728 x 90

اعتراف ناگزیر روحانی پس از دو ماه کتمان و انکار

سخن روز ۱۲بهمن ۹۹
سخن روز ۱۲بهمن ۹۹

پس از حدود یک ماه و نیم که آخوند روحانی و دیگر سردمداران رژیم اصرار می‌کردند در اواخر بهمن متوجه ورود ویروس کرونا به کشور شده‌اند و بلافاصله هم آن را اطلاع‌رسانی عمومی کرده‌اند، روز دوشنبه (۱۱فروردین) آخوند روحانی در ویدیو کنفرانسی که با پزشکان متخصص سراسر کشور برگزار کرده بود، اعتراف کرد «با کمی تأخیر ما فهمیدیم، ممکن است این بیماری از اوایل بهمن وارد شده باشد، ما اواخر بهمن فهمیدیم».

 

البته در همین جلسه روحانی باز هم با شیادی سعی کرد بگوید که این تنها ما نبودیم غافلگیر شدیم، همهٔ دنیا غافلگیر شد. یکی از متخصصان حاضر هم در جواب گفت بله همه دنیا غافلگیر شد، اما ما کت‌بسته غافلگیر شدیم.

رئیس‌جمهور رژیم دجال آخوندی در شرایطی اعتراف می‌کند ویروس از اوایل بهمن وارد کشور شده که خود او در ۲۸اسفند گفت: «ما ۳۰بهمن فهمیدیم که کرونا آمده و بعد هم به مردم اعلام شد، ما یک روز تأخیر نکردیم».

 

رحمانی فضلی وزیر کشور روحانی هم در ۱۲بهمن گفت: «فعلاً هیچ موردی از کرونا در ایران نداریم».

نمکی وزیر بهداشت و درمان روحانی هم روز ۶فروردین ادعا کرد اولین خبر در مورد آلودگی به ویروس کرونا را در ۲۹بهمن‌ماه از قم دریافت کرده است.

خلیفهٔ پلید ارتجاع نیز در ۱۳اسفند پای دروغهای مفتضح کارگزاران نظامش را امضا کرد و گفت: «ما مسئولانمان با صفا و صداقت از روز اول با شفافیت خبر رسانی کردند».

 

اما این بار هم مانند افتضاح دروغگویی و ضدو نقیض‌گویی در مورد سقوط هواپیمای اوکراینی، این رئیس‌جمهور ارتجاع است که ناگزیر به صحنه آمده و اعتراف می‌کند که ویروس کرونا از اوایل بهمن وارد کشور شده است.

 

مجبور به اعتراف، تحت کدام عامل؟

بی‌تردید انبوه واقعیتهایی که از درون و بیرون رژیم درز کرد و فاش شد، عرصه را چنان بر رژیم تنگ کرد که اصرار بر دروغ بزرگی که رژیم می‌خواست آن را به ثبت دهد، دیگر جز رسوایی نتیجه‌یی نداشت، اما عاملی که پشت دروغ رژیم را شکست، افشای اسناد سازمان اورژانس توسط مجاهدین و مقاومت ایران است. بر اساس این اسناد، در تاریخ ۸بهمن چند بیمار مبتلا به کرونا در تهران که در سفارت چین کار می‌کردند و حداقل یکی از آنها از چین برگشته بود در بیمارستان مسیح دانشوری تهران به‌علت ابتلا به کرونا بستری شده‌اند.

 

به‌دنبال انتشار این اسناد غیرقابل انکار و در پی انتشار اطلاعیه ۹فروردین کمیسیون امنیت و ضدتروریسم شورای ملی مقاومت ایران بود که آخوند روحانی در روز ۱۱فروردین مجبور به این اعتراف شد، اما در عین‌حال باز هم با شیادی افزود: «البته همه دنیا همین‌جور بوده! یک زمانی گذشت تا بتوانند بفهمند که با این بیماری مواجه هستند».

 

هراس از پیامدهای اجتماعی این اعتراف

با این اعتراف ناگزیر، آخوندهای حاکم بایستی در انتظار طوفان خشم و نفرت مردمی باشند که عزیزانشان جلو چشمانشان پرپر زدند زیرا سردمداران رژیم که نمی‌خواستند کارناوال مسخره‌شان در ۲۲بهمن و نمایش مفتضح انتخاباتی‌شان در دوم اسفند به هم بخورد، وجود ویروس مرگبار در کشور را عمداً کتمان کردند و گذاشتند این عامل مرگزا در تمام کشور گسترش و شیوع پیدا کند. اما اکنون هم که ناگزیر از اعتراف به گوشه‌یی از واقعیت شده‌اند، باز هم هراسان از افشای حقایق و خشم مردم، سایبری سپاه و مزدوران نیروی قدس و وزارت اطلاعات در داخل و خارج کشور را مأمور کرده‌اند تا آمار و اسناد افشا‌ شده توسط مقاومت ایران را تخطئه و حاشا کنند تا انعکاس داخلی و بین‌المللی و تأثیرات آن به حداقل برسد. اما همان‌گونه که خانم مریم رجوی پیوسته تأکید کرده‌اند سردمداران رژیم باید به‌خاطر این جنایت بزرگ علیه بشریت در برابر عدالت قرار گیرند.

 

رئیس‌جمهور برگزیدهٔ مقاومت ایران طی پیامی به تاریخ ۱۶اسفند ۹۸تصریح کرد: «شورای امنیت، دبیرکل ملل متحد، شورای حقوق‌بشر، کمیسر عالی حقوق‌بشر ملل ‌متحد و دیگر ارگانهای ذیربط بین‌المللی باید رژیم آخوندی را به‌خاطر پنهان‌کاری مجرمانه و ادامه‌دار در مورد شیوع ویروس کرونا و به‌خطر انداختن جان مردم ایران و دیگر کشورها، محکوم نمایند. هم‌چنین می‌خواهیم که برای نجات جان و سلامت زندانیان، مخصوصاً زندانیان سیاسی که تحت شکنجه و محرومیت و فشار مضاعف به سرمی‌برند، بلادرنگ دست به‌کار شوند و از یک فاجعه بزرگ انسانی ممانعت کنند».