728 x 90

لیلا، گروگان سردخانه

سردخانه
سردخانه

پس از انواع گروگان‌گیری در نظام آخوندی، این‌بار نوبت به مردگان رسید!

خبر گزاری هرانا روز ۱۴آبان ۹۸ در خبری نوشت:‌ «پیکر دختری که روز گذشته در شهرستان مراغه خودکشی کرده بود به‌دلیل ناتوانی خانواده در پرداخت هزینه در سردخانه گرو گرفته شده است... مسئولان سردخانه بیمارستان مراغه از خانواده خانم [لیلا] عبدی مبلغ ۲میلیون تومان برای تحویل جسد درخواست کرده‌اند که به‌دلیل عدم توانایی این خانواده در پرداخت مبلغ مورد نظر، مسئولان نیروی انتظامی از تحویل جسد خودداری کرده‌اند».

هر چند برای هیچ ایرانی کمترین شکی باقی نمانده که تحت حاکمیت ضدبشری آخوندی آنچه اساساً ارزشی ندارد انسان و انسانیت است. اما با شنیدن چنین خبرهایی، تازه روشن می‌شود که میزان دنائت آخوندهای خمینی و خامنه‌ای‌صفت تا کجاست؟ واقعاً عمامه‌داران حاکم چه به روز ملت ما آورده‌اند؟

 

حکومت آخوندی، مروج فرهنگ سنگدلی و خشونت

شکی نیست که اجرای احکام سنگدلانه و شقاوت عریان در خیابان‌ها با هدف انهدام عواطف و مسخ کردن افراد جامعه انجام می‌شود. به تأکید روانشناسان اجتماعی اجرای احکام وحشیانه‌ای مانند قطع دست یا سنگسار و اعدام در ملاء‌عام، تاثیر‌گذاری منفی بسیاری بر کلیت جامعه دارد و خیلی از مسائل و مشکلات اجتماعی بعدی را باید ناشی از همین دست شقاوتها دانست.

همه به‌یاد دارند که وقتی رژیم در دهه ۶۰ هزار هزار از مجاهدین را اعدام می‌کرد، در منتهای رذالت و وقاحتی که خاص حکام شرع و پاسداران نظام بود، از خانواده‌ها «پول گلوله» یا «پول طناب» می‌گرفت تا جسد فرزندشان را تحویل دهد! گذشته از دردناک بودن این عمل ضدانسانی، روشن بود که رژیم به این ترتیب می‌خواست با شکنجه خانواده‌های مجاهدین آنان را همراه با عزیزشان دفن و نابود کند.

اما تصور گروگان گرفتن جسد دختر جوانی که در تنگنا و ممنوعیت و تبعیض و مشکلاتی که همین نظام برایش ساخته، دست به خودکشی زده؛۷ بسیار دردناک است.

چنین پدیده‌هایی که فقط مختص نظام ولایت‌ فقیه است، نه تنها برای انسانهای مرتبط به آن پدیده مخرب است، بلکه به‌لحاظ اجتماعی نیز تأثیرات بسیار منفی دارد و وجدان جامعه را می‌آزارد. یادمان نرفته که چند سال پیش در بیمارستان موسوم به خمینی شهر، بخیه‌های جراحت کودکی معصوم را به‌دلیل ناتوانی در پرداخت هزینه‌، با اقدامی غیرقابل باور، کشیدند و کودک زخمی را به‌حال خود رها کردند.

چندی پیش نیز خبری منتشر شد مبنی بر ممانعت ترخیص چند نوزاد از بیمارستان به‌دلیل این‌که خانواده‌ٔ آنها توانایی تأمین هزینه‌ٔ بیمارستان را نداشتند. و باز در مورد تأسف‌بار دیگری کار به آنجا رسید که حتی اجازه نمی‌دادند که مادر یک نوزاد به فرزندش شیر بدهد!

 

حساب مردم از حکومت جداست

موارد شرم‌آوری از این دست را مطلقاً نباید جدا از حکومت ننگین ولایت‌ فقیه بررسی و مطالعه کرد.

از نظر عمامه‌داران حاکم همه‌ٔ مردم، چه مرده و چه زنده، گروگانهای نظام ولایی هستند و به آنها بیش از هر چیزی به‌مثابه «منبع درآمد» نگاه می‌کنند. کما این‌که علی مطهری، نایب‌رئیس سابق مجلس ارتجاع از باند مغلوب نظام، علناً مدعی شد که: «مردم باید کار کنند و به دولت پول بدهند و نه این‌که از دولت یارانه بگیرند».(سایت حکومتی بازتاب ۱۰مهر ۹۸)

شقاوت و سنگدلی این نظام و متولیان و کارگزاران و نهادهای آن هر قدر بیشتر باشد، به همان میزان روحیهٔ مقاومت در برابر آن افزایش خواهد یافت. قیامهای دیماه ۹۶ و مرداد ۹۷ و اعتراضات گسترده اقشار مختلف مردم مؤید این حقیقت است.

مردم قهرمان ایران با تجربه‌ٔ تاریخ پرافتخار خود ثابت کرده‌اند که سر سازش با ظلم و ظالمان نداشته و چونان صاعقهٔ سوزان بر سر مرگ‌آوران، مرگ‌اندیشان و قاتلان زندگی مردم فرود خواهند آمد.