهٔ دنیا و این‌که بنا‌به آمار خود رژیم، حدود ۲۰درصد جمعیت کشور واکسینه شده‌اند؛ تا کیفیت نازل واکسنهای تزریق شده، تا بازگشایی زودرس مدارس و... اما تقریباً همهٔ این کارشناسان بر روی برگزاری مراسم و راه‌پیمایی اربعین به‌عنوان عامل اصلی وقوع خیز ششم انگشت می‌گذارند:

«می‌توان بر اساس اظهارات رئیس کمیته بهداشت و درمان اربعین حسینی، آمار ابتلای زائران اربعین به‌کرونا را نگران‌کننده دانست و پیک پنجم بیماری تمام نشده، منتظر وقوع پیک ششم کرونا حتی زودتر از برآوردها، در هفته پایانی مهر ماه بود» (روزنامهٔ حکومتی همدلی ـ ۱۲مهر).

 

واقعیت این است که پزشکان و متخصصان با توجه به‌تجربه‌های مکرر یک سال و نیم اخیر و این‌که پس از تجمعات مذهبی مانند عاشورا و شب قدر و... شاهد وقوع یک خیز مرگبار بوده‌ایم، پیوسته نسبت به‌برگزاری مراسم اربعین که رژیم هر ساله جمعیتهای انبوه برای آن به‌راه می‌اندازد، هشدار می‌دادند، اما رویکرد مقام‌های رسمی و به‌ویژه عین‌اللهی وزیر بهداشت، غلبه بر کرونا و عادی‌انگاری بود و این‌که تا ۳، ۴روز آینده ۷۰درصد جمعیت را واکسینه می‌کنیم و جشن پیروزی می‌گیریم. اکنون به‌نظر می‌رسد که چه بسا همهٔ این تبلیغات عادی‌انگاری، زمینه‌سازی برای راه‌اندازی راهپیمایی اربعین بوده است که برای رژیم اهمیتی استراتژیک و غیرقابل صرف‌نظر کردن دارد.

معلوم نیست اگر کرونا رو به‌پایان است و راه‌پیمایی و تجمعات مذهبی خطرناک نیست، چرا خامنه‌ای مراسم عزاداری اربعین و ۲۸صفر را کماکان تک‌نفره برگزار می‌کند؟ آیا مرگ خوب است فقط برای مردم ایران؟!

آنچه ظاهراً در رژیم آنچه «وزارت بهداشت و درمان» نامیده می‌شود، ادارهٔ متوفیات است، کما‌این‌که وزیر پیشین این وزارتخانه هم اعتراف کرد که من رئیس کل مرده‌شورخانه هستم.

 

در ماجرای راهپیمایی اربعین و نقش این وزارتخانه، روزنامهٔ حکومتی جمهوری (۱۲مهر) نوشت: «وزارت بهداشت و ستاد ملی مقابله با کرونا برخلاف وظیفه‌ای که برای جلوگیری از ایجاد زمینه‌های انتقال کرونا برعهده دارند در برابر کسانی که تلاش کردند ۶۰هزار نفر از هموطنان ایرانی برای راه پیمایی اربعین به‌عراق بروند، نایستادند. بعداً معلوم شد تعداد مسافران رسمی اربعین ۸۰هزار نفر بودند و در زمان بازگشت مشخص شد ۱۸۰هزار ایرانی به‌شکلهای مختلف به‌عراق رفته و در راهپیمایی اربعین شرکت کردند».

سوغات این جمعیت انبوه برای کشور، ویروس کرونا و به‌خصوص گونه‌های جدید به‌مراتب مرگبارتر آن بود. «استاندار کرمان گفت: شب گذشته تنها پرواز مستقیم عراق - کرمان بازگشت و نتیجه تست کرونای زائران اربعین نگران‌کننده بود زیرا تعداد قابل توجهی از مسافران با تست مثبت بازگشتند» (سایت حکومتی بهار نیوز ـ ۱۰مهر).

 

به‌رغم این‌که مشخص بود که بسیاری از مسافران مبتلا یا ناقل ویروس بودند، اما گزارشهای منابع خود رژیم حاکی از آن است که در مورد مسافران نه تنها قرنطینه بلکه هیچ‌گونه کنترل و تست بیماری اعمال نشد و آنها در سراسر کشور پراکنده شدند.

«کما این‌که یکی از مسئولان بهداشتی خوزستان نسبت به‌این موضوع هشدار داد و گفت در جریان بازگشت زائران اربعین فاجعه‌یی بزرگ در راه است» (روزنامهٔ حکومتی جمهوری ـ ۱۲مهر).

به‌روال موارد مکرر پیشین، آنچه که رژیم در مورد برگزاری مراسم و راه‌پیمایی اربعین انجام داد، جز به‌کشتن دادن جنایتکارانه و عامدانهٔ مردم، معنی دیگری ندارد.

به‌لحاظ سیاسی، نظام ولایت، راهپیمایی اربعین و گسیل جمعیت انبوه به‌عراق را، به‌نمادی از حضور و نفوذ خود در عراق تبدیل کرده و از این طریق تلاش می‌کند مردم عراق و رقبای سیاسی‌اش در این کشور را مرعوب کند و به‌خصوص در آستانهٔ انتخابات عراق، نیروهای وابسته به‌خود در این کشور را که به‌شدت متشتت و از هم‌پاشیده‌اند، دلگرم کند. در این مسیر، چه باک اگر بهای آن جان دهها و صدهاهزار نفر دیگر از مردم ایران باشد.

 

همین سیاست ضدبشری ـ هموار کردن راه کرونا و گرفتن کلان تلفات انسانی از مردم ایران ـ تاکنون موجب گرفتن جان دست‌کم ۴۵۰هزار تن شده است. به‌این امید که در پناه این «فرصت» و «نعمت» خلیفهٔ پلید ارتجاع چند صباحی دیگر بر عمر رژیم منحوس خود بیفزاید. اما همهٔ نشانه‌ها، از جمله توسل رژیم به‌نمایش واکسیناسیون گواه آن است که تاریخ مصرف کرونا برای رژیم سر آمده و به‌خصوص خامنه‌ای آماج نخست خشم‌وکین مردم داغدار و به‌جان آمده تبدیل شده است و هر قربانی کرونا، به‌مثابه تیک‌تاک بمب ساعتی مگاتنی است که زیر تخت ولی‌فقیه ارتجاع قرار دارد.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/b71c121d-7dcd-4b8b-8cef-5b52101f7d75"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات