728 x 90

مروری بر رسانه‌های حکومتی – یکشنبه ۷بهمن ۹۷

گزیده روزنامه‌های حکومتی
گزیده روزنامه‌های حکومتی

روزنامه‌های رژیم در روز یکشنبه ۷بهمن بیشترین عنوانها و مطالب خود را به واقعهٔ به تصویب نرسیدن لایحهٔ پالرمو در مجمع تشخیص مصلحت نظام اختصاص داده‌اند. و موضوع را و سیلهٔ جنگ باندی کرده‌اند. در کنار این موضوع ابراز نگرانی از تحولات ونزوئلا و قیاس آن با وضعیت خود نظام، موضوع بستهٔ اروپا و مذاکرات مخفی موشکی هم دیده می‌شود. اوضاع اقتصادی اجتماعی هم در روزنامه‌های هر دو باند حاکم دیده می‌شود.

 

با برخی از این عنوانها که جنگ باندی و رو کردن چپاول باند رقیب در برخی از آنها واضح است شروع می‌کنیم:

آرمان: اتفاقاً مخالفت با برجام کالاها را گرانتر کرد

ابرار: دادستان تهران: در چهل سال بعد انقلاب گرانی تا این حد وجود نداشته است

ابرار اقتصادی: افزایش ۳۲۰هزار تومانی قیمت سکه در یک هفته

اطلاعات: راغفر: تصمیمات ارزی دولت ۳۰۰هزار میلیارد تومان رانت ایجاد کرد

جهان صنعت: اقتصاد عوام فریبانه

سیاست روز: رئیس هیأت تحقیق و تفحص از سازمان هدفمندی یارانه: ۶میلیون نفر خارج نشین یارانه می‌گیرند!

 

روزنامه‌های باند ولی‌فقیه، از امروز آتش تهیه خود بر سر باند رقیب را برای تصویب نشدن لایحه پالرمو در دور بعد آغاز کرده‌اند.
کیهان: کارشناس مسائل بین‌الملل با بیان این‌که آمریکایی‌ها دور زدن تحریم‌ها را جرم‌انگاری کرده‌اند و آن را مترادف با پولشویی می‌دانند، گفت: اگر FATF از جمله کنوانسیون پالرمو و CFT را بپذیریم وضعیت فعلی ما بدتر می‌شود.

سیاست روز:، دولت اعتقاد دارد با تصویب و اجرای لوایح چهارگانه و پیوستن به اف.ای.تی.اف، بهانه را از دست آمریکا می‌گیرد. این‌که آیا چنین اتفاقی خواهد افتاد، باید به این سازمان پیوست و قوانین آن را اجرا کرد تا دید آیا چنین می‌شود یا نه؟!... پس از این موضوع که حل شد، باید در انتظار بهانه موشکی، منطقه‌ای، حقوق‌بشر و... همین‌طور ادامه تا تضعیف کامل ایران از هر نظر اتفاق بیفتد.

رسالت: میرسلیم: فکر می‌کنم که مشکلات ما ناشی از جریان پالرمو نیست و این کنوانسیون تأثیر چندانی در آن ندارد. اصل مطلب در حقیقت وجود سوء مدیریتها و همچنین بخشی از آن نیز مربوط به مباحث و تهدیدات آمریکاست وگرنه جریان پالرمو بهانه‌یی بیش نیست و مشکلی را برای کشور حل نمی‌کند.

وطن امروز: مجتهد شبستری: تحریم‌هایی از جانب آمریکا بر نظام تحمیل شده که با پیوستن ما به کنوانسیون پالرمو احتمال این‌که شرایط کشور بدتر هم شود، وجود خواهد داشت زیرا آمریکا به‌راحتی خواهد توانست دور زدن تحریم‌ها توسط ما برای فروش نفت را به‌عنوان پولشویی و خلاف مقررات آمریکا تلقی کند.

 

روزنامه‌های همسو با باند روحانی ضمن حمله به باند رقیب با یادآوری انزوای جهانی رژیم توصیه تصویب لوایح کرده‌اند:

ایران: در فضای عمومی نیز تبلیغات شدیدی علیه تصمیم‌های احتمالی مجمع آغاز شده است. چه از شهرهای خاص و چه در مراکز و مراسم خاص مثل برخی از نمازهای جمعه، شاهد این فشارها به مجمع تشخیص مصلحت هستیم. اگر ذره‌یی برای مجمع تشخیص مصلحت و اعضای آن اعتبار قائل بودند، به‌طور طبیعی باید از این‌گونه فشارهای تبلیغاتی پرهیز می‌کردند... این نشان می‌دهد که آنان فاقد دلایل کافی برای مخالفت با این لوایح هستند و فقط می‌خواهند به دروغ خود را پشت ارزش‌ها پنهان کنند تا از این طریق به پولشویی و فساد مالی خود ادامه دهند.

آرمان: شرایط کنونی کشور خاص و ویژه است... مجموع شرایط کنونی کشور ایجاب می‌کند که به سمت تعامل و همکاری با عرصه بین‌المللی حرکت شود، در جدال و جنگ، هیچ نفعی وجود ندارد.

 

وحشت از امکان تکرار وقایع ونزوئلا در روزنامه‌های امروز هم دیده می‌شود.

سیاست روز: آمریکایی‌ها ادعا کرده‌اند که به‌دنبال سرنگونی نظام ونزوئلا نبوده و به‌دنبال حمایت از مردم این کشور بوده و می‌خواهند زندگی بهتری را برای مردم رقم زنند. آمریکایی‌ها با چنین ادعاها تحریم‌های گسترده‌یی را علیه ونزوئلا وضع کرده و به‌دنبال برهم زدن وضعیت اقتصادی این کشور بوده‌اند. نگاهی بر مواضع آمریکایی‌ها در قبال جمهوری اسلامی نشان می‌دهد که آنها همین مواضع را در قبال جمهوری اسلامی صورت داده چنانکه ترامپ و پومپئو ادعا کرده‌اند که به‌دنبال تغییر رژیم در ایران نبوده و زندگی بهتر برای مردم ایران را می‌خواهند.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/f8ff2cf3-6f14-4bbe-b0cc-0cbccd1966d7"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات