728 x 90

رخداد ـ گزارش سی.ان.اس نیوز آمریکا در مورد محاکمه اسداله اسدی در بلژیک

سی ان اس نیوز ۴آذر۹۹: «با وجود تلاشهای آشکار رژیم ایران برای جلوگیری از افشای ابعاد فعالیت‌های تروریستی آن در خاک اروپا، یک محاکمه جنجالی قرار است اواخر هفته جاری در بلژیک شروع شود.

کسی که قرار است در این دادگاه حاضر شود اسدالله اسدی است که پیش‌تر به‌عنوان دیپلمات در سفارت رژیم ایران در وین کار می‌کرد و هم‌چنین سه نفر دیگر که متهم به همکاری با اسدی در بمب‌گذاری یک گردهمایی عظیم در نزدیکی پاریس هستند. این گردهمایی توسط جنبش ایرانیان مخالف برگزار شده بود و در آن شماری از شخصیتهای برجسته دیپلماتیک بین‌المللی نیز حضور داشتند.

رژیم ایران دولتهای مربوطه شامل بلژیک آلمان و فرانسه و اتریش را متهم به نقض مصونیت کنوانسیون وین کرده است.

از آلمان به‌خاطر دستگیری اسدی و استرداد او به بلژیک و از بلژیک به‌خاطر محاکمه کردن او و از اتریش به‌خاطر لغو مصونیت دیپلماتیک او و از فرانسه به‌خاطر انسداد سرمایه‌های او و سرمایه‌های یک مقام ارشد وزارت امنیت و اطلاعات رژیم ایران خشمگین است.

لوموند فرانسه اخیراً گزارش کرد که رئیس سرویسهای امنیتی دولتی بلژیک VSSE (وی.اس.اس.ایی) دادستان رامطلع ساخته است که این بمب‌گذاری طراحی شده به‌نام رژیم ایران و زیر نظر رهبری آن بوده است.

اسدالله اسدی برای ملاقات با یک زوج ایرانی که در بلژیک زندگی می‌کردند امیر سعدونی و نسیمه نعامی به لوگزامبورگ سفر می‌کند. در محل قرار، او به آنها مقادیر قابل توجهی بمب دست‌ساز قدرتمند تی ای تی پی TATP ومبلغی یورو معادل ۱۴۰۰۰دلار می‌دهد.

. پلیس آلمان که در آماده‌باش بود، اسدی را در پمپ‌بنزین باواریا دستگیر کرد.

در گردهمایی شورای ملی مقاومت ایران در پاریس در ۳۰ژوئن۲۰۱۸، مریم رجوی پرزیدنت شورای ملی مقاومت و رودی جولیانی و نیوت گینگریچ سخنگوی پیشین مجلس نمایندگان آمریکا حضور داشتند.