728 x 90

زاینده رود و چشمه علی خشک شدند؛ اعتراف عضو شورای قلابی شهر تهران

زاینده رود
زاینده رود

احمد مسجد جامعی عضو شورای قلابی شهر تهران در به‌اصطلاح اجلاس شورای عالی استانها به خشک شدن زاینده رود و چشمه علی اعتراف کرد و گفت: طبیعت ایران در حال از بین رفتن است. با کسی تعارف نداریم؛ زاینده رود و چشمه علی (در جنوب تهران) خشک شدند و کارون در معرض آسیب قرار دارد.

 

خبرگزاری رسمی رژیم آخوندی ایرنا به‌نقل از احمد مسجد جامعی نوشت:

چرا از مترو برای خشک شدن چشمه علی شکایت نمی‌شود در حالی که باید از تمام کسانی که باعث از بین رفتن آثار ایران می‌شوند، شکایت شود.

مرگ ناشی از خشک شدن زاینده رود به مراتب سخت‌تر از خفگی در آب زاینده رود است که تابلوی آن از گذشته در کنار زاینده رود باقیمانده است.

 

لازم به یادآوری است که خشک شدن رودخانه‌ها و تالابها محصول سیاستهای غارتگرانه و چپاولگرانه نهادهای حکومتی مثل سپاه پاسداران و سایر ارگانهای چپاول و سرکوب است.

 

بیشتر بخوانید:

بخشی از مطلب فاجعه زیست بوم ایران در نقطه بی‌بازگشت

اما امروز در نتیجه سیاستهای غلط و ضد‌مردمی نظام ولایت‌فقیه، زاینده رود که مهمترین رودخانه فلات مرکزی ایران که آبگیر باتلاق گاوخونی بود عملاً خشک شده است و مرداب یا باتلاق گاوخونی در اصفهان به برهوتی بدل شده است. کارشناسان محیط‌زیست ابعاد و آثار خسارتهای ناشی از خشکی زاینده رود و باتلاق گاوخونی را یک فاجعه در ابعاد کلان زیست محیط کشور محسوب نموده‌اند.

روزنامه حکومتی مهر ۱۶اردیبهشت ۹۶ تحت عنوان غبار گاوخونی در چشم مردم ورزنه به تبعاًت خشکی زاینده رود و باتلاق گاوخونی این‌گونه اعتراف می‌کند:
بیش از ۱۲سال است این تالاب قطره آبی از زاینده‌رود را بر تن خود حس نکرده است و اگر آبی در طول این مدت وارد تالاب گاوخونی شده است فقط شامل ذهاب و پساب بوده است. گاوخونی اکنون تقریباً خشک شده است و فصل گرما که آغاز شود عرض تالاب را می‌توان با موتور سیکلت پیمود.

-دریاچه‌ هامون سومین دریاچه بزرگ ایران پس از دریاچه خزر و دریاچه ارومیه به‌عنوان هفتمین تالاب بین‌المللی جهان و بزرگترین دریاچه آب شیرین کشور با وسعت ۲۴۰هزار هکتار در حال حاضر به بیابانی خشک و لم یزرع تبدیل شده است. این دریاچه که از سه دریاچه کوچک به نام‌های هامون پوزک، هامون سابوری و هامون هیرمند تشکیل می‌شد در زمان فراوانی آب به یکدیگر متصل می‌شدند و دریاچه مشترک هامون بین افغانستان و ایران را تشکیل می‌دادند.(جزئیات بیشتر)

 

زاینده رود در چنگال مرگ

در پی تخریب محیط‌زیست ایران و خشک رودخانه‌ها، دریاچه‌ها و تالابهای مختلف توسط رژیم چپاولگر آخوندی نوبت به نابودی و تخریب زاینده رسید. خبرگزاری اطلاعات آخوندها موسوم به مهر خبر داد که زاینده رود مسیر فاضلاب می‌شود و یک فاجعه زیست محیطی در استانهای چهارمحال و بختیاری و اصفهان به‌وجود می‌آید. رژیم آخوندی در یک طرح چپاولگرانه قصد دارد مسیر رودخانه زاینده رود در استان چهارمحال و بختیاری را به بهانه احداث سد تغییر دهد و مسیر رودخانه به مسیر فاضلاب تبدیل می‌شود که این امر به نابودی کشاورزی و باغات منطقه منجر می‌شود.(جزئیات بیشتر)

 

خشک شدن مجدد بستر زاینده رود

جریان آب در زاینده رود مجدداً قطع شده و بستر این رودخانه خشک شد.

بنا‌ به خبرهای رسیده، کارگزاران رژیم آخوندی روز جمعه ۲۰خرداد ۹۶ مجدداً بدون هیچ دلیلی خروجی سد زاینده رود را کاهش دادند و بستر زاینده رود در شهر اصفهان خشک شد.

در جریان انتخابات قلابی پس از فشارهای قشرهای مختلف مردم در اصفهان، نظام آخوندی نهم فروردین سال جاری خروجی سد زاینده رود را مقداری افزایش و آب در زاینده رود جاری شده بود.(جزئیات بیشتر)

 

مطالب مرتبط:

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات