728 x 90

دروغ نجومی روحانی در مورد رشد کشاورزی

تجمع اعتراضی کشاورزان اصفهان در پل خاجو
تجمع اعتراضی کشاورزان اصفهان در پل خاجو

دروغهای روحانی در قالب «گفتار درمانی» و «امیددرمانی» رسوای عام و خاص شده است.

در شرایطی که دولت او ورشکسته و در گل نشسته است و هیچ «تدبیر» و «امیدی» در آن وجود ندارد، با این حال باز هم آخوند حسن روحانی تلاش می‌کند برای سرپوش گذاشتن بر بحرانهای لاعلاج به‌خصوص بحران سرنگونی که نظام در آن غوطه‌ور است به دروغپردازی ادامه دهد.

یکی از دروغپردازی‌های شیخ حسن روحانی که اخیراً مطرح کرده است در رابطه با کشاورزی است.

روحانی در زمینه رشد تولیدات کشاوری می‌گوید: «بیش از ۵برابر تولیدات کشاورزی ما بیشتر شده و برای این‌که مردم بدانند که روند کشاورزی کشور پیشرفت داشته همین ۵سال اخیر محصولات کشاورزی ما از محصولات رژیم گذشته بیشتر است و ۲۵تن به محصولات کشاورزی ما اضافه شده».

آمارهای رسمی مؤید دروغ بودن این ادعای شیخ شیاد است.

 

مهاجرت کشاورزان روستایی

روحانی در حالی مدعی «۵برابر شدن تولیدات کشاورزی» است که خبرگزاری حکومتی ایرانا ۱۵مهر ۹۷ در مطلبی با عنوان «دور تند آهنگ مهاجرت روستاییان به شهر» نوشت: «محمدرضا شاملو، معاون عمران روستایی بنیاد مسکن، گفت مطابق سرشماری نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵، ۳۰هزار روستای کشور فاقد سکنه هستند».

یکی از مناطق کشاورزی کشور استان اصفهان است که مدتها است به‌دلیل غارت آبشان و خشک شدن زمینهایشان توسط نهادهای حکومتی از کشاورزی محروم شده‌اند.

کشاورزان اصفهانی در سالهای اخیر به‌ویژه در سال ۹۷ بارها به‌خاطر قطع آب کشاورزیشان تجمع کردند و برای گرفتن حقابه و سایر حقوق غارت‌شده‌شان اقدام به حرکت‌های اعتراضی در مناطق مختلف استان به‌ویژه در شهرها و شهرک‌های نزدیک اصفهان کردند.

 

هیچی ندارم زندگیم را ارزان فروختم 

یکی از کشاورزان به جان آمده و معترض اصفهانی در زمینه نابود شدن زندگی کشاورزان منطقه می‌گوید: «آب هم که ندارید شغل هم هیچی – ما اصلاً هیچ شغلی نداریم خدا وکیلی باید قسم بخوریم با بخور و نمیر زندگی می‌کنیم نه دام می‌شود ضبط کرد. چون همه جا خشک است نه آب. هیچی! با یارانه زندگی می‌کنیم. در سال باید با ۴۰۰ یا ۵۰۰تومان مدارا کنیم. هیچی ندارم زندگیم را ارزان فروختم هیچی ندارم».

نمونه دیگر وضعیت کشاورزان جنوب است که به‌خاطر سیاست‌های ضدمردمی و غارتگری نظام یک میلیون از نخلهایشان در معرض انقراض قرار گرفته که نشان از عمق فاجعه در امر کشاورزی دارد.

یکی از کشاورزان در مورد خشک‌شدن نخلستانها و مزارع کشاورزی در اثر بی‌آبی و شورشدن آب رودخانه بهمن‌شیر به تلویزیون حکومتی با اشاره به نخلهای خشک شده گفت:‌ «نگاه کن این محصول است. باید ۴برابر باشد. تشنگی ابتدا برگهایشان را خشک کرد بعد شاخه‌هایشان خشک شد».

خبرنگار تلویزیون در ادامه گزارش می‌گوید: «گلایه‌های این کشاورزان را پیش جهاد آبادان بردیم می‌گوید باید در انتهای بهمن‌شیر آب شیرین را حبس می‌کردیم که نکردیم یک محدودیتهایی در کیفیت آب باید اتفاق می‌افتاد که نکردیم و این سبب شده که نخیلات ما بسیار متأثر بشوند از این شرایط».

 

روزگار سیاه کشاورزان 

در شرایطی که روحانی در مورد پیشرفت کشاورزی دروغپردازی می‌کند، یکی از کشاورزان منطقه می‌گوید: «۱۷سال است که ما را به روز سیاه نشانده‌اند به‌خاطر بی‌عدالتی و بی‌مدیریتی. من که درآمد دیگری ندارم من درآمدم از این رودخانه است و از آب و زمین خودم، نه بیمه‌ام نه بازنشستگی دارم نه حقوقی همین زیر آسمان که خدا آفریده. یک یارانه ۴۵تومان دارم. همه کشاورزان هم همین‌طور هستند ۱۷سال است که سر سنگ سیاه نشانده‌اند. زندگیمان را واژگون کردند. زندگیمان را به خاک سیاه نشاندند. تمام جوانهایمان را به مفت و به دربدری انداختند».

 

تتیرهای رسانه‌های حکومتی 

اینها حرفهای مردم در زمینه نابودی زندگی‌شان در اثر نابودی کشاورزی در ایران و در مقابل دروغپردازی روحانی در زمینه «رشد ۵برابری کشاورزی» است، اما تنها کشاورزان محروم نیستند که پته دروغهای روحانی را به آب می‌اندازند، بلکه این دروغها آن‌چنان رسوا هستند که بسیاری از رسانه‌های حکومتی نیز با تیترهایی نظیر «تعطیلی کشاورزی»، «چرا کشاورزی ایران رو به نابودی است؟»، «کشاورزی در حال نابودی است»، «خطر نابودی کشاورزی ایران» و... مطالبی دارند که همه برخلاف اظهارات دروغ روحانی است.

 

اظهارات عیسی کلانتری

یکی از این موارد اظهارات عیسی کلانتری رئیس سازمان محیط‌زیست به خبرگزاری فرانسه گفته ۷۰درصد اراضی کشاورزی ایران در حال نابودی است که یک تهدید جدی است و می‌تواند تبعاًت اجتماعی وخیمی داشته باشد».(خبرگزاری فرانسه ۱۵اکتر ۲۰۱۸)

 

مقاومت کشاورزان 

در شرایطی که آب و خاک کشاورزان توسط حاکمیت آخوندی نابود شده‌ است، آنها تسلیم شرایط موجود نشده و در برابر نابودی آب و خاکشان مقاومت می‌کنند.

یکی از اعتراضات مهم مردم، اعتراضات کشاورزان به‌خصوص در استانهای اصفهان و خوزستان است. کشاورزانی که به خاک سیاه فقر و نابودی زمین و آب نشسته‌اند.

کشاورزان همراه با سایر اقشار مختلف مردم معترض و قیام‌کننده به‌پاخواسته‌اند تا ایران را از شر حاکمیت آخوندی خلاص کنند.

آنها با سردادن شعار «کشاورز می‌میرد، ذلت نمی‌پذیرد!» بر عزم جزم خود بر پایداری در مقابل غاصبان آب و زمین‌شان تأکید می‌کنند.

کشاورزان به‌رغم فشار معیشت زندگی بر آنها و نابودی آب و زمین‌شان توسط نظام منحوس آخوندی، تسلیم شرایط نشده و با سرفرازی و عزت در برابر رژیم مقاومت می‌کنند.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات