728 x 90

تشدیدسرکوب زنان و پاسخ آتشین شورشگران

سخن روز
سخن روز

اقدامات سرکوبگرانه علیه زنان در وضعیت بحرانی رژیم پس از موشک‌پرانی و بیرون زدن سر مار تشدید شده است. خامنه‌ای در ۲۲فروردین فرمان تهاجم به‌زنان را صادر کرد و گفت: «نظام جمهوری اسلامی در مقابل هنجارشکنی دینی هم مسئولیت دارد و نباید مسئولان و مردم کوتاهی کنیم و آمران به‌معروف و ناهیان از منکر به‌وظیفه خود عمل کنند».

آخوند سعیدی در نمایش جمعهٔ قم، ضمن اعتراف به‌نیاز رژیم به سرکوب زنان به‌عنوان مقدمهٔ سرکوب اجتماعی و تشدید اختناق برای حفظ نظام گفت: «اگر ما منفعلانه برخورد کنیم آنها در اندیشه طرح کلان براندازی نظام جمهوری اسلامی هستند».

بهانهٔ حجاب و تهاجم به زنان، اولین حربهٔ رژیم برای کنترل اوضاع و بستن فضای جامعه است. اما نگرانی از عواقب آن بر اثر مقاومت زنان و بروز خشم عمومی چنان سنگین است که موجب جنگ گرگها و تنش در میان باندهای حاکم شده است.

در این باره، یک رسانه رژیم می‌نویسد: «ما الآن وارد یک مرحله جدیدی از تنش در منطقه و در شرایط نیمه‌جنگی به‌سر می‌بریم که هر لحظه ممکن است تغییرات نامیمون بکند. در چنین شرایطی مهمترین عنصر تعیین‌کننده معادله تنش خارجی، اتحاد و رضایت عمومی در داخل است... این عوامل [گشت ارشاد] با اقدامات خودسرانه خود دست‌آوردهای عملیات نظامی علیه اسراییل را به‌باد می‌دهد. این اقدامات کار را فراتر از دوقطبی کردن جامعه، به‌تنفر اجتماعی تبدیل خواهد شد» (سایت حکومتی دیدبان ایران، ۲۸فروردین ۱۴۰۳).

روزنامهٔ حکومتی اعتماد، ۳۰فروردین، نیز نوشته است: «بازگشت ونهای بدون نام گشت ارشاد به‌خیابان‌ها و موتور‌سواران و نیروهای انتظامی برای تذکر و دستگیری زنان برای حجاب تعجب‌برانگیز است. خسارت‌های ناشی از این نوع نگرش در سال ۱۴۰۱به اندازه کافی کشور را با چالش روبه‌رو کرده است‌».

«خسارت»ها و «چالش»هایی که دلواپسان نظام از آن می‌ترسند، بسا گسترده‌تر و توفنده‌تر از آنچه در سال ۱۴۰۱بود، در انتظار آنهاست. خون بیش از ۷۵۰ شهید قیام که توسط پاسداران ولایت خامنه‌ای در خیزشهای ۴۰۱ بر زمین ریخت هم‌چنان در جوشش است. لاله‌های سرخ نوروزی بر مزارهای شهیدان و سینه‌های پرسوز یارانشان در آغاز سال به ستمگران نشان داد که خروش «مرگ ظالمان» خاموش شدنی نیست.

خون مقاومت انقلابی در رگهای دختران و زنان و جوانان مجاهد و رزمندهٔ این مرز و بوم توفان به‌پا می‌کند و سلسله عملیات اختناق‌شکن کانون‌های شورشی نشانه‌های همین توفان است. قهرمانان شورشگر به اعدامهای وحشیانهٔ قضاییهٔ جلادان، به شلیکهای پاسداران به کولبران و سوختبران، به تخریب آلونکهای بی‌پناهان و به سرکوب زنان آزاده ایران پاسخهای آتشین می‌دهند و چراغ راهنما را فرا راه قیام‌آفرینان و ستمدیدگان برمی‌افروزند.

روز پنجشنبه ۳۰فروردین، کانون‌های شورشی، در پاسخ به‌سرکوب زنان آزادهٔ میهن به‌بهانهٔ حجاب، با شعار «زن، مقاومت، آزادی» قضاییه جلادان (مجتمع قضایی قدس در تهران) را منفجر کردند. و همزمان کانون‌های قهرمان در رشت، در پاسخ به‌سرکوب زنان، با عملیات تصویرنگاری، شعار «زن، مقاومت، آزادی» را در بلوار دیلمان به‌نمایش گذاشتند.

روز بعد (۳۱فروردین) جوانان شورشگر در زاهدان با برافراشتن پلاکاردهای «از زاهدان تا تهران، زن، مقاومت، آزادی» و «سر مار ولایت بیرون زد، سر مار را هدف قرار دهید» راه مقاومت برای آزادی را نشان دادند.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/084637a9-efd8-4d98-b072-8b1c7df2090f"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات