728 x 90

سیل و سونامی اعتراضهای مردم

سیل و سونامی
سیل و سونامی

اکنون گرچه مردم ما با سیلی ویرانگر درگیر هستند اما همزمان رژیم و بالاترین مقاماتش را با سونامی اعتراضهای خود مورد حمله قرار داده‌اند.

این ماجرا بی‌شک دنباله‌ای خواهد داشت که عواقبش برای فاشیسم مذهبی حاکم بر ایران بسیار ناگوارتر از آن‌چیزی است که خامنه‌ای حتی به مخیله‌اش خطور کند!

 

مردمی قدرشناس با حافظه تاریخی بسیار قوی

واقعیت این است مردم کشور ما حامل یک سری ارزشهایی هستند که تاریخاً در وجودشان نهادینه شده است. مهمانوازی، یاری رساندن به افراد ضعیف، کمک به همسایه در روزهای سخت و... اما در کنار اینها، قدرشناسی مردم ایران واقعاً نمونه است. اگر کسی برای آنها کاری کرده باشد هرگز فراموش نمی‌کنند. این ارزش در تمامی طول تاریخ وجود داشته است.

به‌عنوان نمونه هرگز مردم ستارخان و باقرخان و مصدق را فراموش نمی‌کنند و همیشه با احترام خاصی از آنها یاد می‌کنند.

یا در جریان انقلاب ضدسلطنتی ۵۷ همگان دیدند که مردم از فداییها و مجاهدین که سال‌ها در زندانهای شاه خائن زیر شکنجه بودند، چگونه استقبال کردند. از این قبیل موارد دهها نمونه دیگر هم می‌توان آورد که در حوصله این نوشته نیست.

در جریان سیل ۹۸ نیز همگان شاهد بوده و هستند که

مردم شیراز و پلدختر و اهواز و.... چگونه در هر کلیپ و یا پیامی مستمراً از کمکهای مردم قدردانی می‌کنند. لذا رژیم ددمنش و غدار آخوندی بی‌جهت و خیلی هم به‌صورت ابلهانه به‌دنبال این است که نکرده‌های خود را آخوندوار نه تنها بپوشاند بلکه متقابلاً کمکهای مردمی را هم به اسم خودش مصادره کند.

امری که با برخورد تند مردم مواجه شده است.

 

آنچه که مردم به مقامات رژیم می‌گویند

در این یادداشت از صدها کلیپ منتشر شده در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی به چند نمونه پرداخته می‌شود که گویای همین وضعیت است.

  • در یک کلیپ، مردمی که در یک نقطه جمع شده‌اند به استاندار رژیم در خوزستان (پاسداری به اسم شریعتی) می‌گویند آقا‌جان نخواستیم برو پی کار خودت!
  • در یک کلیپ دیگر یکی از جوانان خطاب به مقامات رژیم که سرگرم مصاحبه بود در حالی که بسته‌های مواد غذایی را نشان می‌دهد فریاد کنان می‌گوید: نگاه کن اینها همه‌اش مال مردم است نه هلال احمر و نه کسی دیگر! کجایید شما که حرف از انتخابات می‌زنید.
  • در یک کلیپ دیگر که به مردم گفته شده خانه هایشان را ترک کنند یک هموطن می‌گوید کجا برویم؟ زیر باران و تگرگ و سرما کجا برویم؟ یک جایی بدهبد برویم آنجا! همین هموطن از سر ناچاری کارت هویتش را نشان می‌دهد و از مردم می‌خواهد که به شماره حساب خود وی کمک کنند.
  • در یک کلیپ دیگر مردم در کنار هلیکوپتر با شعارهای مرگ بر خامنه‌ای و مرگ بر روحانی با نیروهای رژیم برخورد می‌کنند.
  • در یک کلیپ دیگر یکی از هموطنان آگاه و شریف به استاندار مزدور خوزستان می‌گوید تو برو توی دفترت بنشین و کاری به کار ما نداشته باش مردم به ما کمک می‌کنند.
  •  

فریادهای یک ساکن هور

روز جمعه ۲۳فروردین ۹۸یکی از سیل‌زدگان منطقه هورالعظیم خوزستان فریاد اعتراض خودش را علیه کارگزاران رژیم آخوندی و بی‌عملی و بی‌کفایتی آنان بلند کرد و گفت:

«به داد این ملت بدبخت برسید! کلی از مزارع زیر آب رفته، هور العظیم ۳هزار ۴هزار هکتار زمین زیر آب رفته است ملتی که با یارانه در حال امرار معاش هستند والله برای شما (حکومت آخوندی) قباحت دارد برای شما سؤال پیش نمیآید وجداناً چگونه سرتان را روی بالش می‌گذارید و می‌خوابید؟ هیچی را از دست نمی‌دهید نه گاوی دارید نه گوسفندی نه زمین زراعی دارید هیچی ندارید چرا؟چون این ملت بدبخت که دارند با یارانه زندگی می‌کنند نیستید. درد این ملت را نمی‌فهمید. نمی‌دانید آقای نماینده مجلس، شما که از آقای جهانگیری دارید انتقاد می‌کنید خود آقای جهانگیری آورده شما را بالا............والله نمی‌توانید چون شایستگی‌اش رو ندارید. توی مجلس می‌روید حق دفاع ندارید. فقط یه موتور امضا شدید. یه ماشین امضا شدید. نمی‌تونید لایروبی کنید».

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات