728 x 90

ماورای وقاحت؛ هم قطعی برق، هم دود مازوت؟!

مازوت سوزی و آلوده کردن هوا
مازوت سوزی و آلوده کردن هوا

همان‌گونه که در هر سلول در اندام یک شخص، تمامی اطلاعات منحصر به‌فرد وی در دی.ان.ای او وجود دارد، از محتوای برخی سخنان مهره‌های حکومت آخوندی می‌توان تمام ذات پلید و شیادی و دجالیت و تفکرات آنها را استخراج کرد!

در ۲۲دی۹۹، عیسی کلانتری، معاون شیخ بنفش و رئیس سازمان حفاظت از محیط‌زیست، با تقلید از شیادیهای استادش، در یک فقره دل‌سوزی کاملاً «مسئولانه و مدرن»! اعلام کرد که «مردم یا قطعی برق را بپذیرند یا دود مازوت تنفس کنند!» نتیجه‌گیری از سخنان تهدیدگونه و باج‌گیرانه‌ٔ او این بود که هم آلودگی هوا تقصیر خود مردم است و هم قطعی برق! اما در اوج شگفتی چند روز پس از اعتراضات عمومی مردم و حتی جنگهای زرگری باندهای غارتگر و قدرت‌طلب در نظام، دیدیم که نه تنها هوا پاک نشد و آلودگی بیشتر هم شده، بلکه برق هم قطع شد!

در عصر حاضر، قطعی برق نه تنها در پایتخت یک کشور، بلکه حتی در شهرها و روستاها نیز امری غیرمعمول و حتی عجیب است و بلافاصله به اعتراض و حتی حسابرسی از مقامات مربوطه یا عزل و استعفای آنها منجر می‌شود. اما به ایران آخوندزده که می‌رسیم، از صدقه سر ولایت مطلقه‌ٔ فقیه، نه تنها مسئولی پاسخ‌گو نیست، بلکه یقه‌ٔ مردم به‌عنوان مقصر گرفته می‌شود!

 

ژرفکاوی یک باج‌گیری آشکار!

مبادا اظهار لحیهٔ عیسی کلانتری ساده انگاشته شود! در این یک جمله‌ٔ «اساطیری!» دریایی از معنا و مفهوم پنهان است. اما ابتدا به چند اطلاعات پایه‌یی توجه کنید:

- ایران رتبه دوم جهان از سهم ذخایر گاز طبیعی دارد.

- ایران رتبه سوم جهان از سهم ذخایر نفت جهان دارد.

- ایران با داشتن یک درصد از جمعیت جهان، ۷درصد معادن جهان را دارد.

حالا در میان واژه‌های بیان شده‌ٔ رئیس سازمان محیط‌زیست رژیم منحوس آخوندی که بر کشوری حکومت می‌کنند که به تنهایی از تمامی اروپا «ثروتمندتر» است، می‌توان انبوهی موضوع بیان ناشده و پرسش بی‌پاسخ ردیف کرد:

- چرا کشور دارنده‌ٔ رتبه‌ٔ دوم ذخایر گازی جهان، توانایی تأمین گاز شهروندان و صنایع‌اش را ندارد؟!

- چرا کشور دارنده‌ٔ رتبه‌ٔ سوم نفت جهان، امکان تأمین سوخت مناسب (به جز گاز) برای نیروگاههای تولید برق‌اش ندارد؟!

- چرا کشوری که سال‌های سال پول‌های کلان مردم را خرج سوداگری اتمی و «بمب سازی» تحت پوش «حق مسلم» یا «تولید انرژی» کرده است، هنوز برای تولید برق نیازمند سوزاندن سوخت فسیلی است؟!

