728 x 90

رخداد ـ خروش مردم افغانستان علیه قاتلان و پاسداران خامنه‌ای

بیش از ۴۰روز از جنایت پاسداران در قتل وحشیانه کارگران افغان گذشت.

نماینده پارلمان افغانستان: «وقتی داخل خاک ایران می‌شوند توسط نیروهای مرزی صالح‌آباد دستگیر می‌شوند اولاً دست و پای اینها را با چوب می‌شکنند و تعداد ۵۰نفر را به داخل آب می‌اندازند».

به‌دنبال این جنایت، موجی از محکومیت و اعتراض علیه قاتلان به‌راه افتاد اما دوباره پاسداران در ۱۴خرداد یک خودرو حامل مهاجران افغانی را در مسیر انارـ مهریز به رگبار بسته و ۳نفر را در آتش سوزاندند.

اعتراض مردم افغانستان: «هم‌وطنان مهاجر ما به‌خاطر یک لقمه نانی می‌روند زنده زنده به آتش کشیده می‌شوند... مهاجرینی که فقط به‌خاطر خاص کار به ایران می‌برن اونا رو زنده زنده از بین می‌برن».

حزب همبستگی افغانستان یکشنبه ۱۸خرداد با تجمع اعتراضی و پاشیدن رنگ به سردر ورودی سفارت رژیم آخوندی در کابل، نفرت مردم افغان را از قاتلان حاکم بر ایران ابراز کردند.

۲روز بعد اعضای حزب مشارکت ملی افغانستان با شعار لعنت بر خمینی و مرگ بر رژیم آخوندی خشم و انزجار خود را جنایت پاسدران خامنه‌ای ابراز کردند و تصاویر خلیفه ارتجاع را به آتش کشیدند.

خروش زنان افغانستان در شهرستان فراه، سیلی دیگری بود بر بناگوش ارتجاع. معترضان ضمن آتش زدن عکس‌های خامنه‌ای، خواستار مجازات عاملان جنایت شدند.

در این تجمع مردم افغانستان در پیوند با جوانان شورشی ایران، تصاویر شهیدان قیام آبان ایران را با خود حمل می‌کردند.

بالای بنر شهیدان این عبارت به‌چشم می‌خورد: «رژیم آدمکش و منفور ولایت فقیه ایران با قتل صدها جوان رشید و شجاع چند صباحی به عمر ننگینش افزود اما این ننگ بشریت در خون پاک مبارزان و توفان خشم مردم غرق شدنیست.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/fc5f8e68-6f63-4428-8fb2-3e22a3ba7fea"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات