728 x 90

زیباترین کهکشان

کهکشان در اشرف۳
کهکشان در اشرف۳

مجموعه تظاهرات هموطنان ایرانیان آزاده در شهرهای مختلف اروپا و آمریکا طنین‌انداز شده و کماکان ادامه دارد. این تظاهرات مقدمه و در عین‌حال مکمل یکی از بالاترین تهاجمات سازمان مجاهدین به رژیم رو به زوال آخوندی در سالهای اخیر بود که در کهکشان اخیر در اشرف۳ متبلور شد.

گفتنی‌ درباره این کهکشان خیره‌کننده و تاثیراتش از جوانب مختلف، بسیار است. این کهکشان که خود شامل برنامه‌ها و تجمعاتی چندروزه در آلبانی بود حامل امتیاز «اولین بار» بودن در وجوه گوناگونی بود که به چند مورد اشاره‌یی گذرا می‌کنیم:

این تجمع باشکوه، اولین کهکشان مجاهدین و مقاومت ایران در آلبانی بود. این‌که مجاهدین که روزگاری در لیست تروریستی بودند اکنون در یکی از پایتخت‌های اروپایی دارای مرکز تجمعی مستقل و متمرکز و در عین‌حال گسترده و زیبا باشند مهمترین بوالعجب کهکشان امسال بود که چشم‌ همه دوستان مقاومت را روشن و پرنور و چشم دشمنان را کور کرد. شاید بشود رونمایی از اشرف۳ را بالاترین دست‌آورد سازمان مجاهدین و مقاومت ایران در این کهکشان دانست.

همچنین این کهکشان اولین کهکشانی بود که با حضور رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت مریم رجوی در بین رزمندگان برگزار می‌شد. خالق انقلاب ایدئولوژیک درونی مجاهدین برخلاف سالهای پایداری و محاصره و روزگار دوری و فراق، این‌بار در بین همه عشاق و مجاهدان خود بود.

در این کهکشان برای اولین بار تقریباً همه سخنرانان در آن حاضر حاضر گفتند. مجاهدین این بار جهانی را برانگیخته و همه شخصیتهای جهانی دنیای دیپلماسی برخلاف نرمهای معمول دنیای سیاست، احترام خودشان را با مشتهای گره کرده در فریادهای «حاضر! حاضر!» به حقانیت مجاهدین و منش انقلابی آنان ابراز می‌کردند.

این کهکشان اولین کهکشانی بود که تقریباً همه مجاهدین در آن شرکت داشتند. پیش‌تر، به‌دلیل این‌که بدنه اصلی سازمان مجاهدین در اشرف و لیبرتی یا آلبانی بود، عملاً امکان حضور در پاریس و شرکت مستقیم در مراسم وجود نداشت.

برای اولین بار بود که تنها آلترناتیو دموکراتیک و مردمی به صفت ارتش آزادیبخش و تشکیلاتی پولادین از نزدیک در برابر چشمان شخصیتهایی از ۵قاره جهان قرار گرفت. بسیاری از مهمانان در شبهایی که مهمان مجاهدان بودند به ضیافت مجاهدان رفتند و از اماکن و سالنها و ساختمانها و نقاط دیدنی و... بازدید کردند. در کنار آنان نشستند و از تجربیاتشان شنیدند. در داخل مجاهدین، صفوف و اتحاد و جنگندگی و ایمان خواهران و برادران مجاهد را دیدند و حیرت کردند. آنان با دیدن این جمع متشکل و پولادین اذعان می‌کردند که تنها همآورد آخوندهای دژخیم این دلاوران هستند.

برای اولین بار بود که هر مجاهدی در آماده‌سازی این کهکشان دست داشت چرا که در کهکشانهای سابق بیشتر بار مسئولیت بر دوش کادرها و هواداران زحمتکش مستقر در اروپا و آمریکا بود. البته این بار نیز هواداران شیفته و مایه‌گذار سازمان با سلسله تظاهراتشان مرام و منش انقلابی خود را در پشتیبانی از سازمان پیشتاز کشورشان تا انتها اثبات کردند و خود این امر نیز اولین بار بود که کهکشان سازمان مجاهدین با سلسله تظاهرات‌های عظیم و خیره‌کننده در بزرگترین شهرهای اروپا و آمریکا همراهی و برجسته ‌می‌شد.

مجاهدان آزادی بارها توانمندی خود را در پروژه‌های بزرگی مثل ساختن و آباد کردن اشرف و لیبرتی با حداقل امکانات به منصه ظهور رسانده بودند ولی برای اولین بار ساختن و رونمایی از اشرف۳ در کوتاه‌ترین زمان توسط مجاهدین انجام شد. در این مدت مشغله همه مجاهدان آماده شدن پروژه‌ها در زمان مقرر شده بود و هیچ‌کس به خودش فکر نمی‌کرد. آنها ارزشهایی مثل کمک کردن به دیگران، ایثار کردن، کار کردن زیر دست هر مجاهد دیگر و به تعهدات دیگران اولویت دادن را در این مرحله به‌طور روزمره تمرین و اجرا کردند. در نهایت به همه این دلایل گفته شده مأموریت این بار مجاهدان به بهترین شکل انجام شد.

این اول کهکشانی بود که بعد از تحولات سیاسی اخیر و بحرانهای دامن‌گیر رژیم و شکست کامل برجام در سایه بالاترین تحریم‌های ۴۰سال گذشته علیه رژیم برگزار شد. در شرایطی که یکی از مهمترین مسایل روی میز مربوط به ایران، موضوع آلترناتیو این رژیم است. مجاهدین علاوه بر پیشتازی در نبرد آزادی‌بخشی که ۴۰سال است شبانه‌روز ادامه دارد، این بار نیز با این تجمعات باشکوه و این قدرت‌نمایی شگفت‌انگیز، همآوردی خود علیه رژیم و صلاحیت و توان جایگزینی آن را به نمایش گذاشتند. سازمان مجاهدین با این عرض‌اندام بیش از هر زمان دیگر در تعادل‌قوای سیاسی اوج گرفت و بیشترین توجهات را به خود جلب کرد.

خلاصه این‌که مجموعه ‌این تظاهرات و همراه با آن مراسم و تجمعات چند روزه در اشرف‌۳ چون حاوی «اولین» و مهمترین عوامل قابل‌ توجه و تعیین‌کننده در دنیای سیاست بود، زیباترین و باشکوه‌ترین و تاثیرگذارترین کهکشان سالیان اخیر را به نمایش گذاشت. این حرکت و تهاجم سیاسی از طرف دشمن شماره یک آخوندها ضربه‌ای بزرگ به رژیمی بود که بعد از شکست برجام و سخت‌ترین تحریم‌ها در اوج انزوا و حداکثر تشتت و بدترین شرایط خود به‌سر می‌برد. به همین دلیل به درستی مجاهدان از این مرحله مهم و سرنوشت‌ساز با عنوان «کهکشان کهکشانها» یاد می‌کنند. یعنی همه چیز آن جدید و کیفاً متفاوت با قبل بود و قطعاً از این نقطه به بعد چیزی در تعادل‌قوای سیاسی چرخیده است و یک گزینه واقعی که بار سرنگونی را سالهاست است به‌ دوش می‌کشد در دسترس است.

بر همه مجاهدان و هموطنان دست‌اندرکار این کهکشان عظیم درود!

ب. علیرضایی

 

مسئولیت محتوای مطالب وارده برعهده نویسنده است