- چرا کشوری که مدعی آخرین دست‌آوردهای علمی پژوهشی و «دانش بنیان» است، حتی مازوت هم که تولید می‌کند به اعتراف خود حکومت ۷برابر بیشتر از استانداردهای جهانی، یعنی ۳.۵ درصد آلاینده‌های گوگردی دارد؟ به تولید بنزین که می‌رسد، فاقد استاندارد و به‌دلیل درصد بالای سرب و آلاینده‌ها به‌شدت آلوده کننده است؟ به تولید خودرو که می‌رسد فاقد استاندارد و قاتل سرنشینان و آلاینده‌ٔ هواست؟

- چرا در حالی‌که اصلی‌ترین دلیل آلودگی شهرهای بزرگ کشور استهلاک و استفاده از سوخت‌های این‌چنینی در صنایع کشور است، تقصیر آلودگی هوا را به گردن «مردم و خودروهای شخصی» آنها می‌اندازید؟! (در یک قلم مختصر، به اذعان روزنامهٔ حکومتی آرمان در ۲۱دی، سوخت مصرفی نیروگاه منتظر القائم ۱۲۰برابر حد مجاز آلودگی دارد!)

- چرا بالاترین مقام محیط‌زیست کشور با آگاهی از آلودن سیستماتیک هوا در صنایع و نیروگاههای تحت کنترل حکومت یا سپاه، تاکنون نه اطلاع‌رسانی انجام داده و نه اقدامی برای حفاظت از جان و سلامت مردم انجام داده است؟

- چرا میلیون‌ها شهروند ایرانی را «آگاهانه و عامدانه» با آسیب‌های تنفسی و بیماری و مسمومیت و مرگ تدریجی مواجه می‌کنید، اما با شیادی به نام «حفاظت از مردم و کشور» ثروت ممکلت را غارت کرده و به پای «شهر موشکی» و «بمب اتمی» خرج می‌کنید؟!

... چرا حتی پای باج‌گیری وقاحت‌بار خودتان هم نمی‌مانید؟! مگر شهروندان را میان «قطع برق یا دود مازوت» مخیر نکرده بودید؟ پس چرا الآن در پایتخت یک کشور مدعی پیشرفت، هم دود و هوای ناسالم به خورد مردم می‌دهید و هم برق را قطع می‌کنید؟!

***

سیل پرسش‌ها پایانی ندارند؛ اما توجه به یک نکته از دروغ‌گویی‌های رسوای آخوندی در مورد آلودگی هوای تهران ضروری است.

در حالی‌که شاخص آلودگی بالاتر از ۱۵۰ برای تمامی گروهها «ناسالم» و شاخص ۲۰۰ محدوده‌ٔ «قرمز» آلودگی تعریف می‌شود، صحبت ما در مورد شاخص آلودگی بالاتر از ۴۰۰ و حتی ۵۰۰ است! عددی که مانند نقل و نبات در رسانه‌های حکومتی هم ثبت و اعلام می‌شود؛ اما مگر اهل ولایت وقیح به روی نامبارک می‌آورند؟!

 

ریشه‌ٔ آلودگی کجاست؟!

نیاز به جستجوی عجیب و پیچیده‌ای نیست! نیاز به منابع «دشمن» حکومت آخوندی هم نیست! کافی است جلوی هر ناظر بیرونی بی‌طرف و حتی بی‌خبری چند خبر و مقاله و گزارش در مورد آلودگی هوا از همین رسانه‌های ولایتمدار بگذارید؛ دست شما را خواهد گرفت و مستقیماً به در بیت‌العنکبوت خامنه‌ای خواهد رساند!

واقعیت این است که هیچ معضل و کلان معضلی در ایران امروزی نیست که ناشی از سیاست‌گذاریهای ضدمردمی و ایران بر باد ده حکومت منحوس آخوندی نباشد! به همین دلیل هم هیچ راه‌حل موقت و مسکنی راه به درمان نخواهد برد، الا این‌که اولین و بزرگترین «آلودگی» از خاک و آب و هوای ایران پاک شود!

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/f2d0ab69-85eb-4ff5-868d-0e4f4a1f03e9"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات