728 x 90

اعتراف ناگزیر به‌کشتار کودکان در قیام آبان۹۸

کشتار کودکان در قیام آبان
کشتار کودکان در قیام آبان

رسوایی پنهان‌کاری و کوچک‌نمایی آمار و اخبار که رژیم در هراس از انفجار اجتماعی کماکان بر آن اصرار می‌ورزد، نمی‌تواند برای همیشه مکتوم بماند و سرانجام از لابلای اسناد به‌دست‌ آمده و اظهارات مهره‌های رژیم بیرون خواهد زد.

همزمان با برملا شدن آمار جان‌ باختگان کرونا، کشتار قساوت‌بار کودکان در جریان قیام آبان ۹۸از جملهٔ جنایاتی است که محمود عباسی، معاون به‌اصطلاح حقوق‌بشر وزیر دادگستری رژیم، به‌شکل ناخواسته به آن اعتراف کرد.

وی در گفتگویی با سایت اعتماد ‌آنلاین به تاریخ ۱۴فروردین ۹۸در مورد کودکان شهید و دستگیر شده در قیام آبان ۹۸گفت:

«ما در زمینه کودکان، کودک بازداشتی نداریم؛ یعنی افراد زیر ۱۸سال. افراد معدودی بودند که آزاد شدند.... ولی در خصوص آسیب‌دیدگان هنوز آمار دقیقی در دست نیست.... بسیاری از این افراد و کودکان کسانی بودند که در نتیجه این اغتشاشات آسیب دیدند و قربانی شدند، جان خودشان را از دست دادند و صدمه دیدند. بخشی از آنها کودکان بودند که افراد زیر ۱۸سال را تشکیل می‌دهند... باید برای دلجویی از خانواده‌هایشان اقدامات لازم صورت بگیرد. البته حساب عده‌یی از افرادی که در این جریانهای اغتشاش و سوءاستفاده کردند، اموال مردم را به غارت بردند و آتش زدند با حساب کسانی که قربانی این صحنه هستند از همدیگر باید منفک شود که همه مسئولان هم بر این نکته تأکید کردند. امیدواریم در هر صورت حمایت مسئولان از قربانیان این حادثه مرهمی بر زخم خانواده‌هایشان باشد.»

عباسی که عنوان پر طمطراق «دبیر به‌اصطلاح مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک» را نیز یدک می‌کشد، ریاکارانه مدعی شد که «کودک بازداشتی نداریم» ولی بلافاصله مجبور شد فاش کند که «افراد معدودی بودند که آزاد شدند.» اما از این‌که ‌چند روز در بازداشت بودند و چه بلایی بر سرشان آمد؟ چیزی نگفت!

این اظهارات یک اعتراف صریح از جانب یک مقام حکومتی به‌عنوان معاون وزیر دادگستری رژیم به این واقعیت است که در اثر خشونتها و کشتار مأموران امنیتی در آبان‌ ماه تعداد زیادی از کودکان زیر ۱۸سال جان‌شان را از دست داده‌اند و صدمه‌ دیده‌اند.

 

یعنی خودتان ورود نمی‌کنید؟

اما وقتی خبرنگار از وی پرسید آیا برای تعیین آمار کودکان جان‌ باخته در قیام آبان پیگیری می‌کند یا خیر، با صراحت پاسخ داد: «همان‌طور که عرض کردم صرفاً فقط در حوزه کاری خودمان- بحث کودکان- اقدام می‌کنیم»

وی در قبال سماجت خبرنگار در پیگیری آمار کودکان جان‌ باخته که پرسید: «یعنی خودتان ورود نمی‌کنید؟» با تأکید جواب داد:

«خیر. عرض کردم ما دستی در اجرا نداریم. به اعتبار این‌که وظیفه ما حمایت از حقوق کودک است باید این مسائل را به‌خوبی رصد و دنبال کنیم و به مسئولان ذی‌ربط اعلام کنیم که آنها کارهایی که باید در حمایت از آنها انجام دهند و دنبال کنند.»

این مهره جنایتکار رژیم مثل همه و همیشه حاضر نشد جواب مشخصی در رابطه با آمار و ارقام بدهد و مشخص کرد که آمار کشتار کودکان مرز سرخ و در حیطهٔ ‌ تصمیم‌گیری سران جنایتکار نظام است که تاکنون سکوت کرده‌اند.

 

حسابرسی کشتار کودکان و مکافات کرونا

در شرایطی که کشتار بی‌رحمانهٔ بیش از ۱۵۰۰نفر از قیام‌کنندگان آبان و به‌ویژه کودکان شهید از یاد نرفته و پنهان‌کاری مجرمانهٔ رژیم در اشاعهٔ ویروس کرونا و جان باختن دهها هزار نفر، روزبه‌روز بر کینهٔ انفجاری مردم می‌افزاید، این‌ مانورها ـ که جهت تخفیف نفرت عمومی صورت می‌گیرد ـ قابل فهم است. رژیم تحت فشارهای اجتماعی و در هراس از یک انفجار اجتماعی عظیم برای آرام نگاه داشتن اوضاع علاوه بر دروغ‌درمانی و خالی‌بندی از نوع روحانی به چنین سوپاپ‌های اطمینان نیاز شدیدی دارد؛ و خوب می‌داند که در شرایط ویژهٔ کنونی ناشی از فاجعه کرونا هر تجمع و اعتراض اجتماعی مثل یک گلوله برفی کوچک قابلیت این را دارد که به یک بهمن عظیم بر علیه نظام تبدیل شود؛ بهمنی که بدون تردید با شیوه‌های معمول سرکوب نمی‌توان جلوی آن‌را گرفت؛ زیرا هم برای سرکوبگران و هم تمامیت نظام آخوندی ریسک بسیار زیادی در بر خواهد داشت. بهمنی که در تحقق آن تردیدی نیست و آنگاه جنایتکاران حاکم حساب تک به تک جنایتها و کشتارهایشان را در پیشگاه خلق قهرمان ایران پس خواهند داد.