728 x 90

طمع بنیاد غارتگر مستضعفان به روستای محروم ابوالفضل

تصویری از وضعیت سکونت ساکنان روستای ابوالفضل
تصویری از وضعیت سکونت ساکنان روستای ابوالفضل

پرویز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان اخیراً در یک اعتراف تلویزیونی پرده از گوشه‌یی از زمین‌خواری و ساختمان‌خواری و کاخ‌خواری نهادها و سردمداران حکومتی برداشت.

آنچه که از نوشته بعضی از رسانه‌های حکومتی برمی‌آید این سخنان پرویز فتاح به مذاق علی خامنه‌ای خوش نیامده و به او دستور داد تا حرف‌هایش را پس بگیرد. در این رابطه آخوند مهدی طائب در توئیتی نوشت: «آقای فتاح تذکری قاطعانه و تلخ از حضرت آقا دریافت کرد».

حرام‌خواری سردمداران رژیم از املاک، ساختمانها و کاخ‌های متعلق به بنیاد مستضعفان در شرایطی است که این بنیاد چپاول و غارت سکونت عده‌یی از مردم فقیر و حاشیه‌نشین اهواز در روستای به‌نام ابوالفضل را برنمی‌تابد.

مردم فقیری که از همه جا رانده و درمانده و به‌دلیل فقر و تنگدستی ناگزیر به برپا کردن آلونک‌هایی در منطقه شده و حدود ۳۰سال است که در آنجا ساکن هستند.

آخرین مورد حمله و هجوم مأموران انتظامی و اجراییات شهرداری اهواز این بود که به قصد تخریب آلونک‌های مردم با لودر به روستا رفتند، اما با مقاومت مردم مواجه شده، نتوانستند مأموریت شوم‌شان را انجام بدهند.

مأموران انتظامی مردم را مورد اصابت گلوله‌های ساچمه‌ای قرارداده و چند نفر از آنها زخمی کردند، با این وجود سرکرده انتظامی اهواز با تکذیب حمله به مردم خبر درگیری و مجروح ساختن آنها را ساختگی نامید.

بنیاد غارت مستضعفان که از باز پس‌گیری کاخ‌ها، ویلاها و زمینهای گران قیمت غصب شده توسط سردمداران و نهادهای رژیم در بهترین و گران‌ترین مناطق تهران عاجز است، اکنون زورش به مردم فقیر حاشیه‌نشین اهواز رسیده و قصد تصرف روستایی را دارد که از هیچ‌یک امکانات و خدمات ابتدایی برخوردار نیست.

بنیادی که به روستای محقر ابوالفضل در اهواز بند کرده نهاد غارتگری است که سود سالانه آن از اموال غصبی مردم ایران ۳۶هزار میلیارد تومان است.

فشار بر مردم محروم روستای ابوالفضل آن‌چنان است که سایت حکومتی عصر ایران در جریان جنگ جدال باندی به طعنه نوشت چه بنیاد مستضعفانی است که خانه مستضعفان را بر سرشان خراب می‌کند.

جواب این سؤال بسیار واضح است زیرا بنیاد مستضعفان نهادی است به اسم مستضعفان اما به کام غارتگران و سردمداران حکومتی که هر سال سودهای افسانه‌ای با تجارت اموال مردم به دست می‌آورند.

بنیاد چپاولی که به اعتراف احمدی‌نژاد همراه با ۷ بنیاد دیگر بیش از ۷۰۰میلیارد تومان ثروت دارد، ثروتی که سود حاصله از آن بین سردمداران و نهادهای حکومتی بذل و بخشش می‌شود و باز هم به‌قول احمدی‌نژاد «مردم از گزارش کار و درآمد و محل مصرف آن بی‌اطلاع هستند» (از نامه ۳۰بهمن ۹۶ احمدی‌نژاد به خامنه‌ای).

پیش از این یکی از رسانه‌های حکومتی بنیاد مستضعفان را «مجمع الجزایر فساد نامید که هیچ جزیره سالمی در آن وجود ندارد».

بنیاد مستضعفان در شرایطی می‌خواهد خانه‌های آلونکی مردم فقیر روستای ابوالفضل در اهواز را بر سرشان خراب کند و زمینهای آنها را بدزدد، که خودش جزو ثروتمندترین مالکان پروژه‌های ساختمانی در بهترین و مرغوب‌ترین زمینهای دولتی است، زمین‌هایی که متعلق به عموم مردم ایران است.

سایت خبرآنلاین ۲۱اردیبهشت۹۳ با عنوان «ثروتمند‌ترین مالکان پروژه‌های ساختمانی ایران را بهتر بشناسید»، نوشت: «اطلاعاتی که در سایت رسمی بنیاد مستضعفان درج شده نشان می‌دهد که بنیاد مستضعفان یکی از بزرگترین ساختمان سازهای ایران به‌شمار می‌آید. شهرک غرب و ورد آورد اتوبان تهران-کرج اصلی‌ترین سایتهای ساخت و ساز بنیاد مستضعفان طی سال‌های گذشته بوده‌اند… بنیاد هم‌چنان با سه شرکت بزرگ در پروژه‌های ساختمان سازی مشارکت و حضور جدی دارد. شرکت پایا سامان پارس (سهامی خاص) به‌عنوان یکی از شرکتهای مادر تخصصی بنیاد مستضعفان در تاریخ ۷آبان ۱۳۸۶ در اداره ثبت شرکتها و با هدف انجام سرمایه‌گذاری و مشارکت در سهام شرکتهای پیمانکاری، سرمایه‌گذاری در زمینه تحقیقات و فن‌آوری در شرکتهای پیمانکاری و برنامه‌ریزی در جهت تأمین منابع مالی از بانکها و مؤسسات مالی و اعتباری مجاز برای شرکتهای تحت پوشش ایجاد و به ثبت رسیده است. در حال حاضر این شرکت هدایت و راهبری ۵ شرکت عمرانی و کی شرکت مشاوره‌ای شامل: شرکت جنرال مکانیک، شرکت ملی ساختمان، شرکت رامان، شرکت دی، شرکت لانیز، شرکت تالون را عهده‌دار می‌باشد. شرکت سرمایه‌گذاری پایا سامان پارس، شرکت عمران و مسکن ایران و شرکت شرکت مدیریت طرح آتیه سازان شاخص‌ترین مجموعه‌های بنیاد مستضعفان در پروژه‌های ساختمانی به‌شمار می‌آیند…».

شرکت‌های ساختمانی متعلق به بنیاد مستضعفان اضافه برچنگ‌اندازی بر پروژه‌های مربوط به امر راه سازی و ساختمان‌سازی، با غصب بهترین املاک دولتی برای نهادها و مهره‌های حکومتی بهترین ساختمانها را می‌سازد.

زمین‌خواربزرگ و غاصب زمینهای عمومی مردم بنیاد مستضعفان و سایر نهادهای وابسته به بیت خامنه‌ای نظیر بنیاد مسکن هستند، با این وجود این مردم محروم روستای ابوالفضل در اهواز هستند که توسط بنیاد مستضعفان متهم به غصب زمین و ساخت وساز غیرقانونی شده‌اند.

بنیاد غارتی که به‌نوشته سایت خبرآنلاین یکی از فعالیت‌های به‌اصطلاح اقتصادی یک شرکت ساختمان سازی وابسته به آن «مدیریت راهبردی در امور سرمایه‌گذاری و مشارکت در طرح‌های ساختمانی» است.

سه شرکت تحت مدیریت بنیاد بیشترین تعداد پروژه‌های ساختمانی را در اختیار دارند آن هم ساختن ساختمان در زمینهای غصب شده از مردم و زمین‌هایی که جزو اموال عمومی مردم ایران است.

زمین شهرک‌هایی که توسط این بنیاد و سایر نهادهای غارتگر رژیم ساخته شده و فروخته شده متعلق به عموم مردم ایران است، اما از آنجایی که سود آن به جیب دولت، سپاه پاسداران، بنیاد مستضعفان، بنیاد مسکن و سایر نهادهای غارت می‌رود، بنیاد هیچ اعتراضی نکرده است.

اما وقتی به مردم ستمدیده روستای ابوالفضل می‌رسد، آنها چون «غیرخودی» و غیروابسته به حاکمیت هستند، به حکم بنیاد مستضعفان باید همه روزه مورد یورش نیروهای انتظامی سرکوبگر و شهرداری قرار بگیرند.

جنایت انجام شده علیه مردم روستای ابوالفضل آن‌چنان عریان است که سایت عصر ایران خطاب به پرویز فتاح نوشته است: «اگر بنا برتخلیه املاک بنیاد است، حق آن است که ابتدا املاک نجومی که در دست این و آن است آزاد یا اجاره روز از آنها گرفته شود». (عصر ایران ۷ شهریور۹۹)

یکی از مصادیق «املاک نجومی در دست این وآن» املاک و زمینهای نجومی است که در زمان ریاست پاسدار محمد باقر قالیباف بر شهرداری تهران به سردمداران و مهره‌های حکومتی بذل و بخشش شد.

مصداق دیگر آن املاک و ساختمانهایی است که پرویز فتاح در مصاحبه‌اش به آن اشاره کرد که سردمداران و نهادهای حکومتی تصاحب کرده‌اند.