728 x 90

مجلس نظام آخوندی پوسته می‌شکند!

پوسته‌شکنی مجلس رژیم
پوسته‌شکنی مجلس رژیم

گرداب و جیغ بنفش نظام

جلسه مجلس نظام آخوندی در روز یکشنبه ۱۹خرداد بر سر لایحه پیوستن یا نپیوستن به اف.‌ای.‌تی.‌اف(FATF ـ کنوانسیون توافق بین‌المللی مبارزه با تأمین مالی تروریسم) منجر به بروز واکنش‌هایی از جمله گلاویز شدن شدید لفظی و عربده‌کشی در صحن مجلس گردید. تلویزیون رژیم هم دست به کاری زد که موجب پشیمانی برای کل نظام شد؛ پخش علنی این لفاظی‌های غلاظ و شداد و عربده‌کشی‌ها، عمق بیچارگی و بن‌بست نظام را در مواجهه با بحرانهای هر دم افزون‌شونده بازتاب داد: بحران برجام و تحریم‌ها، بحران قیام‌ها و اعتراضها و اعتصابات، بحران خط قرمز اقتصادی، بحران جنگ گرگ‌ها بر سر هر چیز کوچک و بزرگ و تشدید روزافزون تضادهای داخلی‌شان، بحران آب و معیشت ناشی از حراج زیرساخت‌های طبیعی و زیست‌محیطی و بحران نورس لایحه FATF.

 

شکستن ناگزیر یک پوسته

در میان این همه بحران لاعلاج، موضوع لایحه «توافق بین‌المللی مبارزه با تأمین مالی تروریسم» گریبان تمامیت نظام آخوندی را گرفته است. با آن همه داد و هوار و عربده‌کشی، آخرش هم نتوانستند کاری از پیش ببرند و تا ۲ماه به تعویق افتاد. صحنه آن‌قدر مفتضح شد که یک رسانه رژیم آن را «ضعف و نابسامانی و تزلزل» نامید و نوشت: «بسیاری از دلسوزان نظام و مردم حزب‌اللهی و ولایتمدار این سؤال را مطرح می‌کنند که به‌راستی ضرورت برگزاری علنی جلسه مجلس پیرامون تصویب لایحه دولت به‌منظور پیوستن به توافق بین‌المللی مبارزه با تروریسم، چه بوده است؟ می‌پرسند که جیغ و داد امثال آقای کواکبیان در مجلس که از صدا و سیما پخش علنی می‌شود، جز ضعف و نابسامانی و تزلزل، چه چیزی را در انظار داخلی و بین‌المللی به نمایش می‌گذارد؟ چه کسی نمی‌داند که منافع این دعوا و عربده‌کشی‌ها، آن هم در صحن علنی مجلس به جیب دشمنان و به‌طور خاص منافقین می‌ریزد؟ همان به‌اصطلاح «سازمان مجاهدین خلق» که تکیه‌کلام جنابعالی شده است، بیش از همه از بیانات غرای شما سود می‌برد». (قابوس‌نامه، پایگاه اطلاع‌رسانی شهرستان گنبد کاووس)

 

کهکشان قیام ۹۷ ـ... و شوکران FATF

جنبه‌یی دیگر از این بن‌بست در مواجهه با لایحه «توافق بین‌المللی مبارزه با تروریسم و پولشویی»، زیر تیغ بودن و در منگنه‌ٔ بین‌المللی قرار داشتن ستون اصلی و نظامی نگهدارنده‌ٔ رژیم در لیست تروریستی می‌باشد: سپاه پاسداران. یکی از دلایل اصلی شقه شدن مجلس رژیم بر سر این توافق‌نامه، همین درد لاعلاج و بن‌بست است. در ادامه این واقعیت تلخ و زهرآگین که به‌قول خودشان می‌تواند حاکمیت را «به دو نیم» کند، زهر تلخ‌تر و جانکاه‌ترشان مواجه شدن با نقش و وزن بین‌المللی مقاومت ایران ـ به‌خصوص در آستانه‌ٔ برگزاری گردهمایی بزرگ «کهکشان قیام» ـ می‌باشد. در این رابطه مجلس نظام آخوندی پوسته می‌شکند و آدرس اصلی بن‌بست بر سر پیوستن یا نپیوستن به «کنوانسیون مبارزه با تأمین مالی تروریسم» را می‌دهد.

این واقعیت تلخ و زهرآگین را خودشان این‌طور به همدیگر گوشزد و اعتراف می‌کنند: «کواکبیان به‌عنوان موافق پیوستن به کنوانسیون مبارزه با تأمین مالی تروریسم صحبت کرد... اولین تناقض‌گویی‌اش درباره اثر نپیوستن به کنوانسیون است. او گفت که اگر ایران نپیوندد باعث قطع همکاری بانکهای خارجی با ایران می‌شود. از طرف دیگر گفت که این کنوانسیون ربطی به FATF ندارد. آقای کواکبیان! اگر ربطی به FATF ندارد، پس چرا قرار است روی روابط بانکی اثر بگذارد؟ در ماه رمضان این قدرتناقض‌گویی! تناقض بعدی این‌که گفت با پیوستن به این کنوانسیون، چیزی ما را تهدید نمی‌کند. بعد می‌گوید اگر بپویندیم می‌توانیم موضوع منافقین را در خارج دنبال کنیم. پس کواکبیان می‌داند که این کنوانسیون چه حقی برای کشورها ایجاد می‌کند. پس می‌داند که آمریکا هم می‌داند مسأله سپاه قدس و سپاه پاسداران را که گروه تروریستی می‌داند، با همین کنوانسیون دنبال کند». اعتراف می‌کند که با در لیست تروریستی بودن سپاه قدس و سپاه پاسداران، خودمان قربانی «کنوانسیون مبارزه با تأمین مالی تروریسم» هستیم.

 

شکستن دیوار صوتی یک خبر

هنوز پژواک دادوبیداد و عربده‌کشی‌های نمایندگان مجلس آخوندی در صحن مجلس‌شان جاری است که خبر جدیدی دیوار صوتی این پژواک را هم می‌شکند و جیغ بنفش ۹۷ دستگاه ولایت فقیه را دوچندان می‌کند: «دولت کانادا می‌خواهد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در فهرست سازمانهای اصطلاحاً تروریستی قرار بدهد. نخست‌وزیر کانادا در حالی از این حمایت کرد که هنگام روی کار آمدن وعده بهبود روابط با ایران را داده بود!».(تلویزیون رژیم، ساعت ۱۱، ۲۳خرداد ۹۷)

 

کهکشان قیام ۹۷ ـ تعادل‌قوای در دسترس و نقد

این تحولات و پوسته‌شکنی در درون مجلس نظام آخوندی که به‌قول خودشان شاید منجر به «دو نیم شدن» رژیمشان شود، به‌علاوه خبر احتمال لیست‌گذاری تروریستی سپاه قدس و سپاه پاسداران توسط دولت کانادا و نیز تشعشع برگزاری کهکشان قیام ۹۷ در ویلپنت پاریس، نشان از یک کیفیت در تعادل‌قوای بین مردم و مقاومت ایران با نظام آخوندی دارد. بارز کردن و تحقق این کیفیت در تعادل‌قوا به نقش فعال ما ایرانیان در سوق دادن تحولات کنونی بین‌المللی به نفع مردم و مقاومت سازمان‌یافته آن بستگی دارد. عامل در دسترس و نقد فعلی، همین کهکشان قیام ۹۷ می‌باشد. کهکشانی که تشعشعات این ۲هفته اخیرش جیغ بنفش تمامیت دستگاه ولایت فقیه را به آسمان برده و بیش از این هم خواهد برد.

«باش تا ارثیه‌های عاطفی خلق

بر آستانه‌ٔ رستاخیز آزادی فرود آیند...

بنگر چسان انسان و ایران و زمان از تو بگذرند...!».

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/dea3c04a-53b3-4845-8050-722b5d500ea9"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات