728 x 90

نفرت مردم و ورشکستگی نمایشهای جمعه

نفرت مردم از نمایش جمعه های نظام
نفرت مردم از نمایش جمعه های نظام

نمایشات جمعه خامنه‌ای که به‌طور معمول محلی برای روحیه و انگیزه دادن به نیروهای بسیجی و وارفته رژیم است، دیگر برای آنها نیز جاذبه‌ای ندارد آن‌چنان که فغان امام جمعه‌های ولی‌فقیه و رسانه‌های حکومتی از سوت و کور بودن نمایشات جمعه در آمده است.

این مسأله آن‌قدر روشن است که روزنامه حکومتی جمهوری پیشنهاد بازنشستگی امام جمعه‌ها را می‌دهد.

یکی از مواردی که نویسنده مقاله این رسانه زیرآب آنرا زده صلاحیت امام جمعه‌ها است آنجا که با شمردن ویژگی‌های حکومتی امام جمعه‌ها، بسیاری از آنها را فاقد این صلاحیتها می‌داند. البته اصل مسأله که نفرت گسترده مردم از رژیم آخوندی و این نمایشات حکومتی است را نویسنده این رسانه حکومتی جرأت نکرده که بیان کند.

روزنامه جمهوری می‌نویسد: «...شرط اساسی تحقق این هدف والا که انتظاری کاملاً به‌جا از نمازجمعه است، این است که ائمه جمعه، واجد شرایط لازم برای انجام این وظیفه مهم باشند. این شرایط عبارتند از علم، عقل، تقوا، درک، شناخت صحیح از جامعه، اطلاعات عمومی، آشنایی با سیاست، دلسوز مردم بودن، ساده‌زیستی، مردمی بودن، برخورداری از تحلیل مسائل سیاسی جهان، استقلال فکری، نشاط جسمی و جامع‌نگری. کسی که این ویژگی‌ها را داشته باشد، یک انقلابی واقعی است»

جمهوری اسلامی ضمن زدن زیرآب بسیاری از امام جمعه‌ها اضافه می‌کند: «کسانی که واجد تمام این شرایط باشند کمیابند».

این روزنامه در ادامه به سوت و کوری نمازجمعه‌ها اعتراف می‌کند و می‌نویسد: «این‌که در سال‌های اخیر تعداد شرکت‌کنندگان در نمازهای جمعه کم شده و همواره رو به کاهش است به این دلیل است که نسبت به وجود شرایط لازم در ائمه جمعه مسامحه شده کم نیستند ائمه جمعه‌ای که فاقد بسیاری از شرایط هستند و قدرت جذب مردم و فشرده کردن صفوف را ندارند. در دهه‌های اخیر انرژی و پول زیادی برای ساختن مصلی در شهرهای مختلف صرف شده ولی برای ارتقاء سطح کیفی ائمه جمعه سرمایه‌گذاری قابل توجهی نشده است و در نتیجه نماز خانه داریم ولی نمازگزار نداریم و تعداد نمازگزاران جمعه سراسر کشور در هر جمعه در مقایسه با جمعیت نماز خوان، بسیار ناچیز است. مهم‌تر این‌که وجود جوانها در نمازجمعه بسیار اندک است. این، یعنی ائمه جمعه با نسل کنونی رابطه چندانی ندارند ».(روزنامه جمهوری اسلامی ۲۵تیر ۹۷)

واقعیت این است که نمازجمعه همواره جایی برای دجالگری و عوام‌فریبی و بسیج نیرو برای سرکوب مردم بوده است. وظیفه امامان جمعه‌ خامنه‌ای دروغ‌پراکنی، تهمت، شیطان‌سازی و توهین به مردم است. آنها از حربه به‌اصطلاح عبادت برای مطامع کثیف و سرکوبگرانه خودشان سو استفاده می‌کنند

نمایشات جمعه خامنه‌ای جایگاه عناصر حکومتی، عناصر سرکوبگر و لمپن نظام و لباس شخصی‌هاست و از مردم خبری نیست.

کار کرد نمازجمعه و امامان جمعه خامنه‌ای کار کردی است سیاسی در خدمت تحکیم قدرت ولی‌فقیه و همچنین در خدمت تحمیق نیروهای وابسته به نظام و انگیزه دادن به آنها جهت سرکوب مردم در داخل، صدور ارتجاع و تروریسم در خارج.

نفرت مردم از نمایشهای جمعه حکومتی و امام جمعه‌های خامنه‌ای در سالهای اخیر به‌ویژه پس از قیام دیماه ۹۶به‌طور آشکاری در برابر دیدگان همه قرار گرفت

مردم اصفهان و مردم کازرون در تظاهراتشان علیه حاکمیت آخوندی یکی از نهادهایی را که مورد خشم و اعتراضشان قرار دادند نمایشهای جمعه و امام جمعه‌های آنها بود.

مردم اصفهان در جریان اعتراضاتشان وارد نمازجمعه اصفهان شدند سردمداران و مهره‌های حکومتی تعجب کردند که این مردمی که هیچگاه پایشان به نمازجمعه نرسیده است به قصد چه هدفی وارد نمازجمعه شده‌اند؟.

اما همگان دیدند که مردم پشت به امام جمعه فریاد زدند پشت به دشمن رو به میهن و باصریح‌ترین بیان حاکمیت آخوندی، نمایشهای جمعه و امام جمعه‌ها را دشمن نامیدند و حساب آنها را از مردم و میهن جدا کردند.

نفرت مردم از مراسم فریب جمعه آن‌چنان است که به‌گفته آخوند غیاث الدین طه محمدی امام جمعه سابق همدان، در جریان قیام دیماه ۹۶بیش از ۶۰دفتر امام جمعه‌های خامنه‌ای توسط قیام آفرینان به آتش کشیده شد.

در همان زمان سپاه پاسداران نیز در روزنامه خود نوشت: «در طول آشوب‌های اخیر دفاتر ائمه جمعه و مراکز حوزه‌های علمیه یکی از عمده‌ترین آماج‌های آشوب‌طلبان بودند».

در دوازدهم بهمن ۹۶پاسداران و بسیجیها دور تا دور دفتر امام جمعه رژیم در تویسرکان را محاصره کرده بودند تا مانع از تهاجم جوانان قیام آفرین به این مرکز جنایت و غارتگری شوند...

آخوند احمد خاتمی هم ناگزیر شد در نمایش جمعه ۲۵اسفند ۹۶تهران به حمله مردم به حوزه‌های آخوندی و دفاتر امام جمعه خامنه‌ای اعتراف کند.

او گفت که در جریان قیام دیماه به ۲۰حوزه و ۱۵دفتر امام جمعه حمله شده است.(خبرگزاری ایرنا ۲۵اسفند ۹۸)