728 x 90

مجلس ارتجاع، صحنهٔ بروز بن‌بست و مصلحت

سخن روز
سخن روز

جلسه روز سه‌شنبه ۸مهر ۹۹ مجلس ارتجاع، تصویر و شمایی بود از رژیم بحران‌زده، سراپا فاسد و در بن‌بست مطلق. این جلسه برای رأی‌گیری در مورد وزیر پیشنهادی روحانی برای وزارت صمت تشکیل شده بود؛ اما خود روحانی مانند دفعه قبل و به‌رغم اعتراضات شدید اعضای مجلس حاضر به‌شرکت در این جلسه و دفاع از کاندیدای خود نشد. تحت این عنوان خنده‌دار که گویا ستاد کرونا که خود او رئیس آن است بنا‌ به‌ملاحظات ایمنی به‌وی اجازه نداده است.

جلسه غیرقانونی و رأی مصلحتی

با آن که برخی از نمایندگان با استناد به‌آیین‌نامه مجلس گوشزد کردند که این جلسه به‌دلیل غیبت رئیس‌جمهور غیرقانونی است اما قالیباف رئیس مجلس زیر بار نرفت.

این جلسه مجلس، صحنه شدیدترین حملات برخی نمایندگان باند خامنه‌ای به‌روحانی بود.

یکی از اعضای مجلس به‌نام اردشیر مطهری خطاب به‌روحانی گفت: «می‌دانید مردم در شهر چه می‌گویند؟ پیاده راه بیفت برو ببین چه می‌گویند می‌گویند خدا لعنت کند روحانی را... مردم به‌شما سر سوزنی اعتماد ندارند چه برسد به‌وزیر پیشنهادی که در دو دهه در خارج از کشور بوده».

وی در ادامه سخنانش در‌بارهٔ رزم‌حسینی وزیر پیشنهادی، به‌دوتابعیتی بودن وی و سوابقش در فساد اقتصادی اشاره کرد.

یک نماینده دیگر به‌نام حسین فرهنگی فاش کرد که او سالهای طولانی در کانادا اقامت داشته و از آنجا کار واردات را انجام می‌داده است.

یک نماینده دیگر به‌نام مهرداد ویس کرمی خطاب به‌رزم‌حسینی از او خواست توضیح دهد آیا صحت دارد دخترش شهروند کاناداست و در برخی از شرکتهای اقماری به‌عنوان هیأت مدیره دارای سمت است؟ ویس کرمی افزود که خود رزم حسینی هم مجوز اقامت دائم از طریق سرمایه‌گذاری به‌دست آورده است. وی تصریح کرد: اگر مجلس به‌شما رأی اعتماد دهد، از باب رعایت مصلحت است.

همین طور هم شد و رزم حسینی به‌رغم همه سوابق و لواحقش در فساد، با رأی بالایی از تصویب مجلس فرمایشی گذشت. روشن است که مانند موارد متعدد گذشته ولی‌فقیه ارتجاع از بالا اشاره کرده به‌او رأی دهید و مجلس نیز مجبور به اطاعت شده است.

چرا که وضعیت رژیم به‌شدت بحرانی و شکننده است و تاب آنرا ندارد که برای دومین بار وزیر پیشنهادی یک وزارتخانه حساس رد شود. وضعیت رژیم را در همین جلسه مجلس ارتجاع و قبل از وارد شدن مجلس به‌موضوع رأی‌گیری برای وزیر پیشنهادی، پاسدار سلامی سرکرده کل سپاه پاسداران به‌وضوح بیان کرد.

تصویر رژیم در بیان پاسدار سلامی

پاسدار سلامی به‌رغم عادتش به‌قمپز در کردن و قدرت‌نمایی‌های پوشالی، با لحنی که وحشت از آن می‌بارید گفت: «دشمن امروز به‌درون خانه‌های ما حمله کرده است به‌سفره‌های مردم ما به‌قلبهای جوانان ما و عملیات روانی را با حصر اقتصادی ترکیب کرده است».

سرکردهٔ سپاه درهم شکسته خامنه‌ای برای پوشاندن همین واقعیت، با فرافکنی رقت‌باری، آمریکا را «خسته، فرسوده و ناتوان در حال عقب‌نشینی و در آستانهٔ فروپاشی» توصیف کرد، اما با ضد و نقیض‌گویی مضحکی افزود قدرتهای بزرگ در آستانه فروپاشی خطرناک هستند و هشدار داد: «غیظ آمریکا دائمی و ماهیت آن استکباری است، اگر با او آشتی هم کنیم، ضربه می‌زند و ما را می‌شکند و اراده ما را از بین می‌برد».

واقعیتی که به‌شکل دیگری در جریان تصویب وزیر روحانی بارز و آشکار شد. جالب است که در سوابق رزم حسینی گفته شد او کسی است که با تشکیل شرکتهای صوری و مشارکت در واردات ماشین‌آلات سنگین و همدستی با مافیای معدن کرمان، نقش مهمی در انهدام صنایع کشور داشته است. سپردن وزارتخانه صنعت معدن و تجارت به‌دست چنین فردی مصداق سپردن گله به‌گرگ است.

البته این یک استثنا نیست، بیش از ۴دهه است که تمامی کشور و میهن ما زیر چنگ و دندان گرگهای درندهٔ عمامه‌دار سیاهترین روزهای تاریخ خود را می‌گذرانند اما آنچه امروز در مجلس ارتجاع شاهد آن بودیم نوید پایان دوران سیاهی و نکبت حاکمیت این وحوش بود.