728 x 90

شهرکرد، فریاد تشنگان در کف خیابان

اعتراض مردم شهرکرد ـ ۲۵مرداد ۱۴۰۱
اعتراض مردم شهرکرد ـ ۲۵مرداد ۱۴۰۱

قطعی آب شهرکرد، از آن دست خبرهاست که اگر کمترین آشنایی با جغرافیای ایران داشته باشیم به‌سادگی برایمان باورپذیر نیست؛ اما به «یمن!» حکومت ننگین ولایت فقیه، یکی از پرآب‌ترین مناطق ایران هم، خود درگیر تشنگی است!

در گرمای تابستان نه تنها آب، بلکه حتی برق نیز در شهرکرد قطع شده و مردم را در تنگنای مضاعف قرار داده است. کار به جایی رسید که مردم شهرکرد و روستاهای اطراف که با پیگیری و اعتراض و تلفن و تماس‌های مکرر به پاسخ روشنی نرسیده بودند، با فریاد «مرگ بر رئیسی» و «فقط کف خیابون، به دست میاد حق‌مون» به خیابان ریختند.

از آن سو با جدی‌تر شدن هر روزه‌ٔ اعتراضات مردمی، کرسی نشینان حکومت به دست و پا افتاده‌اند تا با وعده و وعید پوشالی و نسبت دادن مشکل آب به سوانح طبیعی مردم را ساکت کنند.

 

مردمی که خوب می‌دانند!

رایج‌ترین پدیده در جمهوری باسمه‌ای آخوندی «دروغ» است. این جماعت که ۴۳سال است تنها به چپاول و غارت مشغولند، برای تداوم حکومت ننگین‌شان مشکلات زندگی مردم را با دجالیت یک روز به عذاب الهی و روزی دیگر به آب و هوای جهانی و در نهایت به «تحریم‌ها» نسبت می‌دهند!

مزدوران حکومت آخوندی در مورد قطعی آب شهرکرد هم یک روز زمین‌شناس و آب شناس به رسانه‌ها می‌فرستند تا بی‌عملی مهره‌های حکومتی را ماله بکشند و موضوع را «طبیعی» جلوه بدهند؛

یک روز با ردیف کردن چند بسته آب معدنی و ارسال هزاران عکس از آن در رسانه‌ها و فضای مجازی، مدعی کمک به «مشکل کم‌آبی در شهرکرد!» شده و از همین آب هم کره می‌گیرند و «گروه‌های جهادی!» نظام را در بوق و کرنا می‌کنند!

ده‌بار وعده‌ٔ «خبر خوش» از درون مجلس ارتجاع به مردم می‌دهند یا از «اجرای سه خط پدافندی برای حل مشکل آب شرب شهرکرد» رونمایی می‌کنند (ایسنا۲۵مرداد۱۴۰۱).

و هنگامی که خطر خروش خشم مردمی را نزدیک می‌بینند، ناگهان خبر ورود استاندار و فرماندار و وزیر نیرو به صحنه در رسانه‌ها منتشر می‌شود؛ چه بسا که فردا آخوند ابراهیم رئیسی که به‌روشنی سفرهای استانی را به‌شدت دوست دارد، ناگهان کارهایش را زمین بگذارد و در چاله‌ٔ آبی در اطراف شهرکرد ظاهر شود!

جالب توجه آن‌که این حضور نمایشی قرار نیست مشکلی را حل کند؛ کما این‌که کوه وزیر نیروی «دولت جوان حزب‌اللهی!» هم موش زائید! رسانه‌های حکومتی از قول او چنین نوشتند: «وزیر نیرو، با بیان این‌که اجرای ۴ سامانه جایگزین چشمه آب کوهرنگ شهرکرد زمان‌بر خواهد بود از ادامه دار بودن کدری آب شهر کرد خبر داد» (تسنیم۲۴مرداد۱۴۰۱).

در این میان هم برخی از اعضای باند خامنه‌ای در پی تصفیه حساب با باند مغلوب نظام و شیخ بنفش برمی‌آیند و بدون اشاره به حکومت ۴۳ ساله‌ٔ آخوندی، خود در مقام مدعی ظاهر می‌شوند که چرا طی۷ سال گذشته یک تصفیه خانه برای مرکز استان نساخته‌اند! (احمد راستینه-ایسنا۲۵مرداد۱۴۰۱)

اما جدا از هر اقدام دجالانه و ریاکارانه، مردم به‌خوبی نشان داده‌اند که نبض سیاسی مسائل ایران را درک می‌کنند. حضور فعال زنان و شعار محوری «مرگ بر رئیسی» نشان از گسترش جنبش اعتراضی و عمق فهم سیاسی جامعهٔ ایران دارد.

این حضور دائمی آن هم در مقابل حکومتی که دستش روی ماشه است و مزدوران شلاق و باتون به دست را برای شکنجه و ارعاب مردم به خط کرده است، به‌خوبی به رخ خامنه‌ای می‌کشد که مردم واقعاً می‌دانند که «دشمن ما همین‌جاست».

با حکومتی مواجهیم که پس از ۴۳سال، برای مناطقی که به بیان خبرگزاری ایسنا سرزمین «هزاران چشمه» است، هیچ طرح و برنامه‌ٔ مدونی ندارد و زندگی مردم را مانند روزگاران غار نشینی به آب یک چشمه مشروط گذاشته است. چرا؟

مشکل مضاعف ایران در حکومتی است که آب و نان و شغل و معیشت یک ملت را هزینه‌ٔ بقای خودش کرده

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/233e2f6c-52ff-41e2-b2b8-127985f062be"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات