728 x 90

شعبده‌های آخوندی در سال ۹۷

شعبده‌های آخوندی!
شعبده‌های آخوندی!

هر مسأله‌ای پاسخی دارد، تنها کاری که باید کرد یافتن آن پاسخ است. بر این سیاق حل عمده مشکلات مملکتی هم ناگزیر باید پاسخی داشته باشند و در نتیجه کار حکومت نیز فقط و فقط باید یافتن آن پاسخ‌ها باشد. این‌، یک قضیه ساده منطقی از جنس مسائلی هم‌چون «دو دوتا؟ چهارتا!» است.

با این مقدمه نگاهی کنیم به سخنان نوروزی خامنه‌ای و روحانی و آنچه که درباره حل مشکلات کشور گفتند تا بعد یک نمونه از پاسخ‌های آخوندی به مشکلات مملکتی را بررسی کنیم.

 

پاسکاری مشکلات بین خامنه‌ای و روحانی

خامنه‌ای در پیام نوروزی ۹۸ خود ضمن اذعان به زیاد شدن مشکلات معیشتی مردم در سال ۹۷ تلاش کرد مشکلات را ناشی از «مدیریت‌های نارسا» قلمداد کرده و به گردن دولت روحانی بیاندازد.

متقابلاً روحانی نیز تلاش کرد با ایجاد کمترین تحریک، پاسخ خامنه‌ای را بدهد. روحانی گفت: «مشکلات از بیرون مرز وارد شده»! بعد هم اضافه کرد:‌ «همه ما باید احساس مسئولیت کنیم. این مسئولیت را به گردن این و یا آن نیاندازیم»!

 

حل مسأله هنگامی که مسأله پاسخی ندارد، یا از توان آخوندها خارج است!

البته مسائل و مشکلاتی هم هستند که راه‌حل ندارند یا دارند اما اجرای آن از توان خامنه‌ای و روحانی خارج است در نتیجه اینجا با تجربه بعدی آخوندها در حل معضلات مملکتی آشنا می‌شویم، شیوه‌ای که مبتنی است بر یکی از روش‌های زیر:

امیددرمانی

گفتاردرمانی

دروغ‌درمانی

تبلیغاتدرمانی(پروپاگاندا)

انشاالله‌درمانی

رجزدرمانی

اگر درمانی

باید ـ نباید درمانی و...

مجموعه ‌این روش‌ها را البته می‌توان به‌عنوان زیرمجموعه یکی از همین راه‌حل‌ها، محور بندی کرد: تبلیغات درمانی یا پروپاگاندا!

 

تبلیغات‌درمانی

تبلیغات درمانی صنعتی است که آخوندها خیلی به آن علاقه داشته و در آن مهارت هم دارند! صنعتی که با آن و بر مبنای آن، به توصیه اکید خامنه‌ای، آخوندها ملزم هستند اگر بقای حکومتشان ایجاب کرد، شب را روز بنامند و روز را شب! و همین را تبلیغ هم بکنند! یک مورد آن را به‌مثابه «مشت نمونه خروار» در ادامه همین مطلب می‌خوانید. نمونه‌ای که با سخنان نوروزی خامنه‌ای و لاف‌زدنهای او در باب پیشرفت‌های صنعتی ربط مستقیم دارد، به‌ویژه پیشرفت و خودکفایی در زمینه صنعت نفت!

 

پروژه‌ای که طی ۳سال ۵بار افتتاح شد!

یکی از موارد تبلیغاتی که آخوندها ظاهراً حواسشان نبوده یا بوده و چاره دیگری نداشته‌اند، افتتاح مکرر یک پالایشگاه سپاه پاسداران به اسم پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس متعلق به قرارگاه موسوم به خاتم پاسداران است. موردی که در جنگ و دعوای باندی بخشی از حقیقت خبرهای آن لو رفت.

روزنامه فاشیستی جوان متعلق به پاسداران به تاریخ ۲۵اسفند ۹۷ درباره افتتاح‌های مکرر این پالایشگاه توسط روحانی نوشت:

«برای افتتاح پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس طی ۳سال اخیر ۵بار مراسم بهره‌برداری گرفته‌ است و با بخش‌بخش کردن پروژه، رئیس‌جمهور یا معاون اول را به بندرعباس می‌کشاند، طبیعی است که به نمایش روی بیاورد. این هم یک نوع از پوپولیسم است که وزارت نفت همواره خود را از آن مبرا دانسته‌ است، ولی به هر شکل و با هر ترفندی که شده، نمایش را رها نمی‌کند. برای آن که گفته شود وزارت نفت در حال کار است... برای کارشناسان و کسانی که نفت را می‌شناسند، این قبیل نمایش‌ها یک ابزار سرگرمی و فریب است»!

همین روزنامه در غیظ نسبت به باند رقیب اضافه کرده است:

‌«افتتاح نمایشی پروژه‌های نفتی شاید بهترین گزینه برای «نمایش کار» است؛ قرار است بخشی از فاز‌های ۱۳ و ۲۲ تا ۲۴پارس جنوبی با حضور رئیس‌جمهور افتتاح شود، پروژه‌هایی که به‌صورت کامل در مدار نیامدند و با وجود اصرار پیمانکاران این پروژه‌ها مبنی بر کامل نبودن پروژه‌ها، اما وزارت نفت اصرار عجیبی برای بهره‌برداری از آنها دارد. بخش‌های مهم دریایی و واحد‌های ال.پی.جی و گوگرد این دو فاز به‌شدت ناقص هستند ولی هر طور که شده باید مراسم افتتاح آن با حضور رئیس‌جمهور انجام شود».

 

پشت‌پرده‌ای که در جنگ باندی آخوندها رو می‌شود

روزنامه جوان جدی‌ترین حرفش را که انباشته از کینه نسبت به باند رقیب است را در دو سه جمله خلاصه کرده و می‌نویسد:

«مراسم افتتاح برگزار خواهد شد، چند آمار داده می‌شود و در نهایت قهرمان‌سازی صورت می‌گیرد بدون آن که با واقعیت سنخیتی داشته باشد»!

و به این ترتیب، آخوندها با دست‌یازیدن به کثیف‌ترین شگردهای و شعبده‌های تبلیغاتی تلاش می‌کنند در کنار دستگاه سرکوبگرشان، یک دستگاه تبلیغ و فریب هم فعال نگهدارند تا هرگاه که لازم شد، ضعف و ناتوانی دستگاه سرکوب را با به‌کارگیری دستگاه تبلیغات آخوندی جبران کنند و این همان شیوه‌ای است که در تمامی این ۴۰سال به‌عنوان یک روش ثابت در امر مملکت‌داری به کار بسته‌ و در سالی که گذشت(سال ۹۷) دیگر شورش را درآوردند! تا جایی‌که باند رقیبشان هم صدایشان در آمد.

شیوه‌ای لو رفته که در شمار دیگر جرایم آخوندها ثبت خواهد شد تا در روز موعود با آنها با حضورشان در برابر عدالت تسویه‌حساب شود. روزی که اکنون می‌توان گفت: دیگر چندان دور نیست!

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات