728 x 90

«بن‌بست سرکوب» ثمره قیام و مقاومت

آخوند احمد مازنی، رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس ارتجاع، در جلسهٔ سالانه ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر با بیان این‌که دوره گشت ارشاد به پایان رسیده، گفت: «ضرورت دارد عنوان "گشت ارشاد" تغییرکند یا حذف شود! چرا که این نام به‌علت عملکرد نامناسب یا تبلیغات منفی، ذهنیت منفی ایجاد کرده است... چرا که عناصری با دوربین‌های موبایل اقدام به فیلم‌برداری از چنین مواردی می‌کنند و این فیلم‌ها را در شبکه‌های ضدانقلاب و شبکه‌های مجازی پخش می‌کنند تا موجب وهن نظام سیاسی، مذهب و عقاید ایرانیان باشد».

در همان نشست، آخوند صدیقی گفت: «وضع فرهنگی موجود در کشور بحرانی است».

پاسدار اشتری، سرکردهٔ نیروی انتظامی رژیم نیز گفت که نیروهایش در برخورد با مردم فرسوده شده‌اند!

پیش از اینها در ۱۰بهمن ۹۷ آخوند روحانی نیز اقرار کرده بود:

«یک‌روزی ما می‌گفتیم ویدئو هم نباید باشه، خوب نشده که! یک‌روزی می‌گفتیم که اساساً استفاده از برنامه‌های رادیو تلویزیونی غیرداخلی‌مون کاملا ممنوع! میشه واقعاً حالا تمام دیش هم ما جمع کنیم... میشه واقعاً اصلاً این شدنی است»؟

تمامی این حرفها نشانه به ‌بن‌بست رسیدن سیاست سرکوب و حاصل ایستادگی مقاومت و مردم قهرمان ایران است.

بقای رژیم ولایت فقیه که به‌علت ماهیت مافوق ارتجاعیش توان پاسخگویی به مسائل جامعه را ندارد در گرو تداوم سرکوب است. وقتی فاشیسم مذهبی برای اعمال سرکوب این‌چنین دچار بحران می‌شود بیانگر موقعیت انقلابی است که در جامعه به وجود آمده است و دیگر اهرم سرکوب کارآیی رعب‌آفرین خود را از دست داده. این به صدا درآمدن ناقوس سرنگونی رژیم است. قیام مردم ایران اکنون دست‌آوردهای خود را به منصه ظهور می‌رساند.

آری بن‌بست‌ها با «هزینه» گشوده می‌شوند.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات