728 x 90

فاجعهٔ قرن؛ زمان زبانه کشیدن شعله‌ها

سخن روز
سخن روز

۵۰۰هزار جان‌باخته! ۵۰۰هزار قربانی سیاست عمدی خامنه‌ای، برای تبدیل کرونا به‌سپری در برابر قیام و سرنگونی! بادی که خامنه‌ای کاشت و طوفان در تقدیری که باید درو کند!

بر اساس آمار روزانهٔ سازمان مجاهدین خلق ایران، شمار قربانیان کرونا در ایران آخوندزده از نیم میلیون تن گذشت. عددی که نسبت به متوسط مرگ و میر کرونا در جهان، ۱۰برابر بیشتر است. فاجعه‌یی که حاصل اتحاد ویروس کرونا و ویروس ولایت است. به‌همین علت خامنه‌ای از کرونا با‌عنوان «نعمت» و «فرصت» نام می‌برد. چرا که در آبان و دی۹۸ سرنگونی را تا چند قدمی به‌چشم دید و این‌که بسیج نیروهای سرکوبگر هم یارای جلوگیری از فوران خشم مردم را ندارد؛ اما کرونا توان زمین‌گیر کردن جامعه را داشت. از این رو ولی‌فقیه ارتجاع سیاستی را در پیش گرفت که کرونا هر چه بیشتر میان مردم ایران شیوع پیدا کند. از همین رو در ایران، برخلاف تمام دنیا نه از قرنطینه خبری بود و نه از سایر اقدامات پیشگیرانه. بیمارستانها کمترین امکاناتی نداشتند؛ کادر درمان، خود نخستین قربانیان بودند؛ به‌جایش آرامستانها هر روز بیش از روز قبل قربانیان جنایت خامنه‌ای را در خود جای می‌دادند. وقتی هم در آذر۹۹ ساخت واکسن در جهان عملی شد، خامنه‌ای فهمید که این آغاز پایان سیاست سپر انسانی اوست، ورود واکسنهای معتبر را ممنوع کرد. حاصل این ممنوعیت صدها هزار کشتهٔ دیگر از مردم ایران بود.

 

تصاویری که هر روز در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌شد، امواج لعن و نفرین مردم بود که نثار خامنه‌ای می‌شد. مردمی که به او و رژیمش وعدهٔ «انتقام» می‌دادند. آتش خشمی متکاثف که هر روز بر زبانه‌های آن افزوده می‌شد.

اما با گسترش واکسیناسیون در جهان، کرونا رو به‌محاق رفت و به‌رغم سیاست‌های خامنه‌ای، ایران هم از این وضعیت جدا نبود. برای همین هم بیدرنگ از دیماه ۹۹ شاهد موج جدیدی از اعتراضات بودیم. اعتراضات پیوسته بازنشستگان، معلمان، کارگران، نفتگران و سایر اقشار که بسیاری از آنها به‌خیزش‌های سراسری تبدیل شد. هم‌چنین قیام مردم سیستان و بلوچستان، قیام تشنگان خوزستان، قیام مردم و کشاورزان اصفهان و شهرکرد. کم و کیف و پیوستگی اعتراضات، خیزش‌ها و قیام‌ها نشان می‌دهد فواصل آنها در حال نزدیک‌تر شدن به‌یکدیگر است. خطر آن‌قدر جدیست که رسانه‌های رژیم تیتر زدند: «اعتراض‌ها فراگیر می‌شود!» و هشدار دادند که «اگر شاهد ادامهٔ وضعیت موجود باشیم، نارضایتی‌های (اجتماعی) گسترده‌تر هم می‌شود» (جهان صنعت-۲بهمن).

 

آری، هر چند قربانی شدن نیم میلیون تن از مردم ایران در سیاست قتل‌عام خامنه‌ای با کرونا دردناک و جگرسوز است؛ اما خامنه‌ای مانند تمامی دیکتاتورها در فاز پایانی رژیم‌اش، ناگزیر از اشتباهات مهلک و استراتژیک است. همان که رهبر مقاومت مسعود رجوی در پیام دوم بهمن خود گفت: «... اکنون خامنه‌ای و رژیم ولایت فقیه در حضیض خستگی و فرسودگی و درماندگی، هر آن باید برای رویارویی با شعله‌های فراگیر اعتراضها و شورش و قیام آماده باشد... باید برای خیزش‌های پس از کرونا از همین حالا آماده شویم... مسأله اینست: آتش قیام زیر خاکستر نظام. در جنگ سرنوشت بر قامت وطن اینچنین نوشت یا مرگ یا آزادی! شورشگران سکون و خاموشی نمی‌پذیرند».

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/a7598f71-60c4-4a95-a486-b93b65afd4ff"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات