728 x 90

بی اعتمادی مردم به نظام: «کار چندانی نمی‌شود کرد»

تظاهرات مردم کازرون
تظاهرات مردم کازرون

رسانه‌ها و مهره‌های حکومتی از نفرت و کینه مردم نسبت به حاکمیت ولایت فقیه، سردمداران و مهره‌های آن با عناوینی هم‌چون بی اعتمادی مردم به نظام و یا ناامیدی مردم از نظام نام می‌برند.

این روزها عبارت «بی‌اعتمادی مردم به نظام» از رایج‌ترین کلید‌واژه‌ها در اظهارات و مطالب سردمداران، مهره‌ها و رسانه‌های آن است. آنها پیوسته از ناامیدی خود به تغییر این وضعیت هم حرف می‌زنند. معنایی که در پس این واژه وجود دارد همانا رویارویی مردم با رژیم ولایت فقیه و عزم آنها برای به زیر کشیدن حاکمیت آخوندی است.

 

بی اعتمادی مردم به نظام و ترس از «اتفاقات ناگوار»‌

در این زمینه اسحاق جهانگیری معاون آخوند حسن روحانی نگران این است که اعتراضات صنفی تبدیل به« اتفاقات ناگوار» که از«نگاه دولت قابل‌قبول نیست» بشود!

هم‌چنین جهانگیری نگران این است که «اعتماد مردم به مسئولان و کارآمدی نظام از بین برود» که «اوضاع را متفاوت» کند و در این صورت نظام آسیب ببیند. (سایت انتخاب ۹خرداد ۹۷)

روزنامه جهان صنعت وابسته به باند روحانی ۹خرداد ۹۷در «جستجوی امید» مردم به حکومت آخوندی است، و در هراس است که« وقتی ناامیدی حاکم شود» در آن صورت« کارچندانی» نتوان کرد، زیرا در این شرایط«جامعه پس می‌زند(بخوانید سرنگون می‌‌کند)».

 

پلکان تبدیل مسائل اجتماعی به مسائل سیاسی و مسائل سیاسی به مسائل امنیتی

محمود میرلوحی عضو شورای قلابی شهرتهران اذعان می‌کند «مسائل به‌صورت پلکانی بحرانی‌تر می‌شود؛ به عبارتی مسائل اجتماعی، سیاسی می‌شود، مسائل سیاسی، امنیتی می‌شود و همین‌طور این بحران بیشتر می‌شود. در حالی که مدیران استانی باید این مهارت را داشته باشند که حتی مسائل امنیتی را یک پله پایین بیاورند و سیاسی کنند.» امروز دیگر نمی‌توان اعتراض و گلایه مردم نسبت به موضوعی را نادیده گرفت حتی نمی‌توان به بهانه شیطنت آمریکا و فتنه اسراییل و همدستی عربستان به مردم بگوییم صبر کنید و اعتراض نکنید چون دشمن سوءاستفاده می‌کند؛ در شرایط فعلی این شدنی نیست. باید راه اعتراض قانونی را برای مردم فراهم کرد». (سایت اعتماد آنلاین ۹خرداد ۹۷)

محمود میرلوحی عضو شورای قلابی شهر تهران: «مسائل به‌صورت پلکانی بحرانی‌تر می‌شود؛ به عبارتی مسائل اجتماعی، سیاسی می‌شود، مسائل سیاسی، امنیتی می‌شود و همین‌طور این بحران بیشتر می‌شود».

صدیف بدری عضو مجلس ارتجاع در جلسه علنی مجلس ۹خرداد ۹۷با اعتراف به این‌که مردم در فشار معیشت زندگی هستند و روزبه‌روز نیازهای مردم گرانتر می‌شود با مخاطب قرار دادن آخوند حسن روحانی می‌‌گوید: «اگر فکر اساسی به این نداشته باشیم واقعاً شاید خدایی نکرده حادثه‌ها و اتفاقات سال ۹۶اتفاق بیفته از آقای رئیس خواهش می‌کنم که یک جلسه ویژه‌ این موضوع داشته باشیم».

واقعیت این است در شرایطی که مردم از ستم و چپاول این حاکمیت به جان آمده و روزانه اقشار مختلف در نقاط مختلف کشور اعتراضشان را نسبت به این وضعیت ابراز می‌دارند، این اعتراضات مردم بیانگر اوج نفرت و خشم آنان نسبت به نظام است که مهره‌ها و رسانه‌های حکومتی از آن به‌عنوان« ناامیدی مردم» نام می‌برند. حاکمیت ولایت فقیه هم طی دهه‌ها پاسخ مطالبات مردم را با سرکوب داده است. در شرایط کنونی این اهرم کارآیی‌اش را به میزان قابل ملاحظه‌ای از دست داده است. بنابراین باید به این رسانه‌ها و مهره‌های نگران، این حق را داد که از این پس هم بیشتر نگران اوضاع و بروز خشم مردم باشند.

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/d7338f14-f7ca-43a4-8ecd-1c78bb1acc9f"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات