728 x 90

رخداد ـ آتش گرسنگان بر کاخ ظالمان

تا حق خود نگیریم از پا نمی‌نشینیم.

این شعاری‌ست که روز یکشنبه ۲۱دی در شهرهای تهران، رشت، اهواز، اصفهان، اراک، خرم‌آباد، شیراز، قزوین، تبریز، مشهد، کرمانشاه، همدان، کرج، اسفراین، بروجرد، شوش و ایلام از نای کسانی برخاست که پس از سال‌ها کار و تلاش، هنوز دغدغهٔ نان دارند.

شعار بازنشستگان:

تا حق خود نگیریم از پا نمی‌نشینیم - تا حق خود نگیریم از پا نمی‌نشینیم

بازنشسته کارگر ایستاده‌ایم تا آخر - بازنشسته کارگر ایستاده‌ایم تا آخر

علاوه بر بازنشستگان، کارکنان مدارس، شهرداریها، کارگران و غارت‌شدگان در ۲۱شهر علیه نظام فاسدی که با غارت و گرانی به جان مردم افتادند تجمع اعتراضی برگزار کردند.

شعار:

گرانی و تورم بلای جان مردم - گرانی و تورم بلای جان مردم

هم‌چنین سرایداران و خدمتگزاران مدارس دولتی روز دوشنبه ۲۲دی در اعتراض به وضعیت معیشتی و اختناقی که غارتگران حاکم ایجاد کردند در مقابل مجلس آخوندی تجمع کرده و با صدای بلند گفتند:

یک نفر از معترضان:

حرف میزنی میگه نمی‌خوای برو بیرون. جوونیم ‌رو گذاشتم. من جوونی خودم و خانواده‌ام را گذاشتم

حقوق ما ریالیه تورم دلاریه - حقوق ما ریالیه تورم دلاریه

در همین روز کشاورزان شرق اصفهان ضمن اعتراض به فریبکاری و وعده‌های دروغین کارگزاران خامنه‌ای، مقابل رادیو و تلویزیون رژیم در این شهر تجمع کردند

یک هم‌وطن کشاورز:

برج۶ که آب‌رو بستند. بعدش بنا بود برج۸ آب به ما بدهند گفتند سد آب ندارد. چرا؟ به‌خاطر بی‌قانونی اداره آب‌مان ۵۰۰میلیون متر‌مکعب آب ما را برداشتند.

یک هم‌وطن کشاورز:

از هیچ‌کس آب نمی‌خواهیم ۷۵درصد آب زاینده رود مال کشاورز است

بیش از ۴هزار و یکصد تجمع اعتراضی از ابتدای سال، و رودرویی مستمر گرسنگان با نظام غارت در سراسر میهن، نشانهٔ شعله‌های فروزان خشمی‌ست که تا سوزاندن کاخ ظالمان خواهد داشت.