728 x 90

سررسید مکافات ۴۲ سال کِشت مین

قرنطینه شهرها
قرنطینه شهرها

در یک نگاه شتابان به کارنامهٔ ۴۲ سالهٔ آخوندها با رأس ولی‌فقیه، همهٔ شواهد نشان می‌دهند که این نظام، متخصص کاشتن مین در مسیر آزادی و آسایش و رفاه مردم ایران و منطقه بوده است. از شروع زن‌ستیزی در اسفند ۵۷، از باندهای لمپن ـ چماقدار علیه آزادی‌های سیاسی و مدنی، از جنگ ضدمیهنی، پر کردن زندانها، اعدامها و قتل‌عام، قتل‌های زنجیره‌یی، کشتار کشیشان، کشتار در مکه، دخالت‌های منطقه‌یی، راه‌اندازی انواع گشتها، نابودی جنگل‌ها و سدها و رودخانه‌ها و... تا اکنون کاشتن مین کرونا در شهرها و خانه‌خانهٔ ایران‌زمین.

کرونا کماکان افشاگر یک سیاست ضدبشری می‌باشد که توسط خامنه‌ای اتخاذ شده است. کرونا افشاگر یک بی‌کفایتی و بی‌لیاقتی در حکومت‌مداری نظام اسلامی آخوندها شده است.

 

از آنجا که آخوندهای مفتخور، حکومت را نه یک مسئولیت برای پاسخگویی به نیازهای جامعه، بلکه فرصتی برای سلطه و قدرت و چپاول حداکثری می‌دانند، همگی مجسمهٔ بی‌تدبیری و بی‌کفایتی و نمونه‌های بی‌نظیر دست‌یازی به مین‌کاری برای پیشبرد راه‌کارهای‌شان هستند. خامنه‌ای با تصمیمی شقاوت‌بار، خریدن واکسن خارجی را ممنوع کرد. حالا که هزاران ایرانی به‌دلیل فقدان واکسن جان‌باخته‌اند، خامنه‌ای با بی‌شرمی حیرت‌انگیز امر به وارد کردن واکسن خارجی می‌کند. هم‌زمان با شروع کار دولت گماشته‌اش، رسانه‌های حکومتی می‌نویسند: «وارد کردن واکسن فایزر کلید خورد».

 

در ادامهٔ سریال مین‌کاریها سر راه مردم، اکنون نوبت به قرنطینه کردن شهرها برای به‌اصطلاح مهار کرونا رسیده است. قرنطینه‌یی که یک رسانهٔ حکومتی در گزارشی دربارهٔ آن می‌نویسد:

«آبروی قرنطینه را بردیم. در تمام کشورهای جهان قرنطینه دارای مبانی و اصول مشخصی است که بدون رعایت آنها این مفهوم تحقق نخواهد پذیرفت» (آفتاب یزد، ۲۶مرداد ۱۴۰۰).

 

این روزنامه سپس پوشالی و فرمالیستی بودن قرنطینه را که بیشتر جان مردم را به خطر می‌اندازد، با نمونه‌هایی که فقط گویای افتضاحی به‌نام قرنطینه است، شرح می‌دهد. معلوم می‌شود اعلام قرنطینه فقط متن یک خبر بوده است، بدون هیچ برنامه و تمهیدات و تأمین شرایط آن برای شهروندان. دقت کنید:

«تعطیلی اعلام می‌شود در حالی که تمهیداتی باید در این زمینه فراهم می‌شد:

ـ اعلام تعطیلی پمپ بنزین‌ها در جاده‌ها برای جلوگیری از حرکت درصد قابل توجهی از هموطنان.

ـ مسدود نمودن مبادی ورودی و خروجی شهرهای توریست‌پذیر و اعلام رسمی و بدون اغماض ممنوعیت.

ـ تعطیل نمودن اماکن عمومی از جمله سینماها، مراکز تفریحی و ورزشی، ادارات و بانکها، مغازه‌ها و پاساژها».

 

فرمالیسم در نظام آخوندی مترادف با شیادی و دجالیت و یکی از مین‌کاریهای تبلیغاتی است. برای اعلام قرنطینه، تبلیغات و هیاهو راه می‌اندازد که نشان دهد نظام عزم مبارزه با کرونا را دارد، ولی هیچ‌گونه اقدامی صورت نمی‌گیرد که از قضا مین‌کاری با کرونا بیشتر مد نظر می‌باشد. همان رسانهٔ حکومتی به دو نمونه از عمومی‌ترین نشانه‌های نقض قرنطینه اشاره می‌کند:

«مترو و اتوبوس‌ها با همان ازدحام سنتی خود دایر هستند. ترافیک در خیابانهای اصلی غوغا می‌کند».

 

در ادامهٔ نشانه‌های فرمالیسم به‌معنی شیادی و دجالیت، کارگزاران نظام ولایی ادعای دروغین قرنطینه می‌کنند، ولی بدون پرداختن هیچ بهایی از جانب دولت در قبال تأثیر قرنطینه بر نیازهای صنفی مردم. نظام ملایان هزینهٔ قرنطینه شدن را هم برعهدهٔ خود مردم می‌گذارند. معنی‌اش این می‌شود که بدون هیچ‌گونه احساس مسئولیت در قبال تأمین مایحتاج مردم، آنها را بیشتر درگیر ابتلا به کرونا می‌کنند. این قرنطینهٔ فرمالیستی را همان روزنامه برملا نموده است:

«هیچ‌گونه طرح یا برنامه کمک مالی و جنسی برای اقشار نیازمند و فرودست تدارک دیده نشده است».

 

مشاهده می‌شود که حاکمیت ولایت فقیه مردم را گرفتار انواع مین‌ها از نمونه‌های یادآوری شده تا گرانی و بیکاری و بی‌آبی و بی‌برقی و کرونا و واکسن کرده است. اما به‌راستی این مین‌ها در یک مجازات اتودینامیک، با جنبش و قیام و تکانه‌های مردم ایران، تنها علیه سلطه‌گری و تمامیت‌خواهی مین‌کاران منفجر خواهند شد.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/802f2008-3c69-41bb-808c-701c4408118b"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات