728 x 90

غارت اموال مردم به اشکال مختلف

تجمع-غارت-شدگان-موسسه-کاسپین
تجمع-غارت-شدگان-موسسه-کاسپین

طی هفته گذشته در شهرهای مختلف تجمعات زیادی از طرف غارت‌شدگان توسط مؤسسه‌های رنگ و وارنگ وابسته به سپاه پاسداران و سایر ارگانهای حکومتی برگزار شد.

مردمی که قربانی یک کلاهبرداری دولتی شده و تمامی دارایی خود را از دست داده‌اند.

این مردم به‌رغم سرکوب و ضرب ‌و شتم نیروهای دولتی دست از خواسته‌های به‌حق خودشان بر نداشته و به اعتراضاتشان ادامه می‌دهند.

اعتراضات و تجمعات غارت شدگان در اکثر شهرها به‌خصوص شهرهای بزرگی مانند تهران و مشهد و... ادامه دارد.

 

ادامه اعتراضات غارت‌شدگان

غارت‌شدگانی که اساساً توسط مؤسسات چپاولگر وابسته به سپاه پاسداران غارت شده‌اند، و اکنون نه تنها هیچ مقام و نهادی پاسخگوی آنها نیست، بلکه رژیم با سرکوب آنها تلاش می‌کند تا بلکه صدای آنها را خاموش کنند.

پنجشنبه ۲۴اردیبهشت ۹۸مالباختگان پدیده وابسته به سپاه پاسداران، در اعتراض به غارت دارایی‌شان، مقابل استانداری رژیم در مشهد تجمع کردند.

مأموران جنایتکار انتظامی و یگان ویژه ضدشورش، با گاز فلفل به غارت‌شدگان حمله کرده و مورد ضرب ‌و شتم قرار دادند. آنها در مقابل نیروی سرکوب ایستادگی کردند که تعدادی از تجمع‌کنندگان دستگیر شدند.

تجمع‌کنندگان در مشهد شعار می‌دادند: «دولت به این بی‌غیرتی هرگز ندیده ملتی، دولت به این بی‌غیرتی هرگز ندیده ملتی.حتی اگر بمیرم پولم رو پس می‌گیرم، حتی اگر بمیرم پولم رو پس می‌گیرم».

 

یکشنبه ۲۵فروردین ۹۸نیروی سرکوبگر انتظامی، به تجمع غارت‌شدگان  مؤسسه سکه ثامن در مقابل دادستانی در تهران، حمله کرده و با ضرب ‌و شتم آنها را وادار به متفرق شدن کردند.

غارت‌شدگان در زیر مشت و لگد نیروهای سرکوبگر بودند شعار می‌دادند و مأموران سرکوبگر تعدادی از آنها را دستگیر کردند.

 

شعارهای غارت‌شدگان

مأموران می‌گفتند تجمع شما بی‌اجازه و غیرقانونی است! مردم هم در پاسخ می‌گفتند مؤسسات دزد و غارتگر حتماً با اجازه و طبق قانون پول مردم را دزدیده‌اند!

در این تجمع اعتراضی مردم غارت شده شعار می‌دادن«دولت ورشکسته رو پول ما نشسته، دولت ورشکسته رو پول ما نشسته، دولت ورشکسته رو پول ما نشسته».

روز۱۰اردیبهشت ۹۸غارت‌شدگان مؤسسه غارتگر کاسپین در اعتراض به غارت دارایی‌شان در مقابل مجلس ارتجاع تجمع‌ کردند.آنها شعار می‌دادند:

کاسپین دزدی کرده دولت حمایت کرده

نه قاضی نه دولت نیستن بفکر ملت

غارت ملی شده نقض امانت شده

 

بازی با کلمات و عمق فاجعه

روز ۱۵اردیبهشت ۹۸حاجی دلیگانی عضو مجلس ارتجاع در جلسه علنی که در آن تحقیق و تفحص از عملکرد بانک مرکزی مورد تصویب قرار گرفت فاش کرد این ادعای دولت روحانی و بانک مرکزی که سپرده‌های تعداد کثیری از غارت‌شدگان مؤسسات مالی وابسته به سپاه پرداخت شده، «بازی با کلمات»‌ است که نباید فریب آن را خورد.

حاجی دلیگانی در سخنرانی خود فاش کرد سرنوشت ۲۰هزار میلیارد تومانی که بانک مرکزی تحت عنوان اعتبار برای پرداخت سپرده‌ها به «بانک‌های خاص» داده است معلوم نیست چرا وجوه سپرده‌گذاران پرداخت نشده است. او این ادعای دروغ و این دزدی آشکار را «عمق فاجعه» خواند.

 

حاتم بخشیهای میلیون دلاری و میلیون یورویی

نامشخص بودن سرنوشت ۲۰هزار میلیارد دلار اعتبار پرداخت سپرده‌ها و ملاخور شدن آن در شرایطی است که ۶میلیون دلار ۴۲۰۰تومانی و ۲.۲میلیون یو روی دولتی به یک مؤسسه به‌اصطلاح خیریه داده شده است که مشخص نیست متعلق به کیست!

در این رابطه سایت تابناک می‌نویسد: «یک مؤسسه خیریه بیش از ۶.۶میلیون دلار ۴۲۰۰تومانی و ۲.۲میلیون یورو دولتی دریافت کرده است/ این خیریه متعلق به کیست؟

بررسی‌های نشان می‌دهد، یک مؤسسه خیریه توانسته ارز را به‌صورت دلاری از بانک مرکزی دریافت کند. این خیریه در ۷۱ردیف توانسته بود ۶میلیون و ۶۷۰هزار و ۶۴۹دلار به قیمت ارز ۴۲۰۰تومانی از بانک مرکزی دریافت کند. همچنین جستجو‌ها نشان داد که این خیریه در کنار سایر شرکتها موفق شده در ۴۰ردیف، یورو به میزان ۲میلیون و ۲۶۸هزار و ۶۴به قیمت دولتی دریافت کند.

سایت تابناک نام این به‌اصطلاح خیریه را ذکر نکرد اما در فضای مجازی پسران آخوند موسوی اردبیلی به‌عنوان رؤسای خیریه موسوم به امیرالمؤمنین از گیرندگان ارزهای دولتی کلان افشا‌ شده‌اند.(تابناک ۲۱اردیبهشت ۹۸)

این چنین است که «مؤسسات مالی اعتباری» حکومتی که عمدتاً با حمایت و رانتهای دولتی تشکیل گریده و هیچگونه تخصصی در امور مالی و بانکی نداشته، اموال مردم را بالا کشیده‌اند و هیچگونه حسابرسی هم از آنها صورت نمی‌گیرد، زیرا به‌قول  غارت‌شدگان سران حاکمیت و قوه قضاییه آن با دزدان هم‌بازی‌اند.

 

چپاول ۲۵درصد نقدینگی کشور

این مؤسسات نه تنها اموال مردم غارت شده را بالا کشیده‌اند، بلکه هم‌چنانکه در بالا به مواردی از آن اشاره شد، پولهای دولتی را نیز که متعلق به همین مردم است به جیب زده و در دزدبازار نظام ولایت فقیه از هر گونه حسابرسی هم مصون هستند.

آنها ۲۵درصد از نقدینگی کشور را در اختیار دارند که معادل ۸۶میلیارد دلار است.

 

۳۰میلیارد دلار پول بدون بازگشت

غارت اموال مردم تنها مختص این نهادهای غارتگر نیست، بلکه در طی سال گذشته به عناوین مختلف دیگر نیز غارتگری صورت گرفته است.

اخیراً در جنگ وجدال باندی فاش شد که معادل ۳۰میلیارد دلار از درآمدهای حاصل از صادرات پتروشیمی و میعانات گازی و مواد معدنی به کشور برنگشته است.

به گزارش خبرگزاری ایسنا حسین میرشجاعیان - مشاور وزیر امور اقتصادی و دارایی دولت روحانی اعتراف کرد: «۳۰میلیارد دلار از مجموع ۴۰میلیارد دلار ارز حاصل از صادرات، نه به‌صورت کالا و نه به هیچ صورت دیگری وارد کشور نشده است. وی تأکید کرد:‌ در حالی که برخی از صادر کنندگان ادعا می‌کنند با ارز حاصل از صادرات خود، مواد اولیه وارد کرده‌اند اما ۳۰میلیارد دلار از ارز حاصل از صادرات غیرنفتی در بین هیچ‌کدام از موارد مربوط به واردات مواد اولیه نبوده است و عملاً مشمول صادرات بدون بازگشت ارز می‌شوند».(ایسنا ۲۱فروردین ۹۸)

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات