728 x 90

رویارویی مجاهدین با رژیم در ورشو بخشی از صورت‌مسأله اصلی

تظاهرات حامیان مقاومت ایران در ورشو
تظاهرات حامیان مقاومت ایران در ورشو

تظاهرات ایرانیان آزاده و حامیان مقاومت ایران در ورشو لهستان علیه تروریسم و جنگ‌افروزی رژیم و در حمایت از قیام مردم ایران و کانون‌های شورشی، حکومت آخوندی را سخت به وحشت انداخته است.

رسانه‌های حکومتی از هر دو باند نسبت به تظاهرات مقاومت در ورشو سوزوگداز کرده‌اند که گزیده‌ای از آنها به شرح زیر است:

خبرگزاری نیروی تروریستی قدس نوشت: «از جمله طرف‌هایی که برای تقویت این نشست در ورشو حضور یافته‌اند، جمعی از اعضای مجاهدین هستند. نماینده ارشد این گروه ساعتی پیش گفتگویی تلویزیونی با شبکه اسکای‌نیوز انجام داد».(تسنیم ۲۴بهمن ۹۷)

خبرگزاری سپاه پاسداران با تیتر: «وکیل ترامپ در تجمع مجاهدین در ورشو سخنرانی کرد» هراس خود را نشان داد و افزود:

«در این تجمع که در نزدیکی محل برگزاری نشست ورشو در جریان است، «رودی جولیانی» وکیل شخصی «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا جزء سخنرانهای اصلی است و در سخنرانی‌اش بار دیگر از آرزوی تغییر نظام در ایران صحبت کرده است».(خبرگزاری فارس ۲۴بهمن ۹۷)

خبرگزاری دولتی ایرنا هم با تیتر «وکیل ترامپ در جمع مجاهدین از بر اندازی نظام ایران سخن گفت» وحشت حاکمیت را بارز کرد و افزود: «به گزارش خبرگزاری رویترز، جولیانی ساعتی بعد در صفحه توئیتر خود عکسی از «مریم رجوی» منتشر کرد و مدعی شد که سازمان مجاهدین خلق تنها سازمانی است که می‌تواند جایگزین رژیم ایران شود».(ایرنا – ۲۴بهمن ۹۷)

تلویزیون حکومتی رژیم نیز گفت: «اما بشنوید از لهستان که امروز مجاهدین به حمایت میدانی نشست ورشو آمدند. جولیانی، وکیل ترامپ، در تجمع مجاهدین حاضر شد تا رسانه‌ها این تجمع را منعکس کنند».(تلویزیون شبکه یک ۲۴بهمن ۹۷)

حمیدرضا آصفی، سخنگوی اسبق وزارت‌خارجه نیز در وحشت از تظاهرات مقاومت در ورشو گفت: «البته اقدام زشتی در این نشست اتفاق افتاد که به‌نظر من لهستان باید در این خصوص پاسخ بدهد و آن تریبونی بود که در اختیار مجاهدین قرار گرفت... و در کنار (کنفرانس) سعی کردند مجاهدین را جمع کنند و آقای جولیانی برای آنها سخنرانی کرد».(خبرگزاری ایلنا ۲۶بهمن ۹۷)

 

این ابراز هراس‌ها از مقاومت ایران و تظاهرات هوادارانش در ورشو از یک واقعیت برجسته ناشی می‌شود و آن هراس آنها از رویارویی اصلی و نهایی است که در راستای سرنگونی رژیم توسط مقاومت ایران انجام می‌گیرد.

طی ۴۰سال گذشته نیز همواره صورت‌مسأله اصلی سیاسی در ایران عبارت بوده از رویارویی این مقاومت با نظام آخوندی و در حال حاضر نیز صورت‌مسأله اصلی همین است.

 

نقش تاثیرگذار آلترناتیو دموکراتیک

نقش تاثیر‌گذار مقاومت ایران و مجاهدین خلق در افشای جنایت‌های حکومت آخوندی و ایزولایسیون آن در سطح بین‌المللی آن‌قدر برجسته‌ است که رسانه‌های حکومتی نمی‌توانند نسبت به آن آه و فغان سرندهند.

خبرگزاری نیروی تروریستی قدس در رابطه با تظاهرات در ورشو می‌نویسد که هواداران مجاهدین برای «تقویت این نشست در ورشو حضور داشته‌اند» و تلویزیون حکومتی نیز از تظاهرات مقاومت ایران به‌عنوان حامی میدانی کنفرانس نام می‌برد.

اذعان آنها به جایگاه مقاومت ایران و تاثیر‌گذاری آن در سطح بین‌المللی، نگرانی از عملکرد مهمترین هماورد رژیم آخوندی را نشان می‌دهد.

مقاومتی که طی سالیان متمادی با فعالیت مستمرش در اروپا و آمریکا همواره نقض حقوق‌بشر در داخل کشور، فعالیت‌های تروریستی در داخل و خارج کشور، فعالیت‌های اتمی و سایر فعالیت‌های مخرب آن را افشا کرده است.

به این دلیل است که سخنگوی اسبق وزارت خاجه رژیم را برآشفته کرده که چرا در ورشو «تریبون در اختیار» آن و هوادارانش گذاشته شده است!

 

صورت‌مسأله اصلی سیاسی

طی ۴۰سال گذشته همواره صورت‌مسأله اصلی سیاسی در ایران عبارت بوده از رویارویی این مقاومت با رژیم و در حال حاضر نیز صورت‌مسأله اصلی همین است.

مقاومتی که در این سالیان با اتکا به قدرت خود و مردم ایران حاکمیت آخوندی را به ورطه سرنگونی انداخته است و در نهایت نیز آن را سرنگون خواهد کرد.

این مقاومت قیام مردم ایران و کانون‌های شورشی را نمایندگی می‌کند و نقش خود را به‌عنوان جایگزین دموکراتیک رژیم در صحنه‌های عملی داخلی و بین‌المللی تثبیت کرده است.

و شگفت‌آور نیست که سردمداران، مهره‌ها و ایادی با جیره و مواجب و بی‌جیره و مواجب پیوسته از فعالیت‌های آن ابراز نگرانی می‌کنند.

و این فعالیتها و اقدامات گسترده داخلی و بین‌المللی همین آلترناتیو دموکراتیک است که بحرانها و تنگناهای رژیم را به سمت سرنگونی نظام هدایت کرده و از این پس نیز تا روز سرنگونی هدایت خواهد کرد.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات