728 x 90

صنعت آمارسازی- دروغ‌گویی

کرونا در ایران
کرونا در ایران

آخوند روحانی در تماس با خامنه‌ای در ۲۱اردیبهشت ۹۹ اعتراف کرد که اولین بار در روز یکشنبه ۲۷دی در جلسه هیات دولت بحث کرونا و این‌که در بعضی کشورها آمده است مطرح شد. در همان جلسه نمکی وزیر بهداشت اصرار داشت که پروازها به چین قطع شود.

قبلا هم وزیر بهداشت سابق روحانی هاشمی صراحتاً گفت که در دیماه هشدار این بیماری را به روحانی و خامنه‌ای داده است. بنابراین سران و مقامات رژیم از وجود کرونا در ایران کاملاً اطلاع داشتند اما با پنهان‌کاری مجرمانه باعث بروز فاجعه‌یی شدند که منجر به از دست رفتن جان هزاران تن از هموطنانمون شد.

بعد از این‌که رژیم مجبور شد به‌وجود کرونا در ایران اذعان کند، به سیاست دروغ‌گویی و آمار سازی روی اَورد.

پس از پنهان‌کاریهای گسترده، بالاخره رژیم آخوندی ۳۰بهمن ۹۸ پذیرفت که ۲نفر در قم مشکوک به کرونا هستند، ۵اسفند ۹۸ رژیم رسماً اعلام کرد که آمار فوت‌شدگان به ۱۲نفر رسیده است.

حریرچی معاون کل وزارت بهداشت: ما از دیروز تا حالا حدود ۴نفر از کسانی که به‌دلیل این ویروس فوت کردند افزایش پیدا کرده و به ۱۲نفر رسیده» (شبکه خبر رژیم ۵اسفند ۹۸)

اما از همین آمار می‌شه به پنهان‌کاری و دروغ‌گویی‌های رژیم پی‌برد، بر اساس نظر پزشکان متخصص، دروة کمون بیماری کرونا تا ۲هفته طول می‌کشد و بعد از آن علائم بیماری بارز می‌شود، یعنی این طور نیست که شخص مبتلا شده بلافاصله فوت کند.

از ۳۰بهمن تا ۵اسفند، در فاصلهٔ ۵روز ۱۲نفر فوت کردند، این عدد به این معنی است که ویروس از مدتها پیش در ایران جولان می‌داده است و حداقل ۶۰۰ مبتلا در این تاریخ در ایران بوده که معاون وزارت بهداشت رژیم آن را ۵۹ تا ۶۱نفر اعلام می‌کند.

در این میان احمد امیرآبادی نمایندهٔ مجلس رژیم روز ۵اسفند گفت که در قم ۵۰نفر فوت کردند، و روزانه ۱۰نفر بر اثر کرونا می‌میرند، اما حریرچی به این اظهارنظر او واکنش نشان داد و گفت: «ولی اگر افراد دلسوز داخلی کسی ادعا داره حتماً اگر یک چیزی داره حتماً با نامه رسمی و محرمانه همین برادری هم که اعلام کردند رسمی و محرمانه اسامی را به‌ما اسامی را اعلام کنند اعلام شده دیگه مثلا ۵۰نفر به‌ما رسمی اسامی را اعلام کنند و من همینجا میگم که اگر تعداد فوت شده‌ها در قم به‌دلیل این بیماری نصف و یک چهارم این تعداد هم باشد من استعفا می‌دهم یعنی ما به آمار خودمان بسیار اطمینان داریم». «تلویزیون شبکه خبر رژیم ۵اردیبهشت ۹۹)

تناقضات آماری درون رژیم باعث مناقشات و جنگ‌وجدال باندی شد، امیر‌آبادی در پاسخ به حریرچی گفت، اسامی ۴۰نفر فوت شده بر اثر کرونا را داده و منتظر استعفای حریرچی است. «روزنامهٔ حکومتی اقتصاد سرآمد ۶اسفند ۹۸»

ولی خبری از استعفای حریرچی نبود.

اعداد و ارقام دیگری که از درون این رژیم بیرون می‌آمد از یک‌سو بیانگر عمق فاجعه و از سوی دیگر افشا کنندهٔ دروغهای نجومی این رژیم بود.

قاسم جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت رژیم گفت: «در روزهای اول میزان بستریهای ما نسبتاً بالا رفت ما در همین مدت تقریباً حدود ۸هزار بستری در بیمارستانها به‌عنوان مشکوک در واقع نه این‌که کرونایشان مثبت هست ما بستری داشتیم». (شبکه خبر رژیم ۸اسفند ۹۸)

ناهید خداکرمی، از اعضای شورای قلابی شهر تهران در توئیتی نوشت آمار مبتلایان در ایران ممکن است ۱۰ تا ۱۵هزار نفر باشد. «روزنامهٔ حکومتی همدلی ۱۱اسفند»

حمید شریفی یک عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمان هم گفت: «مبنای فرضی را با توجه به شواهدی که ما در کشور داریم و همکاران بنده هم تقریباً تأیید می‌کنند ما از اول بهمن‌ماه قرار دادیم یعنی فکر می‌کنیم از اول بهمن‌ماه ویروس در کشور چرخش داشته و ما شواهدی داریم که ویروس از آنموقع در کشور بوده است.. ». (تلویزیون شبکه ۲- ۲۴فروردین ۹۹)

این اعترافات و درگیر‌های باندی گوشه‌یی از تناقضات درون رژیم بود که اثبات می‌کند، رژیم از روز اول به دروغ‌گویی پناه آورده است.

رژیم برای توجیه دروغ‌گویی‌هایش به بهانه‌ها و دستاویزهای مختلفی آویزون می‌شود، یکی از این بهانه‌ها برای دروغ‌گویی، موضوع تست کروناست، رژیم می‌گوید آمار ما از میان نفراتی است که تست کردیم و کسانی که تست آنها مثبت شد را در آمار می‌آوریم. اما این بخش را به عمد به فراموشی می‌سپرد که روزانه چقدر تست کرونا انجام می‌شود، این تست بر اساس اعترافات خودشان بسیار کم است، رئیس بیمارستان خمینی اردبیل در گفتگویی این پرسش را مطرح کرد و خودش هم جواب داد: «آیا ما همه رو تست می‌کنیم. آیا ما همه رو آزمایش می‌کنیم؟ نه» ، بعد هم اذعان کرد که کل بیمارستان پر است.

یعنی دروغ رژیم اینجاست که تعداد تست‌های بسیار کمی انجام می‌دهد در نتیجه از یک مجموعهٔ کوچک مورد آزمایش اعدادی را به‌عنوان واقعیت کل جامعهٔ ایران بیان می‌کند که تماماً دروغ است،

میزان تست در ایران چقدر است؟ خودشان مدعی‌اند که در ۵۰روز ۲۲۰هزار تست انجام دادند، یعنی روزانه ۴۴۰۰ تست، طبق علم آمار وقتی جامعه نمونه‌برداری کوچیک باشد قطعاً نتیجه‌گیری با خطای بالایی همراه خواهد بود.

این در حالی است که تا همان تاریخی که رژیم می‌گوید یعنی تا ۸آوریل یعنی ۲۰فروردین، در آمریکا دو میلیون و ۲۰۰هزار، در آلمان یک میلیون ۳۰۰هزار، در ایتالیا ۸۰۷هزار، در کره جنوبی ۴۷۷هزار تست تشخیص کرونا انجام شده است.

شیوهٔ دیگر رژیم این است که به خیلی از کسانی که به بیمارستانها مراجعه می‌کنند، بدون تست می‌گویند بروید در خانه‌هایتان استراحت کنید، که هم از آماری که قرار است منتشر کند کم می‌شود و هم سرعت شیوع بین مردم بالا می‌رود.

یک روش دیگر برای پایین نگه‌داشتن آمار این است که کودکان را اصلاً به حساب نمی‌آورد.

افراد با سن بالا را هم بیماری زمینه‌ای اعلام می‌کند و به این ترتیب، با دجالیت آمار سازی می‌کند تا جایی که روحانی با وقاحت تمام می‌گوید وضع ما از اروپایی‌ها بهتر است!

اگر آمارهای رژیم را با آمارهای بقیه کشورها مقایسه کنیم، نتایج جالبی به‌دست می‌دهد، نمودار مبتلایان جدید در همهٔ کشورها بجز رژیم ایران، صعودی با شیب تند است، اما در این رژیم ویروس بسیار ملایمه و جالبتر این‌که یک روند کاملاً منظمی دارد.

نگاهی به نمودار ابتلاء به ویروس کرونا که از روی آمارهای رسمی رژیم نشان می‌دهد که آمار مرگ بیماران، یک روند یکنواخت دارد. به این معنی که در یک بازهٔ ثابت حرکت می‌کند.

1

در این نمودار مستطیل‌های نارنجی معرف میزان مرگ و میر است.

2

در این نمودار مستطیل‌های مشکی معرف میزان مرگ و میر است.

3

اما نگاهی به آمار‌ها و نمودارهای سازمان بهداشت جهانی اطلاعات جالبی به‌دست می‌دهد، نمودار مرگ و میر در کشورهای دیگر یک شیب تند و صعودی دارد، هم در آمریکا هم در اسپانیا، هم در ایتالیا و هم در فرانسه،

اما عجیب است که در حاکمیت آخوندی ویروس رفتار متفاوتی دارد و بسیار کمتر آدم می‌کشد، یعنی انگار ویروس کرونایی که در ایران است، جنسش فرق می‌کند.

یک عضو شورای شهر تهران راجع به آمار گفت: «در واقع می‌شود گفت که عدم شفافیت آمارها است آقای هاشمی. میزان مرگ و میری که حداقل ما خبر داریم در شهر تهران دارد اتفاق می‌افتد و در واقع آماری که وجود دارد اصلاً با عددهایی که دارد در سطح کلان بیان می‌شود نمی‌خواند». (جواد حق شناس)

یکی از کارشناسان رژیم هم در خصوص آمار گفت: «حالا الآن چیزی که ما در کشورمان داریم این است که ۸۰هزار تا مورد قطعی تست مثبت داریم اما این‌که چند نفر واقعاً کل افرادی که عفونت پیدا کردند و کل افرادی که بیمار شدند چقدر است قطعاً چندین برابر این است احتمالاً بین ۵تا ۱۰برابر حتی شاید بیشتر از این عدد باشد الآن من به شما نمی‌توانم بگویم چی ولی الآن دارد یکسری پژوهش‌هایی دارد انجام می‌شود، ما یک پژوهشی با یک نمونه کوچک در واقع نمونه تصادفی از سراسر کشور به‌صورت تلفنی این کار را انجام دادیم یک درصد از مردم گفتند که ما خودمان خودشان موردی هستند که تأیید شده مبتلا به یا تأیید شده یا علائم تیپیک مربوط به کرونا را داشتند». (شبکه سلامت- ۲۵فروردین ۹۹)

از توضیحات این فرد می‌شود نتیجه گرفت که دست کم ۸۰۰هزار نفر در ایران مبتلا به کرونا هستند و با توجه به این‌که کرونا حداقل ۵درصد تلفات داشته، روشن است که حداقل ۴۰هزار نفر در ایران جان خودشان را از دست دادند.

البته همین روز که این کارشناس رژیم آمار ۸۰هزار مبتلا را به‌طور قطعی مورد تأیید قرار داد، سخنگوی وزارت بهداشت رژیم اعلام کرد: «خدمت شما عرض کنم ۷۳۳۰۳مورد با احتساب آمار ۱۶۱۷مورد جدید ما تا امروز موارد قطعی و مسجل ابتلا به بیماری کووید ۱۹ را در سراسر کشور ثبت کردیم». (شبکه خبر رژیم ۲۵فروردین ۹۹)

در نتیجه به‌وضوح می‌توان تناقض‌گویی‌های درون رژیم را دید که چطور تلاش می‌کند با آمارسازی و دروغ‌گویی ابعاد فاجعه را بپوشاند.

در خصوص آمار مرگ و میر ناهید خداکرمی از شورای قلابی شهر تهران گفت: «روزانه در تهران بین ۷۰ تا بالای ۱۰۰نفر بر اثر ابتلا به کرونا یا مشکوک به کووید- ۱۹ دفن می‌شوند» (روزنامهٔ حکومتی شرق ۲۷فروردین ۱۳۹۹)

‌این مهرهٔ حکومتی می‌گوید، بسیاری از فوتی‌ها، پاسخ تست کرونایشان پس از دفن مشخص می‌شود و علت مرگ عده‌یی دیگر هم آر. دی. اس یا دیسترس تنفسی یا همان رنج تنفسی قید می‌شود. یعنی نفر فوت می‌کند، اما هنوز نتیجهٔ تست کرونایش هنوز نیامده، بعد علت مرگ را عامل دیگری می‌نویسند.

آماری که رژیم از مرگ و میر کل کشور اعلام می‌کند، روزانه از ۱۰۰ تا ۱۵۰نفر است، یعنی آمار مرگ و میر را رژیم در بازهٔ بین ۱۰۰ تا ۱۵۰نفر اعلام می‌کند و با بالا رفتن آمار مبتلایان هم رژیم این آمار را تغییر نمی‌دهد.

اما یک آمار مقایسه‌ای روشنگر بسیاری مسایل است. فرانسه جزو کشورهایی است که کرونا در آن به شکل وحشتناکی شیوع پیدا کرده است. از بین ۱۳۱۹۷نفر از قربانیان فرانسوی، فقط ۱۵نفر از کادر درمان این کشور بودند یعنی یک دهم درصد کلی فوتی‌ها،، اما رژیم روز ۲۲فروردین آمار فوت‌شدگان کرونا را ۴۲۰۰نفر اعلام کرد، که از این تعداد ۱۰۱نفر از کادر درمانش بودند، یعنی ۲. ۵درصد تلفات مربوط به کادر درمانی بوده است، طبق این آمار درصد فوتیهای کادر درمانی در فرانسه ۲۱برابر کمتر از ایران است.

آیا به‌واقع این منطقی است؟، قطعاً نیست و دلیل آن هم تنها دروغ‌گویی و پنهان‌کاری رژیم است..

روز ۱۲فروردین اسدالله عباسی سخنگوی هیأت رئیسهٔ مجلس رژیم گفت از ۱۰۰ نمایندهٔ مجلس رژیم تست کرونا گرفته شده ۲۳نفر از آنها مثبت بودند.

وقتی ۲۳درصد نمایندگان مجلس رژیم که از انبوه امکانات رفاهی و تغذیه و دوا و دکتر برخوردارند، مبتلا می‌شوند باید نتیجه گرفت که در سطح جامعه چه خبر است.

کشورهای دیگر به‌طور عام آمار و روند رشد کرونا را به اطلاع مردم می‌رسانند و به مردم هشدار می‌دهند که ابعاد خطر چه میزان است، اما درست به عکس در رژیم آخوندی به چشم مردم خاک می‌پاشند و نه تنها اطلاع‌رسانی درستی نمی‌کنند، بلکه اخبار به‌کلی نادرست به مردم تحویل می‌دهند.

در روزهای اول که گزارش‌گران رژیم در قم دنیا را روی سرشان گذاشته بودند که هیچ خبری نیست مردم بیایند بیرون، بعد هم روحانی گفت از شنبه همه چی درست می‌شود و خامنه‌ای هم گفت اصلاً این ویروس و مرگ و میر ناشی از آن خیلی بزرگ و مهم نیست، در مقابل اما مجاهدین و مقاومت ایران اقدام به افشای رژیم و انتشار آمار و ارقام کرونا کردند و این البته خامنه‌ای را اساسی در بن‌بست قرار داد.

تا جاییکه ربیعی سخنگوی دولت روحانی مجبور شد آمار رژیم را زیر سؤال ببرد و بگوید: «ممکن است برخی از کاستیها هم تو آمارها وجود داشته باشد ولی مردم اجازه بدهند ما اونجا که یقین کردیم اعلام بکنیم ولی به‌هرحال این تعداد کشته‌ها هم جان‌باختگان هم هست الآن ممکن است بیشتر هم باشد». (شبکه خبر رژیم ۲۸اسفند ۹۸)

البته دروغ‌گویی‌های رژیم آن قدر مفتضح بود که باعث درگیریهایی درون رژیم شد، طوری که رژیم در همین رابطه رئیس دانشگاه اردبیل و معاون آموزشی این دانشگاه را برکنار کرد، حتی در برنامهٔ زندهٔ تلویزیون خودش مهمان برنامه را بیرون کرد.

واقعیت این است که موضوع آمار اهمیت بسیار زیادی دارد بسیاری از تصمیم‌گیریها بر اساس آمارها انجام می‌شود، اگر در آمار با خطا یا اشتباه همراه باشد، به همان میزان و شاید خیلی بیشتر بر روی تصمیمات و عملکردها تأثیر منفی خواهد داشت،

درست مانند این است که شما به دکتر مراجعه کنی ولی علائم اشتباهی به دکتر بگویی، قطعاً این موضوع دکتر را در روند درمان به اشتباه خواهد انداخت که ضرر کننده خود مریض خواهد بود،

کلان برنامه‌ریزیهای دولتها متکی بر آمارهای واقعی از جامعه است، ولی در این رژیم برنامه‌ریزی حساب شده‌ای وجود ندارد که نیاز به آمار درست داشته باشد. آمارها باید طوری مهندسی بشوند که با ادعاهای سران رژیم همخوان باشند، و شاید هم واقعیت باید خودش را با آمارهای رژیم منطبق کنه!

دروغ‌گویی و جعل واقعیت از ویژگی‌های این رژیم است. هر جا که نیازش باشد دروغ می‌گوید، تعاریف را عوض می‌کند، معانی را جعل می‌کند، چون تنها چیزی که به آن فکر می‌کند ماندن در قدرت است ولا غیر.